Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 13

  • 39 251
  • 770
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 880
Благодаря за темата. На 43 съм, сега ми закъснява, липса на всякакви емоции, замъглено виждане ,като зомби съм!Взимам АД от няколко години поради други причини.Как мога да си помагна,какво да добавя да се чувствам по-свежа ,и с настроение.?

Това усещане е от антидепресантите. Те влияят негативно и върху либидото. Може би трябва да се регулира дозата или да се изчака определен период на адаптация на организма.

Пише че ги взима от няколко години, вероятно не става въпрос за адаптация към тях.

# 46
  • Мнения: 1 429
Благодаря за темата. На 43 съм, сега ми закъснява, липса на всякакви емоции, замъглено виждане ,като зомби съм!Взимам АД от няколко години поради други причини.Как мога да си помагна,какво да добавя да се чувствам по-свежа ,и с настроение.?

Може да имате недостиг на някои витамини или елементи.
Аз напр. заради обилен цикъл правя анемия. Приемам таблетки  Б12, /бяха посочени в темата/ и желязо.
Сложих хормонална спирала уж за подобрение, тя пък има стр. ефекти. Важни са също цинк, магнезий, селен и пр.

Отделно, ако нямате здр. проблеми обърнете внимание на хората, които ви обграждат в ежедневието - колеги и др.
До скоро не вярвах в подобни неща, но лично се убедих в обратното, има хора "крадци на енергия", които се зареждат  с положителна енергия от другите.  Два типа са.

# 47
  • Мнения: 39 047
Утре пак ще давам кръв. Според ендокринолога косопада ми се дължи на перименопауза, а не на андрогените. Дано.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
А ако косопадът е от пременопауза какво се предприема,  освен витамини и козметика? Някой с опит и мнение  по въпроса?

# 49
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Скъпи дами, чела съм от други теми за коса позитивни мнения от Priorin на Bayer. Погледнах му състава, понеже и аз преди време имах проблеми (октомври мин. година) с косопада :Вит B5 15mg и биотин 100 mg. Купих си ги по отделно, комплекс от тези добавки, защото е в пъти по евтино от Priorin и овладях косопада, за, сега. Освен това ползвам и уж стимулиращ растежа на коса шампоани но се съмнявам че те помагат, както и хининовата вода. От стимуланта на Икаров ми пада боята а тук от ноември са ни затворили фризьорските салони и е драма. Така че това не е вариант за мен. Иначе съм за маслата и натуралните продукти.

# 50
  • Burgas
  • Мнения: 76
Rozalin,и аз съм така.На 43,пия АД доста години и имам ужасен ПМС.Този месец ми закъсня с два дни.И при мен има замъглено зрение предимно сутрин,отдавам го на приспивателното,понеже аз не мога и да спя.Напоследък съм доста раздразнителна и нервна и извън цикъла.Пила съм преди време разни добавки за облекчаване на ПМС,но са с временен ефект.От месец на месец ми е все по тежък и проблемен и не знам какво да правя вече.Нямам енергия,депресивно ми е и ме избива на рев.Ако ще е така няколко години направо ужас.

# 51
  • София
  • Мнения: 4 878
Който пие АД да знае, че всичките му проблеми са от него.

# 52
  • тук и там
  • Мнения: 11 388
Аз изпих вече една опаковка витамини за коса..Кой знае какъв ефект не видях.Пих ги месец-месец и половина. В смисъл,че косата ми не стана по-хубава,по-скоро си запази предишното състояние,само като че ли расте по-бързо.Това им е състава

