Избор на сушилня - Тема 18

  • 37 616
  • 707
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 9
Пак съм аз с моите сушилни перипетии. Благодаря на отзовалите се предния път, сега обаче имам ново питане Grinning

Сушилнята, която взехме, е https://www.bosch-home.bg/productlist/washers-dryers/tumble-drye … ryers/WTR87TW0BY#

Поръчахме я от Техномикс, където на сайта пише, че има Home Connect (и в сайтовете на други магазини, където я предлагат, така пишеше), но след като я получихме, се оказа, че няма.

Естествено, се свързах направо с Бош, където потвърдиха, че е станала такава грешка и мога да я заменя с модел, който има.

Принципно ми се искаше да има таква функция, понеже позволява, ако има грешки, да се видят в приложението, пък и принципно харесвам да имам и статистики от разни уреди.

Много мразя да се занимавам с връщания, а и ще трябва да е с точно такъв размер, понеже е за определено място, затова, ако някой има сушилня с подобно приложение, струва ли си наистина и дали наистина би улеснило откриването на някакъв проблем, ако има?

# 571
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 747
Няма съвременна сушилня, която като има проблем, да не показва грешка.
   Така че няма повод за притеснение.

# 572
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 433
Да споделя относно почистването със специалния препарат. Сушилнята е BOSCH WTH85200BY/03 - термопомпена и несамопочистваща се. Поръчах продукта директно от BOSCH с превозвач. Доставен бе бързо.

В кутийката са 4 флакона от по 125 мл, но инструкциите, които виждам в кутията са само за самопочистващи се машини. В края на контейнера за вода има място, където се сипва продукта и после се настройва режима за почистване. Но на контейнера на моята сушилня няма такова отделение и действах по инструкциите на Васко.

В празен флакон с пулверизатор сипах от препарата - изпръсках 20 мл, изчаках малко и обдухах с парочистачката с малка дюза. Изчаках малко и продължих по схемата, докато не използвах цялото съдържание на флакона. След това върнах обратно филтъра с гъбата и пуснах на програма за топло за 50 мин.

След като програмата свърши - изсипах съдържанието от контейнера - имаше малко пяна, но не като от веро. Като пусна пералня - ще видим дали има ефект.





Впечатления от сушилнята за няколко години ползване. Дрехите ни са основно памучни. Пере се всеки ден, пералнята е 5кг Siemens и за деня се събира достатъчно пране (4 човека - 2 деца момчета). Центрофугирането е до 1000 оборота, за някои програми макс. 800. Суши бързо - за около 2 часа и нещо на програма памук - най-сухи (3 слънца):



Не съм имала увредени или смалени дрехи. След всяко сушене вадя двете кошници, измивам ги с течаща вода, оставям да изсъхнат и ги връщам, когато са сухи. Филтъра с губата мия на чешмата веднъж седмично. В даден момент - сушилнята започва да суши бавно, събира се много мъх върху кошниците и светва индикатора за филтъра. И така е на всяко сушене. Вече ми е ясно, че това означава, че е за профилактика. За препарата пише, че е добре да се ползва няколко пъти годишно - вече и на мен ми е ясно.

Може би е добре от време на време да "обдухвам" с парочистачката зад гъбата. Не ми пречи и по-често да го правя, стига да няма какво да се повреди.

# 573
  • Варна
  • Мнения: 231
Здравейте, някой може ли да ми препоръча сушилня дълбока 50см, тъй като заради отстоянието от стената, няма да ми остане място. Гледах, че има Беко-та, с такива размери, но не намирам други, а от тяхната техника нямам наблюдения. До сега не съм ползвала сушилня и не мога да се ориентирам. Благодаря 🙂

# 574
  • Мнения: 11 655
 За кое отстояние говорите? Зад сушилнята ли?
Ако е под плот, оставете отзад около 3 см. Ако над нея няма плот, можете да я поставите на около 1 см от стената.

# 575
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 433
Аз да споделя, че правих второ почиства с прахосмукачка, четка и парочистачката и няма кой знае какъв ефект. Ще заминава в сервиз за почистване.

# 576
  • Варна
  • Мнения: 231
За кое отстояние говорите? Зад сушилнята ли?
Ако е под плот, оставете отзад около 3 см. Ако над нея няма плот, можете да я поставите на около 1 см от стената.
Благодаря за отговора. Бяха ми казали, че сушилнята е добре да има отстояние от стената зад нея 10-15см. Плот над нея няма да има, ще бъде поставена върху пералнята, във вграден шкаф до тавана.

# 577
  • Мнения: 11 655
За кое отстояние говорите? Зад сушилнята ли?
Ако е под плот, оставете отзад около 3 см. Ако над нея няма плот, можете да я поставите на около 1 см от стената.
Благодаря за отговора. Бяха ми казали, че сушилнята е добре да има отстояние от стената зад нея 10-15см. Плот над нея няма да има, ще бъде поставена върху пералнята, във вграден шкаф до тавана.
Щом ще е в шкаф, а не някъде свободно поставена, отзад и двете страни по около 3 см, а отгоре поне 10-15. Вратата на шкафа трябва да има вентилационни отвори или докато работи сушилнята, да отваряте вратата на шкафа, за да може да си засмуква въздух.

# 578
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 747
Тази нощ ми се повреди сушилнята. Барабана и пропадна. Чудя се нова ли да взема или ремонт.
Предвит това, че скоро ще се местя сякаш предпочитам ремонт.

# 579
  • Мнения: 4 086
Тази нощ ми се повреди сушилнята. Барабана и пропадна. Чудя се нова ли да взема или ремонт.
Предвит това, че скоро ще се местя сякаш предпочитам ремонт.
Едва ли ще е скъп ремонта-ролки, ремък или и двете са причината?

# 580
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 747
Ролки. Ремъка е здрав.

# 581
  • Мнения: 4 086
Ами ремонтирай, виж и плъзгачите дали не са износени и за смяна. Щом суши добре си заслужава. Нова, за новото място.

# 582
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 747
Сега вече идва сложната част,
   Сутринта я сварих да изписва F50.
Демек проблем с мотора. Дано не е запомнила грешката и да се е бъгнала.

# 583
  • Мнения: 4 086
Сега вече идва сложната част,
   Сутринта я сварих да изписва F50.
Демек проблем с мотора. Дано не е запомнила грешката и да се е бъгнала.
Може да е контролен модул.
https://fehlercodes.teamhack.de/fehler-id_1483_Fehlercode-F50-be … er-von-Miele.html

# 584
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 747
А не не е това. То се вижда че не се върти. И е на една страна.

Общи условия

Активация на акаунт