Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 13

  • 39 617
  • 770
  •   1
Отговори
# 60
  • Miami
  • Мнения: 412
По темата за косопада, да споделя и аз личен опит. Приемам биотин - 500 mg, по една таблетка дневно, вече близо 4 месеца, в последния месец имам осезаемо намаляване на косопада. А в същото време доста третирах косата в този период, и въпреки това косопадът силно намаля.
Преди време при прием на витамин Д също бях забелязала сериозно намаляване на косопада. Обаче установих, че ми повишава нивото на калция в кръвта (с изследвания), така че спрях да пия вит.Д, след известно време (месец някъде) калцият се върна в норма.
При мен косопадът е екстра, която се проявява при всякакви дисбаланси през годините, не е само от периода на премено. Мисля, че съм от тези, на които цикълът на растеж с разните фази на косъма е по-кратък, и в един момент почва по-засилен косопад, в същото време расте нова коса.
Аз доколкото съм чела, биотина не спира косопада, а подпомага разстежа на косата. Така, че може би от друго е спрял косопада. По принцип има цикли - в едни момент пада много, после намалява, после пак се увеличава.
Моята коса също много падаше, сега пък си е ок. Пия и аз много добавки, та не знам кое е повлияло и дали изобщо се дължи на добавките.

За Витамин Д съм чела, че се пие с вит К2, за да не се увеличава калция там където не трябва, а да отива в костите.

# 61
  • Мнения: 340
Здравейте момичета, проблемът с моите зъби се оказа бруксизъм, т.е. скърцане със зъбите нощно време. Сдобих се с шина и от снощи спя с нея, надявам се да отшуми. Доживях и тази идиотия, тъкмо мине едно и идва друго, омръзна ми.
Искам да споделя нещо друго, което ми се случва за първи път. Този месец цикълът ми дойде на 29-тия ден и продължи 2 дни и малко. Нищо необичайно. Обаче вече е пети ден и макар, че е свършил, гърдите са си все така подути, болезнени, тази вечер ме заболя ниско долу корема, не мога да определя, дали са яйчниците. Усещам нещо като вдървяване в кръста. Опита се да ме заболи главата, абе все едно са дни на овулация или цикъл. Обикновено след цикъл тези неща изчезват, този път обаче не. Как да го приемам?

# 62
  • София
  • Мнения: 13 206
Ухааа, 5 странички, направо ще ви изтърва. При мен този цикъл направо си прескочи... иначе съм си добре, нищо друго ми няма Simple Smile

# 63
  • тук-там
  • Мнения: 5 699
Катерица, изключи ли бременност?

# 64
  • Мнения: 340
Катерица, изключи ли бременност?

Няма предпоставки за бременност.

# 65
  • Мнения: 1 432
Дами, някой чел ли е книгата на Дона Идън - ЕНЕРГИЙНА МЕДИЦИНА ЗА ЖЕНИ?

Ако да, ще съм благодарна за отзиви. Смятам да си я закупя и прочета. Че са ми се насъбрали доста неща за решаване.

Тук намерих  pdf на част от първата й книга струва ми се:

http://www.magicgatebg.com/Books/BG/Energijna%20Medicina_I%20bg.pdf

Последна редакция: нд, 21 фев 2021, 14:50 от Sanea

# 66
  • Мнения: 960
На 37-38г започнаха колебанията в цикъла при мен.
10 дни по-рано или по-късно.
След това редовен , после пак аномалии.
При гинеколога всичко ок.
Писах, че имах 8г неустановен стерилитет.
Тогава подметнаха за завишен пролактин, но медицината не беше на сегашното ниво.
Пих Клостилбегит от който ме боляха зъбите, но нищо не се получи.
Забременях без лекарства, и аз не знам-чудо.
Втората бременност беше планирана, че да не "изстине фурната".
Сега съм на 43г. и преди 2г , преди цикъл започнаха да ме болят гърдите много. Така откарах 3седмици и от тогава си ми прескача през 2 месеца. От тогава нищо не ме е боляло, но през онзи период имах отвратително сърцебиене, схващания на крайниците и някакви вълни по гърба. Да не говоря за зачервяванията на лицето.
Това отшумя през тези 2г. В пременопауза съм.

