Градинарство - моето хоби 27

  • 34 363
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Днес беше един направо пролетен ден, и аз здраво се разшетах! Рязах, метах, и така се случи, че стъпах боса на някакъв клон от берберис. Това, че се  набодох, не го отразих, нищо ново. Обаче от крака извадих трън сантиметър и половина, и гада му с гад, не знам какво е боднал, но крака ми се наду и ме боли и като не стъпвам. А за утре планирах да свърша два пъти повече работа! Disappointed

Остава ми радостта от цъфналите жълтури, които днес се радваха на слънцето и жуженето на пчеличките.

# 76
  • Мнения: 3 845
КРАСОТА!!!
Погрижи се за крачето!
И МЕН МЕ СЪРБЯТ РЪЦЕТЕ!
Днес беше един направо пролетен ден, и аз здраво се разшетах! Рязах, метах, и така се случи, че стъпах боса на някакъв клон от берберис. Това, че се  набодох, не го отразих, нищо ново. Обаче от крака извадих трън сантиметър и половина, и гада му с гад, не знам какво е боднал, но крака ми се наду и ме боли и като не стъпвам. А за утре планирах да свърша два пъти повече работа! Disappointed

Остава ми радостта от цъфналите жълтури, които днес се радваха на слънцето и жуженето на пчеличките.

# 77
  • Мнения: 5 320
Утре на лекар.

# 78
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 570
Ljuboznatelna, може да е останала част от трънчето вътре, стискам палци за бързо оправяне! Animal Bear

# 79
  • Мнения: 3 845
Да споделя първия си успех в разсадо-правенето.
Трябва сега да успея да ги раз - разсадя по-на рядко.
Снимката отдолу показва какво е поникнало.

Сложих и Салвия и Малтийски кръст отделно, но не са тръгнали:(

# 80
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Благодаря , момичета, за загрижеността! Спах с компрес от риванол и днес съм на линия! Само дето в градината не успях нищо да свърша, защото ММ ме хвана да помагам за негови работи. Обаче има места, където хвърлих различна от старата тревна смеска, и тя е тръгнала да расте! Представям си ако хвъря силитра какво ще стане!  Но дават и някакви  минуси и за Март, няма да бързам.
 Игликите и те се разцъфтяха, видях цъфнали виолетки и винка, иде пролетта!

  

MarietaYo, колко много цвят си приготвила да избухва, дано всичко ти се хване и разцъфти!

Аз трябва да си разсадя марулките, че вече няма за кога, ако закъснея и растат в топло време, ми стават леко горчиви. Бера си бейби спанака и лукчето от време на време, догодина вече ММ обеща, че в края на септември ще мине с фрезата, и ще садя отрано, за да хапвам спанак през зимата.

# 81
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 570
Ljuboznatelna, радвам се че си пак на линия, да ни радваш с великолепната си градина Smiley

Забравих да ви похваля разсадите, та се връщам, супер са! Прави ми впечатление че почвата суха стои, и се чудя дали така е по-добре. Ние ги квасим на блато стават. Колко често си поливате разсадите и колко?

Винка виждах на диво цъфнала онзи ден, миналия сезон късахме ластарчета от там и сега са готови да се насадят в градината, но тази сутрин изненадващо всичко се заскрежи. Преди ден бяха 15С 🙄 имам неща за садене, а сега се чудя да ги изкарвам ли навън или не.



Готови замразени подправки Satisfied

# 82
  • Мнения: 3 845
Прекрасни, прекрасни замразени.... като захаросани!
Аз за първи път правя разсад - пулверизирам.
Трябва да ги разделя - утре сигурно и да почна да ги откривам.
Изкушавам се и старите мушката да окърша и набуча.
Др седмица ще вадя подвижната оранжерийка за тях май!

# 83
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 570
Да си покажа сенчестия край, може на някой да му е от полза, че е по-сложно да се намери нещо дето да вирее без много слънце. Пък и за този сезон дето обикновено се счита за не-шарен, стана шарено

Скрит текст:


Добавих и тиарела, засега не успявам да ги направя многогодишни, нещо не оцеляват зимата, но много ми харесват как ефирно цъфтят Two Hearts



По-нататък в сянката сложихме езерце с лилийки, дори за рибките е по-добре на сянка, иначе много загрява водата лятото и им слагам лед! Open Mouth Оформлението с дърво се получи спонтанно, рязахме дървета и ни хрумна Smiley А и това е "горския край" на градината, сега остава да си намеря мини къщичка на баба Яга Satisfied





# 84
  • Бургас
  • Мнения: 1 989
Много  красиво е! Къде ги намирате тези кукуряци? Аз до сега не съм виждала "живо" цвете, ти ги имаш от години...

# 85
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 570
Много  красиво е! Къде ги намирате тези кукуряци? Аз до сега не съм виждала "живо" цвете, ти ги имаш от години...

https://cvetarnik.bg/bg-product-details-163.html

http://www.sortovisemena-bg.com/categories/%D0%9A%D1%83%D0%BA%D1 … 013&c=1000178

https://www.agropreparati.bg/bg/product/1853-kukuryak-rozov-hell … orus-orientalis-/

https://www.alo.bg/6518911

# 86
  • София
  • Мнения: 12 278
Ефибуш страхотно е!
Много ми се иска и на мен езерце. Може ли да разкажеш горе долу какво ми трябва или пък да ми пратиш линк където мога да прочета? Предпочитам да е нещо хоум мейд, защото парите са на привършване покрай ремонта на къщата..

# 87
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 570
Най-трудното в правенето на езерцето е копането Smile Само едно PVC фолио се взема, найлон такъв дебел, и това е. Има в интернет.

https://www.home-max.bg/pvc-folio-za-izkustveno-ezero/

https://www.google.com/search?q=pvc+%D1%84%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0% … rome&ie=UTF-8

Има и готови твърди форми, но веднъж вземахме и по едно време се продупчи и взе да спада нивото, може дефект да е имало, но по-няма гаранция в качеството, затова минахме на фолио.

Може първо да разгледаш какви растения се предлагат, те обикновено живеят на различна дълбочина и съответно да си избереш как да си оформиш езерцето. Може да се направи на нива, така че да има едно по-плитко стъпало на което да си сложите растенийца които растат на малка дълбочина, докато лилийте обичат 2-3 педи дълбоко.

Нещо такова, размер по желание:





За рибки е хубаво да има помпа да бълбука въздух, или може фонтанче да си сложите. Има ги на слънчева енергия, с малък панел боцнат отвън.

# 88
  • Мнения: 3 845
Eфибуш
Този сайт Цветсрник има интересна подборка.
Не намирам обаче дали доставят извън София?

Да, вчера и днес беше чудесно за работа.
Толкова орехова шума изчистих изпод живия плет... но вече почва да се разлиства и беше последен шанс !
Със съдедката разменихме малко разстения дори:)
Помощникът ми само чака да разрохкам и да се овъргаля:) за капак се напъха в балата с торф!

# 89
  • София
  • Мнения: 12 278
Eфибуш много благодаря за разяснението. Може ли да ми кажеш при теб рибките в езерцето ли зимуват и ако да какви са му размерите и дълбочината?

Общи условия

Активация на акаунт