Забременяване с тератозооспермия

  • 11 989
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 66
Здравейте, момичета!
Може ли да споделите къде са ходили мъжете Ви на консултация и дали след прием на добавки спермограмата се е подобрила? ММ е с 2% нормална морфология, но и при мен също има проблеми с тръбите. Не пием алкохол, не пушим. Заседнал начин на живот и за двамата. Благодаря предварително ☺️

# 16
  • Мнения: 468
Здравейте, момичета!
Може ли да споделите къде са ходили мъжете Ви на консултация и дали след прием на добавки спермограмата се е подобрила? ММ е с 2% нормална морфология, но и при мен също има проблеми с тръбите. Не пием алкохол, не пушим. Заседнал начин на живот и за двамата. Благодаря предварително ☺️
.         Здравейте,добавките при мъжа трябва да се приемат продължително време,(поне 3 месеца)за да окажат някакъв ефект и то по принцип няма много голяма промяна,но все пак подсилват организма.Щом и вие имате проблем,то нещата са сериозни,ако сте над 30г и опитвате отдавна,направо сте си за ин витро, според мен.

# 17
  • Мнения: 66
Вече сме подали документи към фонда, защото нямаме шанс за естествено, но проблема на ММ е новооткрит, Защото досега се бяхме съсредоточили върху мен. Интересува ме колко време бихме се забавили докато чакаме да настъпи подобрение при него. Под 30г сме и двамата.

# 18
  • Мнения: 468
Вече сме подали документи към фонда, защото нямаме шанс за естествено, но проблема на ММ е новооткрит, Защото досега се бяхме съсредоточили върху мен. Интересува ме колко време бихме се забавили докато чакаме да настъпи подобрение при него. Под 30г сме и двамата.
.        Лекарите ли препоръчват да изчакате,защото при ин витро този проблем се елиминира,моят съпруг също имаше ниски показатели,направихме икси,има си и други допълнителни методи,може да обсъдите с лекаря избират най-добрите,жизнени сперматозоиди и така.Аз бях на 40,той на 50 и с Божията помощ успяхме от първи път,имаме син на 4г! Желая ви успех!

# 19
  • Мнения: 17
И моя съпруг е с 2% годна морфология . .. всичко останало му е идеално . . .преди беше дори 1% но след 3 месеца прием на витамини и т.н. се качи с 1%. След цветна снимка при мен, доктора ни прати да правим опити за бебе 6 месеца по естествен път и тогава ако ен стане да се върнем са по-нататъчни процедури.
Забременях още седмица след цветната снимка . . .но в 5 г.с. направих спонтанен аборт. При прегледа казаха, че може да се дължи и на тази въпросна морфология.
Аз през цялото време си мислех че щом сперматозоида е морфологично увреден, изобщо няма да стигне до яйцеклетката и да я оплоди .. . с други думи мислех че здрав сперматозоид е оплодил . .. но явно че и другите могат.
Сега не знам какво да си мисля, то ако е така аз всеки път ще правя спонтанни аборти . . .

# 20
  • Мнения: 468
И моя съпруг е с 2% годна морфология . .. всичко останало му е идеално . . .преди беше дори 1% но след 3 месеца прием на витамини и т.н. се качи с 1%. След цветна снимка при мен, доктора ни прати да правим опити за бебе 6 месеца по естествен път и тогава ако ен стане да се върнем са по-нататъчни процедури.
Забременях още седмица след цветната снимка . . .но в 5 г.с. направих спонтанен аборт. При прегледа казаха, че може да се дължи и на тази въпросна морфология.
Аз през цялото време си мислех че щом сперматозоида е морфологично увреден, изобщо няма да стигне до яйцеклетката и да я оплоди .. . с други думи мислех че здрав сперматозоид е оплодил . .. но явно че и другите могат.
Сега не знам какво да си мисля, то ако е така аз всеки път ще правя спонтанни аборти . . .
                       Не е задължително да е само от морфологията,доста жени забременяват след цветна снимка,защото при нея се прави и продухване на тръбите,и яйцеклетката има по свободна проходимост,но дали самата яйцеклетка е била в идеално състояние,дали матката е била с достатъчно дебела лигавица и добра среда за развитие на ембриона!?Тази ви спонтанна бременност беше ли подкрепена с прогестеронови препарати,изследвана ли сте за тромбофилия.Не се притеснявайте, предварително,при нова бременност обърнете внимание на тези неща,другото е от Бог!Желая ви, успех!

