От кой матрак сте доволни? - Тема 9

  • 77 356
  • 843
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 301
Да,с пружини е съвсем друго усещането.
И аз не ги харесвам,не бих купила матрак с пружини.
Тънък топ матрак няма да промени много усещането,но пак е нещо.
По-дебел топматрак е по-добър вариант,поне малко омекотява.

Ами.... има матраци и матраци!
13 годишния латексов матрак го смених за ето този https://matraciparadise.com/bg/silk
1.800 лв за размери 200x160.
Да, определено е по-комфортен спрямо латексовите, поне спрямо субективното ми мнение.
В началото ми беше малко друго усещането, но няма нищо общо с бонелните пружини.
Този си е хибриден.

Поздрави!

# 346
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Това за пружините изобщо не е вярно, много зависи от матрака! Имаме различни - само пружини, само пяна, а сега си взех комбинация от покет пружини и отгоре мемори пяна. От трите, последния е най-добрия за мен. Подчертавам за мен, сина ми например изобщо не харесва мемори пяната.

# 347
  • Мнения: 2 133
Здравейте, в момента сме с този матрак:
https://ekon.bg/latex/produkt/latex-combo/
Ползваме го 4 години, като и двамата със съпруга ми сме нормални килограми. Матракът обаче се вдлъбна и сутрин ме боли кръстът. Ще го сменяме, но умувам с какъв.
Има ли ползващи Don Amolhadon да споделят впечатления? Предпочитанията ми са за средно твърд матрак.
Иначе, ако не е вдлъбнат, матракът е много удобен, но при нас може би е проблем, че самият той е много голям - 200/200, което за мен е предпоставка за това изкривяване.

# 348
  • Мнения: 5 096
Здравейте, някой има ли лично мнение за този матрак. В магазина им нямаше мостра и си нямам на идея дали е ок.
https://jysk.bg/spalnya/matraci/matraci-s-pruzhini/plus/matrak-1 … lus-s55-dreamzone

# 349
  • Мнения: 301
Здравейте, някой има ли лично мнение за този матрак. В магазина им нямаше мостра и си нямам на идея дали е ок.
https://jysk.bg/spalnya/matraci/matraci-s-pruzhini/plus/matrak-1 … lus-s55-dreamzone

Ще е по-зле от бонелна система....отделно ще е като дъска....с тези кокосови вложки и  некачествена пяна....матрака толкова си струва.... намалението не е реално.

# 350
  • Мнения: 301
Моля за мнение само на притежатели на 7 зонови матраци с покет пружини. Тежа 100кг, само при мен ли е усещането, а и не само, че ефекта е тип "хамак" потъва в двете дължини на тялото в центъра... Идвайки от латексов матрак от ЕКОН който е тип F твърдост, като че ли взех рязко да съжалявам за покупката на матрак Paradise Silk, който уж струва 1 800лв за размери 160 x 200. Моля за мнения. Държа да отбележа, че първия матрак беше неправилно съхраняван в магазина и на 7-ия ден ми го замениха. Първия имаше абсолютно същия ефект, като се легне и придава усет като за издънен матрак, а е чисто нов. След смяната на 3-тия ден ефекта на сменения матрак е абсолютно същия.... Не знам, уж са много "напреднали" като технология, а все едно лягам на 20 годишен продънен матрак. Особенно ако искам да спя от едната страна гледаща навън към борда на матрака и имам усета, че съм под 10 градусов наклон дърпащ тежестта на тялото към центъра.....Първоначално исках да взема матрак латексов КОМБО от ЕКОН, но май сгреших с Парадайс..... за съжаление нямат тестов период.....  Да добавя, че уж има латексов слой матрака от 4 см , и предвид че съм имал латексов матрак, предпочитанието ми е да спя на тази страна, другата е с мемори пяна и охлаждащ слой с гел капсули..... Така, може би поради наличието на латексовия слой комфорта е по-добър, но все пак го има този ефект тип хамак. Учудващото е, че се свързах с Paradise и от там при въпрос колко на брой са пружинтие и ми беше върнат отговор 672 с диаметър 6 см.... което за мен е изключително малко, предвид зоните на комфорт които са 7 на брой.... Модела е Paradise Silk 160 x 200

Последна редакция: вт, 21 дек 2021, 21:57 от Dominator_IX

# 351
  • София
  • Мнения: 627
Модела е Paradise Silk 160 x 200

Аз буквално го изхвърлих след като на третата вечер ревях от болка и легнах да си доспя на пода... Пак съм тежка, но по-малко от 100 кг, имам 5 дискови хернии, тогава ми беше възпалена едната и реших, че е идеален момент да пробвам нов матрак. Лягах в магазина, уж много удобен, но там си беше опакован. Като го сложих вкъщи разпльока ли се, какво, обаче още на средата на първата нощ започнах да потъвам като в лодка, на всичкото отгоре, понеже д-то ми тежи повече, там хлътна, а пък точно на кръста при хернията ме ръбеше и ставаше по-зле. Като се обърна на една страна - така спя обикновено, на края на леглото, имах чувството, че ще се изхлузя, направо си усещах как цялото тяло ми е под напрежение и се опитвам да се задържа да не се прекатуря, защото матракът ставаше крив. А пък само на матрак с пружини ми е удобно.
Сега съм с най-евтиния на Икеа и е в пъти по-добре от този на Парадайс.

