Разширени вени

  • 339 328
  • 527
  •   4
Отговори
# 480
  • Мнения: 42
Някой ходил ли е при проф.Лъчезар Гроздински от Сити Клиник?

# 481
  • Мнения: 3 999
Аз друго искам да посъбера информация. Заплаща ли се класическата операция на разширени вени, защото преди бях чела, че се поема изцяло от здравната каса.

# 482
  • Sofia
  • Мнения: 26 627
Има ли сезон през който е най -удачно да се прави операция или ако е по спешност това е без значение?

# 483
  • Мнения: 3 999
Е, това навсякъде го пише. Лятото НЕ Е препоръчително

# 484
  • Мнения: 375
Март, април, май и юни после през жегите не е добре и зимата през студа пак не е добре .....аз моята операция я направих юни месец защото търсих добър специалист и се позабавих, но пак съм доволна .....нямаше големи жеги да ми подуват крака, а трябва разходки да правиш заради движението на кръвта .....


Има ли сезон през който е най -удачно да се прави операция или ако е по спешност това е без значение?

# 485
  • Мнения: 375
Операцията се поема от здравната каса без избор на екип .....ако искаш определен специалист да те оперира си плащаш отделно ако нямаш застраховка де ......аз си имах и не съм ползвала направление, но жената с мен в стаята беше с направление и нищо не плати само престой по 3 или 4 лева на ден ..... за два дена престой плати по-малко от 10 лева и си купуваш чорапите ....това е ...


Аз друго искам да посъбера информация. Заплаща ли се класическата операция на разширени вени, защото преди бях чела, че се поема изцяло от здравната каса.

# 486
  • Мнения: 375
Операцията трае дългичко около 2 до 4 часа ..... чисто гол си на операционната маса завит с чаршаф естествено ..... аз умрях от студ защото в операционните се поддържа хладно за да не  се потят хирурзите и да капе пот върху раните ...така ми каза анестезиологът като го попитах защо треперя от студ ....упойката е в гръбнака обездвижваш се от кръста надолу .....уж е безобидна операция, но не е точно така .....подготвят те като за нормална операция с всички изследвания ....болки по време и след операцията няма, но толко силно те стягат с бинт, че първите 8 до 10 часа имаш чувството, че са ти стегнали мозъка .....това е .....след като се раздвижиш всичко е ок ....възстановяването е 2 дена .... бинти  или чорап се носят поне месец задължително ...така че ако ходите с рокли и поли изберете пролетен месец за да скриете стягащия чорап ....аз ходих с дълга пола цял месец....това е за класическата операция ....за тази с инжекциите незнам ....на мен не ми я препоръчаха защото вената щяла да стой като шнур под кожата и трябвало на 2 години да ходя да ми опресняват инжекциите и нямало смисъл ....

Ако имате въпроси ще отговоря от личен опит ...

Някой оперирал ли се е при д-р Величков от 3-та градска б-ца?

И да попитам вече оперираните,как протича една операция,колко време,гол ли е човек на операционната маса,каква е упойката и къде се поставя Sad

# 487
  • Sofia
  • Мнения: 26 627
Много благодаря за изчерпателната информация  bouquet

# 488
  • Мнения: 1 121
И аз благодаря за изчерпателната информация! В момента бременея, но след това имам желание да си направя операция.  Hug

# 489
  • Sofia
  • Мнения: 26 627
Сега пък ме е шубе от тази упойка в гръбнака Sad

Правят ли някакви тестове за нея,както е при другите упойки?
Колко време след като мине операцията те отпуска и може да се ходи?
Има ли някакви странични ефект от нея, гадене или др. неразположения,болки?

adamal,ти къде си я прави операцията?

# 490
  • Мнения: 375
Сега пък ме е шубе от тази упойка в гръбнака Sad

Правят ли някакви тестове за нея,както е при другите упойки?
Колко време след като мине операцията те отпуска и може да се ходи?
Има ли някакви странични ефект от нея, гадене или др. неразположения,болки?

adamal,ти къде си я прави операцията?

Бях една от първите в Софиямед при д-р Марков ....той е завеждащ там съдова хирургия .... работил е в Токуда преди това ..... оперирах се юни 2014 .... за тестове мисля, че правиха но дали за упойката или за антибиотика не си спомням ....докато те оперират ти вливат разтвори и на мен и антибиотика ми вляха и не са ми били никакви инжекции след това .....имаше други пациенти на които им биеха инжекции за разреждане на кръвта, но д-р Марков ми обясни, че това е индивидуално не на всеки го правят ....явно на мен не е било необходимо...

# 491
  • Мнения: 375
Сега пък ме е шубе от тази упойка в гръбнака Sad

Правят ли някакви тестове за нея,както е при другите упойки?
Колко време след като мине операцията те отпуска и може да се ходи?
Има ли някакви странични ефект от нея, гадене или др. неразположения,болки?

adamal,ти къде си я прави операцията?

