Разширени вени

  • 338 569
  • 527
  •   1
Отговори
# 345
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 753
dr.haus,


Винаги съм се чудила  как, аджеба, пишейки на шльокавица , такива като теб намират темите,които ги интересуват..

На въпроса- като си се уплашила от операция - дрън .. едни 1000 евра при др. Галили ( те , у петък иде в София ) , и решаваш проблема. Има и лазер , има и други възможности-  връзвай пресни зелеви листа с бинт на болните места.

# 346
  • Мнения: 84
Изчетох подробно цялата тема, но не намерих отговор на следния въпрос:
Необходмо ли е да се прибегне до хирургическа намеса, ако нямам оплаквания? Моя случай е  класика в "жанра". Първа поява на разширени вени след първа бременност.Сериозно задълбочаване - след втората бременност. От 11 години проблемът ми е изцяло козметичен ... засега. От друга страна, свекърва ми е с разширени вени от 45 години, не е оперирана и се чувства добре. (като изключим умората в краката вечер). Четох съветите ви да не се чакат усложнения, но оправдано ли е да тръгна на операция, когато нямам никакви други оплаквания? А и доколкото разбрах, всички дискутирани методи лекуват последствията, а не причините.

Някъде между двете бременности, отидох на консулт при доц,Княжев, който ме посъветва да си родя второто дете и тогава да се върна за операция. Това време дойде, а аз не съм убедена, че ми се иска да се оперирам, щом се чувствам добре. В тази връзка има ли някакви други нехирургични методи за лечение на причините, а не за облекчаване на болките, защото аз такива нямам? Не оставайте с впечетление, че имам няколко пукнати капиляра - гледаката е доста потресаваща - с няколко възелчета, но засега безболезнена. Благодаря предварително на отзовалите се.

# 347
  • Мнения: 1 101
Предполагам 4е професионално мнение и отговори на въпросите може да ти даде само лекар Peace
А аз ще ти дам моето мнение:
Операцията  премахва то4но козмети4ния проблем а не премахва при4ината(която при мен е лошо кръвообръщение)..макар и премахнати разширените ми вени циркулацията ми е лоша и болката и умората в краката си остават..Единствено с ласти4ните 4орапи не се усеща толкоз..Истина е 4е трябва да се промени на4ина на живот след операцията(но при мене е невъзможно)
Така 4е прецени дали ще си заслужава хирурги4еската интервенция..

# 348
  • Мнения: 10
Имам един въпрос.След склерозиране на вени колко време носите ластичните чорапи?Лекаря ми каза след 8 ден да ги сваля напълно,а навсякъде където съм чела пише,че се носят 1-2 месеца.И още един въпрос спите ли с ластичните чорапи или не.Много съм объркана ,помогнете!

# 349
  • Мнения: 11 338
mumu_  ето на мен какво ми предложиха след склерозирането. Веднага лекарят ме посъветва да се разходя поне 45 менути. Носих чорапите постоянно , освен времето вечер в банята когато се къпех. Не си спомням точното време , но със сигурност беше от месец до 45 дни носенето на чорапа.
Аз правих склерозирането преди 5-6 години, разбира се вени излязоха отново.

Искам да попитам на някой белег останало ли му е след склерозирането. На мен ми останаха тъмни петна на местата при обождането.

# 350
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Момичета носенето на еластични чорапи е задължително.

# 351
  • Мнения: 0
На някой да му се намира мейл на д-р Големанов?
След като мина операцията ми даде човека визитка ама сто кила време мина от тогава и съм я забутал някъде най-вероятно...
Намирам само един - golemanov@razshireniveni.com , но той явно не е проверяван...

# 352
  • Мнения: 0
Здравейте!
Много бързо трябва да взема решение за операция, за поставяне на бай пас на кръвоносен съд. Към коя болница във Варна да се насоча?
Диагнозата е - Емболия и тромбоза на артериите на долен крайник.

# 353
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Струва ми се,че в Св. Марина ще е по-добре,но незнам кои съдови-хирурзи работят там.Там имат по-добра апаратура.

