Против акне/пъпки по лицето 12

  • 46 018
  • 743
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 440
Много съм разочарована от поредния дерматолог, както и дъщеря ми. Изкаше да изпише акне аут, а тя му показа снимките след неговото ползване. После изписа клотримазол + скинорен. Синорен- два пъти на ден, клотримазол- 3 пъти. Щерката го пита какво измиващо да ползва- никакво. Какъв хидратиращ крем- не ти е нужен. Изследвания- надвишил си лимита. Утре сме при друг.
Сподели кой е дерматолога.Да се знае.
През годините доста съм обиколила.Никога не са ме определяли като тежък случай.Стигнах до извода,че се въртя в омагьосан кръг.Всеки път ми изписват нещо ново.Питат ме с какво съм се мазала и изписват друго.После спрях да ходя по доктори и сама си експериментирах.Ми то е същото.Омагьосания кръг.Помагат ти новите неща в началото.После кожата сякаш свиква и спират да действат.Купуваш друго.И така минаха при мен поне 20 години...Питала съм всеки път за Роакутан.О,не,Вие не сте тежък случай.Е последната(Д-р Людмила Попова-Токуда) направо ми го предложи.Каза,щом толкова време не минава-няма друго.
Те никога нямат направления,винаги те пращат при личния той да ти ги пусне.

Преди години д-р Людмила Попова (Токуда) беше доста популярна. Работеше и в частна дерм. клиника на бул. България. Сега какви са ви впечатленията от нея? В частната клиника правят ли въпросното медицинско почистване?

# 436
  • София
  • Мнения: 3 751
Идея си нямам за клиниката.Аз ходих в Токуда(платен преглед).Аз четох тук,че е разработила някакъв крем,който се прави в аптеката на Токуда.Въпросния крем е за пигментни петна по кожата.Само добри отзиви четох за него.Мисля,че пишеше ,че е 40лв.Очаквах да ми го изпише за акнето.Но не го изписа.Мила,внимателна,изглежда заинтригувана от проблема ми.Впечатли ме с това,че поиска да разгледа бенките ми,защото каза,че съм със светла кожа.За мен лично е поредния дерматолог.

# 437
  • Пловдив
  • Мнения: 40 687
И аз се замислям за преглед в Пловдив...ама незнам при кой.
Не искам да е просто поредния, а този който да овладее акнето. Мечти..

# 438
  • Мнения: 5 981
Този крем на дерматоложката от Токуда, която го е разработила, дали може да се поръча онлайн? Бих се престрашила да го пробвам срещу белезите.

# 439
  • Мнения: 6 658
Какъв е този крем? Дайте повече информация, че ми е интересно. Как се казва?

# 440
  • Мнения: 5 981
Като се разрових сега в стари теми, открих, че е на базата на хидрохинон този крем, (4%) видях, че беше снимала етикет потребителка. Но трябва да сме внимателни с хидрохинона.

# 441
  • София
  • Мнения: 3 751
Какъв е този крем? Дайте повече информация, че ми е интересно. Как се казва?
Тук може би четох:
https://m.bg-mamma.com/?topic=1051333.120

# 442
  • Мнения: 291
Дерматологът е лекар, останалите са мед.козметици или както там се водят... Ние първо на преглед. Лечение и чак след време назначи почистване. Много добре му подейства на сина ми. Но после пак имахме нови пъпки на гнезда и почнахме лазера.
Направи първо една консултация и виж какво ще ти препоръчат.
А каква беше цената на почистването?

# 443
  • Пловдив
  • Мнения: 40 687
60лв.

# 444
  • София
  • Мнения: 4 022
Да попитам пак какво е почистването?
Включва ли ръчно изтискване?
За съжаление не всяка кожа става за ръчно почистване, и дъщеря ми е наследила моята и търсим нещо различно от ръчно почистване.
Иначе Людмила Попова има и неин крем против акне, с ретинол в него.

# 445
  • Мнения: 3 585
Защо кожата няма да става за ръчно почистване?

# 446
  • София
  • Мнения: 2 298
Да попитам пак какво е почистването?
Включва ли ръчно изтискване?
За съжаление не всяка кожа става за ръчно почистване, и дъщеря ми е наследила моята и търсим нещо различно от ръчно почистване.
Иначе Людмила Попова има и неин крем против акне, с ретинол в него.
Точно това е почистването. Първо в рамките на 10 -15 мин. се насочва пара към лицето, за да се отпуснат порите и после черните точки се изстискват, а гнойните пъпки леко се отварят с игла, за да изтече съдържанието им. Два дни кожата изглежда зле, но после всичко завяхва и цялостно видът й се подобрява.

# 447
  • Мнения: 291
A може ли директно без първичен преглед

# 448
  • София
  • Мнения: 2 298
Може, разбира се! Записвате си само час за почистване.

# 449
  • Пловдив
  • Мнения: 40 687
Предполагам...обадете се и питайте.

Общи условия

Активация на акаунт