Бях една от първите в Софиямед при д-р Марков ....той е завеждащ там съдова хирургия .... работил е в Токуда преди това ..... оперирах се юни 2014 .... за тестове мисля, че правиха но дали за упойката или за антибиотика не си спомням ....докато те оперират ти вливат разтвори и на мен и антибиотика ми вляха и не са ми били никакви инжекции след това .....имаше други пациенти на които им биеха инжекции за разреждане на кръвта, но д-р Марков ми обясни, че това е индивидуално не на всеки го правят ....явно на мен не е било необходимо...


Забравих да ви кажа, че понеже мен ме приеха в 8 сутринат а ме започнаха да ме оперират в 17 часа не бях пила вода до операцията  / не трябва да се пие вода преди това в никакъв случай / веднага след операцията към 20 часа ми казаха 2 литра набързо да се изпият и се сещате какво ходене до тоалетна се наложи така че раздвижването ми беше почти веднага .... не стъпваш на оперирания крак а подскачаш и се придържаш и така ....не е нещо страшно самата операция ....по-страшно е ако си за операция и не го направиш ....може да има запушвания което не е безобидно ....

А и друг пример ще ви дам .....в стаята с мен имаше възрастна жена с подут крак прието по спешност ....когато има възпаление вените не подлежат на операция ....доктора каза, че се късали като ластик и не е препоръчително да се оперират ....в такива случай лежиш на операционната един път само да ти отпушат вената като процедурите са си за нормална операция и след известно време като се успокой възпалението влизаш отново за операция на самата вена .....е на мен това ми се стори гадно вече два пъти за едно и също нещо да си в болница ..... не чакайте да стават възпаления хем е опасно хем страданията са си два пъти .... #2gunfire

# 492
  • Мнения: 375
И аз благодаря за изчерпателната информация! В момента бременея, но след това имам желание да си направя операция.  Hug

Много правилно си намислила ....аз когато отидох на преглед за вената първо ме попитаха дали съм свършила с бременностите .....3 съм изкарала така че ми стана смешен въпроса, но доктора от къде да знае .... а и проблемнат вена се уголемяваше с всяка следваща бременност .... успех ти пожелавам ... smile3504

# 493
  • Sofia
  • Мнения: 26 627
о,не....Софиямед Confused

не съм с добри впечатления от там,по-точно от един субект,който така и не разбрах какъв е и как определи,че съм веднага по спешност за операция,едва ли не на живот и смърт било,имала съм тромб,който бил тръгнал...след последвалите същия ден още 2-3мнения на съдови хирурзи се оказа,че не съм за операция ,а за лечение,а операцията да е на по-късен етап...

Скрит текст:
Действието се разви в началото на февруари тази година,5 дни след операцията ми по отстраняване на жлъчка получих болки в единия крак и си записах час за доплер там.Докато чаках дойде един млад мъж опериран преди седмица и той ми "отвори"очите да осъзная,че наистина всеки влезнал в кабинета излиза с препоръка за операция.Той бил постъпил с едни оплаквания,на епикризата му било написано,че са му правени неща,които всъщност не са правени и ми каза да си искам изследванията.Действително всички преди мен излизаха с направление за операция.Прегледа ме един гологлав,с чуждо име,арабин или турчин,който според момчето не е лекар...Наистина ме изплаши и бях почти решена да му се доверя...,но все пак реших да поискам и друго мнения,поисках си резултата,беше ми отказано,а прегледа ми беше платен/50лв./,даде ми някакъв лист,на който аз с очите си видях как сестрата направи копи- пейст от друга диагноза на жена на 65год.Отидох в 3градска,направиха ми доплер,назначиха ми лечение за 1месец,била съм за операция,но не и в това състояние.

# 494
  • Мнения: 375
о,не....Софиямед Confused

не съм с добри впечатления от там,по-точно от един субект,който така и не разбрах какъв е и как определи,че съм веднага по спешност за операция,едва ли не на живот и смърт било,имала съм тромб,който бил тръгнал...след последвалите същия ден още 2-3мнения на съдови хирурзи се оказа,че не съм за операция ,а за лечение,а операцията да е на по-късен етап...

Скрит текст:
Действието се разви в началото на февруари тази година,5 дни след операцията ми по отстраняване на жлъчка получих болки в единия крак и си записах час за доплер там.Докато чаках дойде един млад мъж опериран преди седмица и той ми "отвори"очите да осъзная,че наистина всеки влезнал в кабинета излиза с препоръка за операция.Той бил постъпил с едни оплаквания,на епикризата му било написано,че са му правени неща,които всъщност не са правени и ми каза да си искам изследванията.Действително всички преди мен излизаха с направление за операция.Прегледа ме един гологлав,с чуждо име,арабин или турчин,който според момчето не е лекар...Наистина ме изплаши и бях почти решена да му се доверя...,но все пак реших да поискам и друго мнения,поисках си резултата,беше ми отказано,а прегледа ми беше платен/50лв./,даде ми някакъв лист,на който аз с очите си видях как сестрата направи копи- пейст от друга диагноза на жена на 65год.Отидох в 3градска,направиха ми доплер,назначиха ми лечение за 1месец,била съм за операция,но не и в това състояние.


Кой е субекта?Там има преглеждащи лекари и от ВМА ....един такъв ми поиска 400 евро за операцията ....да не му пиша името тук сега ...

Общи условия

Активация на акаунт