Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 13

  • 39 626
  • 770
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 264
Е че то кой хрупа сурови броколи? Аз изяждам по кг и половина броколи на седмица от години, защото са ми най-евтини и най-лесни за салата. Не знаех, че вредят.

# 31
  • Мнения: 20 172
Вики, ти като си здрава, нищо няма да ти навреди.
За сурови броколи, знам ли, може някой да се прави смутита например.

# 32
  • Мнения: 10 264
Хм, сурови броколи на смути..? То гадно ще е бре...Ама знае ли човек в стремежа си да е здравословен, какво е склонен да си причини.

# 33
  • София
  • Мнения: 749
А аз мислех, че само моят мъж си прави смутита с броколи, и то в работата, а на мен ми после кочаните да им хапвам вътрешността, че тя е божествено хрупкава Simple Smile
Иначе аз онзи ден станах на 48г. и от време на време имам силни нощни изпотявания, направо в море се събуждам сякаш, но е само това засега като проявление на възрастта.

# 34
  • Мнения: 1 915
Момичета, излезе ми резултата от цитонамазката. Какво означава? Досега не съм имала такива неща отбелязани?! Освен това на другият ден ми дойде цикъл ако има значение

# 35
  • София
  • Мнения: 940
Е че то кой хрупа сурови броколи? Аз изяждам по кг и половина броколи на седмица от години, защото са ми най-евтини и най-лесни за салата. Не знаех, че вредят.
Ами то си е зеле Simple Smile. През зимата - айсберг, рукола, спанак, накъсани розички броколи, лимон и зехтин - екстра е Simple Smile. Аз понякога си ги бланширам за 2-3 минути във вряла вода, но дъщеря ми ги обича сурови.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 880
Демонче, “ Знак за бактериална вагиноза под микроскоп е вагинална клетка, наречена “clue cell”. Това са епителни клетки с полепнали по повърхността анаеробни микроорганизми.В допълнение, жените с бактериална вагиноза имат по-малко от нормалните вагинални бактерии, наречени лактобацили. Вагинално рН, по-голямо от 4,5 също предполага бактериална вагиноза. Културите на бактериите обикновено не са полезни при установяване на диагнозата бактериална вагиноза, тъй като тя се причинява от бактерии, които обикновено присъстват във влагалището.”
Оттук:

http://zdravezajenata.com/бактериална-вагиноза-какво-е-добре/

Нищо притеснително. Слагаш 12 дни някакъв антибиотик вагинално (лекар ще ти каже флажил или полижинскс) и 14 дни Лактажин да възстановиш флората и си като нова после;)

# 37
  • Мнения: 1 915
Странно, не съм имала никакви оплаквания и симптоми. Може ли да е от антибиотика дето го пих в края на намери заради Ковида?

# 38
  • София
  • Мнения: 3 880
Може, разбутало се е ph. Ако искаш само лактобацили пробвай да слагаш вагинално и хубав пробиотик орално

# 39
  • Мнения: 45
Благодаря за темата. На 43 съм, сега ми закъснява, липса на всякакви емоции, замъглено виждане ,като зомби съм!Взимам АД от няколко години поради други причини.Как мога да си помагна,какво да добавя да се чувствам по-свежа ,и с настроение.?

# 40
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 890
И аз при вас, момичета.
На 45 съм. Най-големият ми проблем е цикълът ми. Редовен, но продължителен, обилен и изключително болезнен. Сега съм така, и на работа не отидох....

# 41
  • Мнения: 1 915
На мен пък днес ми е 6 ден от цикъл, трябва да приключва... Събудих се в 05.00, защото ме тресеше(а съм с одеало и 2 юргана😁😁😁), после ми стана горещо, едно сърцебиене, едно напрежение отвътре... После пак втрисане, ужас... Мерих кръвно 114/75...Ядосах се и станах. Явно тия хормони не са ми в ред. Ще видя доктора кво ще каже, ама ме кандърдисваше за Дуфастон👀

# 42
  • Мнения: 889
Благодаря за темата. На 43 съм, сега ми закъснява, липса на всякакви емоции, замъглено виждане ,като зомби съм!Взимам АД от няколко години поради други причини.Как мога да си помагна,какво да добавя да се чувствам по-свежа ,и с настроение.?

Защо не пробваш с някакъв спорт,  ще ти даде тонус и настроение.

# 43
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Благодаря за темата. На 43 съм, сега ми закъснява, липса на всякакви емоции, замъглено виждане ,като зомби съм!Взимам АД от няколко години поради други причини.Как мога да си помагна,какво да добавя да се чувствам по-свежа ,и с настроение.?

Това усещане е от антидепресантите. Те влияят негативно и върху либидото. Може би трябва да се регулира дозата или да се изчака определен период на адаптация на организма.

# 44
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Аз от 10-тина дни ходя по 10 х.крачки и правя леки упражнения. Настъпиха забележителни промени. Нямам никакви негативни симптоми. Имам енергия, сила и мотивация. Купих си фитнес гривна, че с телефона не е удобно.

Общи условия

Активация на акаунт