Избор на сушилня - Тема 18

  • 37 485
  • 707
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 11 597
Температурите са според типа материи, които иьбирате и са зададени автоматично. Имате ли програма за връхни дрехи?
В книжката трябва да са описани тези неща- коя програма за какво е подходяща.

# 496
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 733
Здравейте. Имам сушилня Ariston Hotpoint Aqualtis, но не знам как да избера да суша на ниска температура? Имам водоустойчиво яке, което трябва да изпера и след това да изсуша в сушилня на ниска температура за да се активира препарата на възстановяване на водоотблъскването.
https://postimg.cc/Mn6PQJSJ
Имам същата. Ето така ги суша на нея.


Или

Имаш бутон, сушене с висока температура. Внимавай да не е натиснат.

# 497
  • Мнения: 1 445
Има ли ползващи сушилни Siemens? Сетих се да ви питам след като прочетох последните няколко мнения за пералните Siemens в съседната тема.
Видях,че и те имат като Бош сушилня със самопочистване и искам да знам дали се налага по-малко профилактика отколкото при Боша. От самопочистващия се Бош се отказах след прочитане на последните 3-4 теми тук.
Вече съм почти решила,че отново ще купя АЕГ и за пералня и за сушилня,но реших да дам последен шанс да проуча и Siemens.
Всякакви мнения ще са ми полезни,но май не са много потребителите,които използват тази марка,защото в Бг уредите на Сименс не се продават свободно в магазините за техника.

# 498
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 733
Е те са една фирма. Сименс уж е по-високия клас.

# 499
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 022
Аз съм със Сименс, самопочистваща се от няколко години. Доста интензивно се ползва, досега не съм имала проблем с машинката. Говорих със сервизен техник, за препарат, той каза, че е със същата и засега нямало нужда. Но и да се наложи почистване, мен лично не ме притеснява. Нормално е. Не знам каква е драмата. Удобство ми е и не го заменям.
Като започнат да ги плюят самопочистващите се, чак ми е смешно. Другите все едно нямат нужда от профилактика. Но аз така съм решила за себе си и не съжалявам. Simple Smile

Не е "уж" Wink

# 500
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Аз съм със Сименс, самопочистваща се от няколко години. Доста интензивно се ползва, досега не съм имала проблем с машинката. Говорих със сервизен техник, за препарат, той каза, че е със същата и засега нямало нужда. Но и да се наложи почистване, мен лично не ме притеснява. Нормално е. Не знам каква е драмата. Удобство ми е и не го заменям.
Като започнат да ги плюят самопочистващите се, чак ми е смешно. Другите все едно нямат нужда от профилактика. Но аз така съм решила за себе си и не съжалявам. Simple Smile

Не е "уж" Wink

+1

# 501
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 733
Етти775. Пределно ясно ми е, че Сименс, е по-висок клас. Обаче има хора, дето ако кажеш така спрямо тяхно нещо, ще се обидят.
   Имах случай в който казах, на едни хора, явно с голямо его, че пералнята им е среден клас, не висок, както те си мислиха. Тези хора повече не ми говорят, само измислят клюки за мен и ме плюят. За такива по-твърди изказвания пиша на лично. Отделно обаче, да кажа. В България, Сименс се внася, само от магазини със козметичти дефекти. Няма ги в големите вериги. И ако с нея се случи нещо, някои техници, казват, че за тях няма части. То реално е пълно с части да тях. Стават от Бош и Нефф.
 Иначе са супер машини. И пак казвам. Не плюем самопочистването. Просто има хора дето не знаят за препарата. Даже има сервизи дето, дето незнаят за него. Та това което казваме, е че просто като се задпъсти профилактиката е по-скъпа. А вече мое мнение е, че помпичката която го мие, е слабичка, но върши работа.

# 502
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 022
Аз съм си купувала уредите Сименс още когато ги имаше в България. Само фурната Вето ми я поръчаха от Германия. Сега бих си взела Неф или Геген нещо си. Комплексите на хората не ме интересуват. Yum

# 503
  • Мнения: 1 445
Благодаря за отговорите. А да ми препоръчате къде мога да разгледам (онлайн също става) за нови уреди Сименс?

# 504
# 505
  • Мнения: 1 445
Благодаря на всички. Харесах тази,но в немски сайт. https://www.otto.de/p/siemens-waermepumpentrockner-iq700-wt47xm4 … tionId=1317800266

Някой има ли опит с поръчка и доставка от Германия?
П.П. И пералня харесах в този сайт.

# 506
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 733
Аз не бих си направил този експеримент.

# 507
  • Мнения: 2 961
Доставката сигурно ще е златна .

# 508
  • София
  • Мнения: 8 561
Не помня в коя тема беше, уви, но преди не повече от година и половина, бях чела от потребители тук, че някои уреди им излизат по-евтини от вън, дори и с доставката. Със сигурност не е било в тема за сушилни - може би за пералните или за фурни.

# 509
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 733
В темата за автомати да не е . Там редовно купуват от амазон.

Общи условия

Активация на акаунт