# 21
  • Мнения: 71
Здравейте,от колко време правите опити за дете и на колко години сте.Моят съпруг беше с подобен проблем,голямо количество сперматозоиди,но голям процент некачествени.Така, казаха и на нас,има шанс за естествено зачеване,но трябва жената да е без проблем и все пак е несигурно.Ние също бяхме в Селена,при д-р Матев, следихме овулацията ми 3 поредни месеца,но нещата не се получаваха,и двамата пиехме прахчета,за подобряване на плодовитостта,моите бяха Инофолик,а неговите Андрозитол, аз пиех и омега 3 мастни киселини на АБОФАРМА,DHA дхея на хая лабс (за подобряване качеството на яйцеклетките) и витамини за жени на Джеймисън.Аз бях на 38 той на 46.Нещата не се получиха и направихме ин витро икси,слава на Бог и благодарение на лекарят имаме син на 3г.Желая ви успех,от сърце!
опити правим от една година и отгоре. И аз съм с проблем с поликистоза пия инофолик и аз, не виждам смисъл но АГ каза да го продължавам но при мен нещата са горе долу под контрол тоест един месец бях на симулация с кломифен имах фоликул всичко беше наред тоест направихме овулация но без успех и АГ ни насочи за спермограмата и се оказа че има проблем аз съм на 18 тои на 21
.    Вие сте още толкова млади,не се притеснявай,бих те посъветвала,нека и той се полекува,да си подсили организма(и ти си вземи витамин Е, омега 3),правете редовен секс,след като ти свърши цикълът правете опити през ден,така ще хванете овулацията,а през ден,за да е добро качеството на сперматозоидите.Опитайте още няколко месеца и после може да направите ин витро.Желая ти, успех!Бог,да е с вас!
благодаря бог да е с всички нас 😊 ще опитаме засега да пие добавките за няколко месеца и ще видим какво ще стане
# Здравейте и аз съм с поликистоза на 23 години съм ,вече повечето жени имат ,мъжа ми е на 41 години когато решихме миналата Коледа за детенце ,все не се получаваше ,пробвахме 2/3 месеца,изведнъж решихме да спрем до пробваме и да следим всичко и т.н. и ето началото на август се сгодихме и септември бебчо е станал без да разберем ,защото се пазихме ,и октомври месец разбрахме ,че чакаме бебче и вече съм в 4рия месец. Всичко става просто не се вглабявайте много,не го мислите ,и просто един вид се пуснете по течението. Моя цикъл е и нередовен един месец е 30 дни ,друг 45 ,трети 53 ,в един момент вече не следях нищо ,а правих това което се чувствах добре . Стискам палци и за вас

# 22
  • Мнения: 223
А дали трябва да се пазим при тератозооспермия до постигане на по-добри резултати или да си действаме за бебче, въпреки минималните шансове?
Мъжа ми в момента си прави назначените му изследвания и пие папа витал.

# 23
  • Мнения: 17
А дали трябва да се пазим при тератозооспермия до постигане на по-добри резултати или да си действаме за бебче, въпреки минималните шансове?
Мъжа ми в момента си прави назначените му изследвания и пие папа витал.

И аз това се чудя, защото нас със същата диагноза ни пратиха да правим бебе. Направихме бебе, и го изгубихме още в ранна бременност. Като питах дали е възможно да е заради морфологията . .казаха Да!
Щом е "да" значи може всеки път да стигам до спонтанни аборти. Защо тогава ме пращат да се опитвам естествено, след като ще преживявам този ужас многократно, вместо просто да се направи инсеминация с избрани сперматозоиди . .🤷🏻

# 24
  • Мнения: 292
Здравейте ,момичета.
Може ли някоя от вас да препоръча добър уролог-андролог за Стара Загора или Пловдив? Ние също имаме проблем -тератозооспермия и все още не сме посетили специалист,защото не знаехме до скоро,че и това играе роля за неуспешните ни опити...
Благодаря Ви.

# 25
  • Мнения: 223
Здравейте ,момичета.
Може ли някоя от вас да препоръча добър уролог-андролог за Стара Загора или Пловдив? Ние също имаме проблем -тератозооспермия и все още не сме посетили специалист,защото не знаехме до скоро,че и това играе роля за неуспешните ни опити...
Благодаря Ви.
За Пловдив препоръчвам д-р Мариела Даскалова.
Преглежда в Център по репродуктивно здраве "Д-р Васил Даскалов" и в АГ Селена

# 26
  • Мнения: 292
Здравейте ,момичета.
Може ли някоя от вас да препоръча добър уролог-андролог за Стара Загора или Пловдив? Ние също имаме проблем -тератозооспермия и все още не сме посетили специалист,защото не знаехме до скоро,че и това играе роля за неуспешните ни опити...
Благодаря Ви.
За Пловдив препоръчвам д-р Мариела Даскалова.
Преглежда в Център по репродуктивно здраве "Д-р Васил Даскалов" и в АГ Селена
Благодаря Ви.

# 27
  • Мнения: 223
Някой имал ли е положителна промяна в спермограмата след операция на варикоцеле 2-ра степен? Повечето коментари,които изчетох казват, че не се повлиява,даже става по-лоша 🙄🙄🙄
При нас това е единствената логична причина за лошата морфология.Всички изследвания са в норма.
И още нещо - какви са вариантите , ако се стигне до асистирана репродукция?

# 28
  • Мнения: 17
Мисля че вариантите са инсеминация и/или инвитро . . .където се избират най-добрите сперматозоиди и с тях се прави манипулацията

Някой имал ли е положителна промяна в спермограмата след операция на варикоцеле 2-ра степен? Повечето коментари,които изчетох казват, че не се повлиява,даже става по-лоша 🙄🙄🙄
При нас това е единствената логична причина за лошата морфология.Всички изследвания са в норма.
И още нещо - какви са вариантите , ако се стигне до асистирана репродукция?

# 29
  • Мнения: 6
Здравейте,
Март 2022 направихме спермограма - нормални форми 2,5%. Заключение - тератозоспермия. Направихме консултация с андролог - каза, че няма нищо притеснително.
Юни направихме инвитро, в момента съм с кухо яйце… При мен проблемите са нисък АМХ и отстранена 1 тръба.
Смятате ли, че нарушената морфология е възможна причина за кухото яйце?

Общи условия

Активация на акаунт