# 352
  • Мнения: 5 386
още издирвам читав, имам си и аз особености, тежа си, но не съм над 90 кг, имам болки в кръста, но не мисля, че  съм с херния, друго е при мен - начални етапи на 5 костни заболявания по епикриза. Купих надматрачна еър мемори от Юск- мъча се с тази постелка-топ матрак, защото ме сепарира в единия край на леглото, трудно излизам от създалата се вдлъбнатина , сякаш ме бута да си стоя в нея, а аз искам да ида и в др.край.
За новия латексов с кокосови вложки от Екон гр.Бяла, Русенско- дъщеря ми го ползва от средата на октомври - и да, и не относно доволността, поулегна под тежестта на тялото, спи се, но май очакванията бяха за нещо по-меко,
аз за кратко лягам на него и ми е ок.

# 353
  • Мнения: 301
Модела е Paradise Silk 160 x 200

Аз буквално го изхвърлих след като на третата вечер ревях от болка и легнах да си доспя на пода... Пак съм тежка, но по-малко от 100 кг, имам 5 дискови хернии, тогава ми беше възпалена едната и реших, че е идеален момент да пробвам нов матрак. Лягах в магазина, уж много удобен, но там си беше опакован. Като го сложих вкъщи разпльока ли се, какво, обаче още на средата на първата нощ започнах да потъвам като в лодка, на всичкото отгоре, понеже д-то ми тежи повече, там хлътна, а пък точно на кръста при хернията ме ръбеше и ставаше по-зле. Като се обърна на една страна - така спя обикновено, на края на леглото, имах чувството, че ще се изхлузя, направо си усещах как цялото тяло ми е под напрежение и се опитвам да се задържа да не се прекатуря, защото матракът ставаше крив. А пък само на матрак с пружини ми е удобно.
Сега съм с най-евтиния на Икеа и е в пъти по-добре от този на Парадайс.

В рамките на под месец, това ще е втора рекламация..... ще настоявам да ми върнат парите, иначе ще ги заплаша сериозно с КЗП и те така. Грешката е че закупих два матрака едни и същи Silk само че с различни размери.... Точно това усещане за "изхлузване и аз усещам" и съм като под напрежение, ако спя  на една страна, което неминуемо води до спане в центъра на матрака, като че той  те "тегли" към хамакообразната вдлъбнатина, която оформя... УЖАС! Дал съм 2600 лв за двата матрака,  уж намалени от  1800 лв, но все повече вярвам, че толкова си струват боклуците и че е маркетинг. Смятам да ги сменя с латексов на ЕКОН КОМБО, моля да пишете по темата и там да няма изненади. Simple Smile Благодаря на включилите се.

Весели празници!

# 354
  • Мнения: 40 913
Само не знам защо ги наричаш боклуци. Купил/а си си мек матрак и от него се очаква да поема формите на тялото. Някои хора търсят точно това, особено ако спят на страна (тогава ако са на твърд матрак теглото се поема от ханша и рамото, а кръстът увисва и гръбнакът се извива в дъга). Грешката е в неправилния избор, не в мекия матрак.

# 355
  • Мнения: 301
Само не знам защо ги наричаш боклуци. Купил/а си си мек матрак и от него се очаква да поема формите на тялото. Някои хора търсят точно това, особено ако спят на страна (тогава ако са на твърд матрак теглото се поема от ханша и рамото, а кръстът увисва и гръбнакът се извива в дъга). Грешката е в неправилния избор, не в мекия матрак.

Чакай сега.... има разлика мек матрак и такъв със СРЕДНА  твърдост..... къде пише че матрака е мек? Издържа на 120кг... имам ПРЯКО сравнение с този в другата спалня абсолютно същия и е с коренно различно поведение.... дори леко неудобно твърд..... Как ще е неправилен избор, като точно това пиша, спя на страна и гръбнака се усуква, отделно е НЕВЪЗМОЖНО да се спи насрана гледаща навън, тоест на 20 см от бордовете, точно както @ElzaFB  спомена...... направо си под напрежение, създава усет за усукване... Как на единия е що-годе прилично (втория който притежавам, а на този НЕ? Отделно са си боклуци.... аз знам как трябва да се представя наистина луксозен матрак....., този е просто жалко подобие..... ) И какво е неправилното в случая, да се разплуеш като пропаднал в хамак...... 120кг товароносимост, ами това при все че спя един на това легло, какво остава за двама човека.... Хайде като ми е неправилен избора, да ми препоръчате правилния..... В магазина нямаше нищо общо с усета когато го пробвах там! И как ще е грешен избора, като ВСИЧКИ техни матраци с POCKET са със средна твърдост, средна означава да се се разпльокваш като че си паднал под матрака...

Последна редакция: ср, 22 дек 2021, 20:33 от Dominator_IX

# 356
  • Мнения: 40 913
Не знам, ама нали си го тествал/а?

# 357
  • Мнения: 301
Не знам, ама нали си го тествал/а?

Досега не знам да дават да преспиваш в магазина, нали това пиша, как за 10 минути ще добиеш представа, точно това казвам в магазина имаше коренно различно усещане, нищо общо с това което е вкъщи.....

# 358
  • Мнения: 2 133
Смятам да ги сменя с латексов на ЕКОН КОМБО, моля да пишете по темата и там да няма изненади. Simple Smile Благодаря на включилите се.

Весели празници!
Прочети няколко поста по-нагоре. Писала съм за Екон.

# 359
  • Мнения: 108
Здравейте, ние със съпруга ми бяхме си закупили спалня с включен матрак, матракът беше с пружини и още на 1рвия месец се деформира, на места пружини те изкочиха и боцкаха, да не говорим и че получихме силни болки в кръста. Веднага си за купихме топ матрак 10см и имаше малка разлика, но изкарахме така около година и си купихме подматрачна рамка и матрак пяна без пружини от Jysk, вече 3та година много сме доволни и силно ви препоръчвам да се доверите на юск. Топ цена и качество. 💖

Общи условия

Активация на акаунт