От кой матрак сте доволни? - Тема 9

  • 76 390
  • 843
  •   1
Отговори

Анкета

Кое ви беше водещото при избора на матрак?

Опции:

# 105
  • Мнения: 2 864
Здравейте, имате ли отзиви за този матрак?

https://ted.bg/adry-cool?gclid=Cj0KCQjwvYSEBhDjARIsAJMn0li40Mvyu … L01UaAjyZEALw_wcB

И като цяло за матраците с покет пружини?
Нашият е е с покет пружини и мемори, но на Нани. 24 см, беше над 600 лв., но изчаках 10% намаление. Води се средно твърд. Доволна съм, добре се спи на него, аз не харесвам твърди матраци. Доста субективно е.

# 106
  • Мнения: 59
Какво ви е мнението за Икеа MALVIK матрак с пяна?

https://www.ikea.bg/rooms/bedroom/mattresses/foam-mattresses/dou … no-tvard/90272237

# 107
  • СОФИЯ
  • Мнения: 345
Здравейте, и ние търсим двулицев матрак средна твърдост с размери 164/200 и бюджет до 400лв.
Какво ще кажете за този на Екон понеже видях, че е латексов:
https://mattro.net/%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8/%D … D0%B0%D1%86%D0%B8

или предложете нещо по-добро за този бюджет.

Последна редакция: пт, 23 апр 2021, 23:35 от hrisikoteto

# 108
  • София
  • Мнения: 681
Хелп! Матрак, твърд, двулицев, от пяна, висок около 25 см, размер 180х200, бюджет 800 лв. Има ли такова животно?

# 109
  • Мнения: 328
Здравейте! Малко лаишки въпрос, но за първи път ще избирам матрак. Поръчахме си легло, което има твърда основа под матрака. Нямам представа как се нарича (не съм се сещала и да питам), но представете си обикновена плоскост и върху нея трябва да сложим матрак. Какъв вид трябва да е матракът при такова легло? Има ли значение изобщо?

# 110
  • Мнения: 4 270
Здравейте! Малко лаишки въпрос, но за първи път ще избирам матрак. Поръчахме си легло, което има твърда основа под матрака. Нямам представа как се нарича (не съм се сещала и да питам), но представете си обикновена плоскост и върху нея трябва да сложим матрак. Какъв вид трябва да е матракът при такова легло? Има ли значение изобщо?
Не е подматрачна рамка доколкото разбирам. С повдигащ механизъм ли е? Ако не е, споделям моето мнение без да твърдя, че е правилно. Не е дадена инфоормация от какъв материал е плоскостта, колко е дебела и т.н. Ако е плътна тази плоскост, от една страна се обезсмисля двулицевия матрак, освен ако леглото е с повдигащ механизъм, и от друга, мен лично ме притеснява как ще се проветрява матракът.

# 111
  • Мнения: 328
С повдигащ механизъм е,да. Плоскостта е плътна и дебела, но не знам колко точно. Леглото се води масив, но плоскостта мисля, че е МДФ.
Не съм се замисляла за проветрение, благодаря за отбелязването.

# 112
  • Мнения: 1 446
Детските ни легла са с такава плоскост, а не с рамка. Нашата е по скоро като талашитена плоскост. Вече повече от десет години се ползват двулицеви матраци лято- зима и няма проблеми с тях. Не помня точно модела на матрака, но ги купувахме от Нани.бг.
От около месец ползваме този матрак
https://nani.bg/%D1%82%D0%B5%D0%B4-adry-cool-hybrid-p912688
Засега нямам забележки. Много е удобен, средно твърд.

# 113
  • Мнения: 4 270
С повдигащ механизъм е,да. Плоскостта е плътна и дебела, но не знам колко точно. Леглото се води масив, но плоскостта мисля, че е МДФ.
Не съм се замисляла за проветрение, благодаря за отбелязването.
В такъв случай, няма проблем с проветряването. Предполагам, че ще се използва регулярно механизма.

# 114
  • Мнения: 224
Много доволни сме от матраците на Икеа MORGEDAL - твърд и средно твърд. Имам болки в кръста от години, особено когато спя на матрак с пружини. Твърдият MORGEDAL с пяна го усещам като приятен масаж на гърба.
Имали сме и други матраци на Икеа - всички са качествени и цените им са също съвсем ок.
Имаме и MALFORS, твърд - също много удобен, но по-тънък.
На мен MALFORS ми е по-удобен от MATRAND с мемори пяна, който е на детското легло.

# 115
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Ние вчера точно в Икеа пробвахме матраци и мъжа ми хареса най-много MORGEDAL. На мен също ми се стори удобен.
Аз имам 2 дискови хернии и болки в кръста от години, та последния коментар много ме зарадва. Само се чудим дали да изберем твърд или седмо твърд. В центъра за поръчки пробвахме твърдия, другия го нямаше за съжаление.
Мислим и до Jysk да отидем.
Техните матраци как ви се струват?

# 116
  • София
  • Мнения: 681
Някой с матрак GOLD F115 DREAM ZONE от Jysk? Изобщо мнения за матраци от JYSK имате ли? Чета какви ли не страхотии, че идвали напикани, изцапани и т.н.

# 117
  • Мнения: 328
Някой ползва ли ORTORELAX на iSleep? В предни мнения видях доста позитиви за тази марка, а за модела какво ще кажете? Не съм сигурна, че искам мемори пяна, но тя пък е 2см. което не мисля, че е кой знае какво. Има дишащи текстил и борд, което в моя случай е голям плюс. Ще се пробва де, но няма да откажа и  мнения.
От чисто любопитство, какво мислите за матраците Тед? Като цяло, не видях в тази тема коментари за тях, а на мен ми изглеждат като най-комерсиалните и разпространените. Може и да бъркам.

# 118
  • Мнения: 700
Здравейте! Моля за мнение от притежателите на латексов матрак от Екон на какви легла и рамки сте го сложили? Не ми харесват техните рамки  харесала съм легло от Икея, но много ме притеснява дали ще издържи тази свръх тежест на матрака:
Питала тук, защото предполагам, че притежателите на такъв матрак в тази тема са повече. Благодаря!

# 119
  • Варна
  • Мнения: 1 731
Здравейте, и ние търсим двулицев матрак средна твърдост с размери 164/200 и бюджет до 400лв.
Какво ще кажете за този на Екон понеже видях, че е латексов:
https://mattro.net/%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8/%D … D0%B0%D1%86%D0%B8

или предложете нещо по-добро за този бюджет.
Ние сме с Екон.Този който сте приложила е твърдост Ф най -твърдия мисля, и с вашите размери надвишава бюджета.Първия ни матрак беше Екон - стандарт ,не знам твърдост каква беше, много добър-класика. Сега сме е AIR-AIR  164/190 М /за хора до 90кг/ малко по-мек го взехме, в пъти по-скъп от стандарта, сравнително доволна съм,аз явно обичам да ми е по-твърдо просто,може би F трябваше да е. Имаше подарък 2 възглавници.Всеки месец си подновяват промоциите в официалния сайт и има различни матраци на промоции,следете сайта ако не ви е спешно.

Последна редакция: пн, 03 май 2021, 00:51 от Daisy_D

Общи условия

Активация на акаунт