# 354
  • Близо до морето :)))
  • Мнения: 319
Запис и от мен, преди 3 години ми поставяха инжекции, имаше страхотен ефект, но от миналото лято отново ми се появиха няколко малки релефни участъка. Ще следя темата

# 355
  • Мнения: 0
здравейте , искам да попитам оперираните от вени, със стрипинг, какви чорапи носихте след операцията, три четвърти, дълги или чорапогащник, каква компресия, колко време се носят след операцията и постепенно ли се свалят, с намаляване на компресията или изведнъж ги сваляте.благодаря ако някой се отзове с отговор.

# 356
  • Мнения: 1 517
Здравейте!
Много бързо трябва да взема решение за операция, за поставяне на бай пас на кръвоносен съд. Към коя болница във Варна да се насоча?
Диагнозата е - Емболия и тромбоза на артериите на долен крайник.

По какъв начин ти установиха диагнозата?

# 357
  • Варна
  • Мнения: 495
Здравейте!
Много бързо трябва да взема решение за операция, за поставяне на бай пас на кръвоносен съд. Към коя болница във Варна да се насоча?
Диагнозата е - Емболия и тромбоза на артериите на долен крайник.

По какъв начин ти установиха диагнозата?
В Света Ана се намира Съдова хирургия. Там светилото се казва доц. Княжев. Той ми е оперирал единия крак.

# 358
  • Варна
  • Мнения: 7 147
[Филаделфия
Аз от Княжев съм ужасно разочарована. За 30-те лв, които платих, само ми поопипа вените, един доплер не ми направи дори. И на всичко отгоре първата му реплика беше: "Аз съм по-добър от всички съдови хирурзи в БГ взети заедно"   Shocked Един уважаващ себе си специалист НИКОГА няма да каже подобно нещо.
=======================================================================
Както се казва в такива случаи - Е....га ти наглостта.
Безкрайно неуважаема Г-жо, вероятно сте разчитали, че аз трайно напуснах форума, но ето че реших да проверя дали няма някоя друга сензация  през това време, а се натъквам на груба непочтеност. За да изрека цитирана от Вас глупост трябва да я казвам на всяка пациентка. Е, колко човека от присътстващи тук ще  я потвърдят???? . Ето точно затова се отказах да давам съвети чрез иначе нелошо замислен проект при положение, че някой друг аноним може  необеспокояван да полива с кал този при който идва на преглед. Що се отнася за въпросната такса 30 лева за прегледа , по-добре е да отидете при д-р Галили, той набързо ще Ви свали на земята.


Доцент Княжев,не се обиждайте...Вярвам,че постовете ви във форума са полезни на много хора (включително и на мен) и не бива заради едно мнение да се отказвате от този вид помощ към хората!Знаете,че не може всички на този свят да ви харесват,но това не значи,че тези,които ви харесват,трябва да страдат от това.Това правило важи въобще в живота,а не само за лекарската практика!Аз преди две години си правих операция при гръден хирург,чието име няма да споменавам,защото не е по темата пък и не е важно в случая,който на първи преглед каза нещо подобно...Наистина ми направи впечатление,че е с доста високо мнение за себе си,ноооооо...В последствие то се оказа напълно оправдано!!!Ще съм му благодарна до живот,така че...
В случая,момичето просто е споделило мнението си и ще се насочи към друг специалист.Но какво от това - помислете за останалите си потенциални пациенти,които са ви благодарни за изказаните тук мнения!
Надявам се да не ви изгубим като ценен "съфорумец"!С уважение:К.Димитрова Flowers Rose

Последна редакция: сб, 26 мар 2011, 09:38 от Kali_tod

# 359
  • Мнения: 0
Здравейте!
Виждам, че темата е малко позанемарена, но прочетох няколко мнения на хора, които може би ще са ми полезни с малко информация!Не смогнах да прочета всички 24страници и реших направо да попитам....
Опериран съм от вени преди 7дни и не знам дали всичко е наред(от провинцията съм и не мога да попитам хирурга)?!?!?!Кракът ми е доста син на места и подут и ме приболва малко - дали е нормално? Чудя се и дали се свалят ластичните бинтове по време на сън, щот аз не ги свалям и имам чувството че те сами се затягат и от там идва проблема с подуването и опъването на кожата на крака.
надявам се, че някой "препатил" ще окаже информативно съдействие... Simple Smile
Мерси предварително!

Общи условия

Активация на акаунт