Скрит текст:
 Kératine brevetée (CynaPlus®): 500 mg
Minéraux : 100% AR
    Fer : 14 mg (gluconate de fer)
    Zinc : 10 mg (gluconate de zinc)
    Cuivre : 1 mg (gluconate de cuivre)
Vitamines : 100% AR
    ß-carotène : 4,8 mg
    Vit. B1 : 1,1 mg (chlorhydrate de thiamine)
    Vit. B2 : 1,4 mg (riboflavine)
    Vit. B3 : 16 mg (nicotinamide)
    Vit. B5 : 6 mg (D-pantothénate de calcium)
    Vit. B6 : 1,4 mg (chlorhydrate de pyridoxine)
    Vit. B8 : 50 µg (D-biotine)
    Vit. B9 : 200 µg (acide folique)
    Vit. B12 : 2,5 µg (cyanocobalamine)
    Vit. C : 80 mg (L-ascorbate de sodium)
    Vit. E : 12 mg (hydrogénosuccinate de D-αtocophéryle        
Сега купих Приорин. Преди години  бях доволна от него, но скоро не съм пила. Още не мога да дам мнение,изпила съм две хапчета само от него.С умерен косопад съм,но очквам ей-сега на пролет да започне яко да капе.

Последна редакция: пт, 19 фев 2021, 00:11 от Kaisia

# 53
  • Мнения: 39 047
А ако косопадът е от пременопауза какво се предприема,  освен витамини и козметика? Някой с опит и мнение  по въпроса?
Подстрижка, специална козметика, витамини и преглед при трихолог. Това ме посъветваха мен. За болки в гърдите вит А и Е се почваха след спиране на цикъл, нали? И колко се пият?

# 54
  • Мнения: 26
По темата за косопада, да споделя и аз личен опит. Приемам биотин - 500 mg, по една таблетка дневно, вече близо 4 месеца, в последния месец имам осезаемо намаляване на косопада. А в същото време доста третирах косата в този период, и въпреки това косопадът силно намаля.
Преди време при прием на витамин Д също бях забелязала сериозно намаляване на косопада. Обаче установих, че ми повишава нивото на калция в кръвта (с изследвания), така че спрях да пия вит.Д, след известно време (месец някъде) калцият се върна в норма.
При мен косопадът е екстра, която се проявява при всякакви дисбаланси през годините, не е само от периода на премено. Мисля, че съм от тези, на които цикълът на растеж с разните фази на косъма е по-кратък, и в един момент почва по-засилен косопад, в същото време расте нова коса.

# 55
  • Мнения: 39 047
Проблемът при мен е, че не расте нова коса. Sad

# 56
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 662
От 2-3 месеца мия косата с турски шампоан с черен чесън против косопад. Забелязвам че ми расте нова коса. Доста по-гъста е и не пада толкова.

# 57
  • Мнения: 39 047
Може ли да снимаш? Че няколко са турските шампоани с чесън.

# 58
  • Мнения: 960
Здравейте, момичета!
Чета ви, но няма много с какво да се похваля или оплача.
Не съм писала от много време.
То последно беше миналата година и трябва да проверя кога точно.
Тогава ми дойде цикъла , май беше октомври.
Бях във втори ден и ходехме на почивка в планината.
То беше река и пълна тампонада.Писах, че трябваше да допълвам запасите от тоалетна хартия във вилата с лични средства.Wink
И този месец, приблизително към нормалната си дата ми дойде на четвъртия месец.
Само кафяво цапане, с малки парцалчета. Нищо не ме боли и не усещам неразположение.
 Но съвпадна с един бронхит, който си го спечелих от същата планина. От 12 до14  02 бяхме пак на същата вила и вече си мисля, че трябва да ходим всеки месец за да ми стане редовен цикъла.Simple Smile Ама мъжо ми каза, че щяло да му излезе много солено и да си карам през 4 месеца.
Изписаха ми антибиотик, симбиотик ,витамини и имуностимулант. Но се радвам за витамините, че се чудя от доста време какви да си взема. Пиех Магнезий и тези с вит А и Е-не помня името.
За пременопаузата нищо не взимам. Понякога Валидол или Еуропам.

# 59
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 662
Да, това е шампоанът

Общи условия

Активация на акаунт