# 67
  • Костандово
  • Мнения: 116
Привет момичета,само ви чета в последно време, но ще се включа и аз тук. На 43 год съм, цикъла при мен от години идва не на датата си,но от вчера нещо ме обливат вълни и предполагам е това,през нощта се потя,но друг е въпроса при мен искам да си имам детенце може ли нещо да се пие за да не идва тази менопауза,мисля и с гинеколог да се посъветвам🙂

# 68
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
София, бягай при репродуктивен специалист, не си губи времето във форуми, че не е никак много.

# 69
  • Мнения: 1
Здравейте, аз съм на 46г. Жена с нормален цикъл цял живот, без никакви оплаквания до сега и кой знае откога (може би 20 години ще станат) не съм посещавала гинеколог. Отдавам промените в цикъла ми от огромен стрес, който преживях в края на 2019г! Два месеца преди трагедията и четери след нея нямах никакъв цикъл, след това вече почти година се нормализираха нещата само, че с малко по къс период (23-24 дни)  и малко по - обилен цикъл. Отдадох всичко на стреса до януари 2021, когато ми прескочи и ми дойде февруари( 13.02), и още не е спрял, вече е 10 ден - не е обилен, напротив оскъден е, но като че ли първите 7,8 дена си беше кафеникаво зацапване, сега си е менстуация - оскъдна. Много бих искала да споделите, да ме посъветвате, да ми кажете, ако и на Вас ви се е случвало или знаете подобна симптоматика, дали е повод за притеснение, което не ми дава мира! Дали да изчакам още някой ден и да взема да пия дуфастон или п/нор, да го спра и ако не стане да търся гинеколог? Знам кое е нормалното, но си търся оправдание, да не ходя на лекар!

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 6 328
Ти си отиди на лекар,това трябва да се прави редовно за да сме спокойни.

Най-вероятно от стреса  имаш хормонален дисбаланс-, трябва да посетиш и ендокринолог, който да те насочи към изследвания и диагноза, но не е зле и да се самообразоваш, има много групи във ФБ -за хашимото, хронични възпаления и т.н, там се споделят доста полезни неща , защото лекарите имат някакви стандарти и си карат по тях, рядко някой лекува цялостно и се интересува извън областта си.Борбата с последствията от стреса е не само с медикаменти, но и с начин на хранене, сън, движение и всевъзможни други стандартни и алтернативни методи.
Когато се прецака едно нещо, повлича всички хормони в организма.Тук почти всички сме с аномали в цикъла-кой няма, кой има в повече.Хормоналният дисбаланс води до полипи, миоми, инсулинова резистентност, диабет, автоимунни, от там проблеми с цикъла.

# 71
  • Мнения: 39 351
Koга се почва вит А и Е? По време или след цикъл? И колко дни се пие? Заради болки около гърдите питам.

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 6 328
Koга се почва вит А и Е? По време или след цикъл? И колко дни се пие? Заради болки около гърдите питам.

Вит. А и Е - на един прием.
Вит. Е 400МЕ/дн.
вит. А - Ретинол 10000МЕ, ако е Бета-Каротин 25000МЕ
вит. Е и Бета-Каротин - на 2-3 месеца прием се прави почивка поне 20-на дни
Ретинол на 1 месец прием 3 месеца почивка.
Ретинол приемам само до О. ( 12-14 дни).
Приема започва от 1-ви ден на МЦ, защото тогава започва формирането на новите Ф., а тези витамини  подпомагат тяхното развитие. Когато има хубави Ф. има ДФ и респ. О. , а когато има О. има Прогестерон, който балансира Естрогените, Андрогените ... ако там има проблем... а когато има хормонален баланс, това е гаранция, че и със следващия МЦ всичко ще бъде наред... а това удължава и пременопаузата


Това съм го копирала от Денис.Има и една подробност, която тя казва, че при проблеми с ЩЖ е по-добре да е ретинол.

# 73
  • Костандово
  • Мнения: 116
Разрових се в нета за специалист и много добри отзиви има за  д-р Даскалов в АГ клиника "Торакс" - Пловдив,ако може препоръка за репродуктивен специалист в Пловдив

# 74
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Здравейте на всички,помагайте с това потене вечер,какво да взема да пия.съвети всякакви приемам,нещо на билкова основа?
Цикълът ми е малко нередовен,но последните месеци се възстанови,на 45 съм пред менопауза според изследванията ми,но не искам да пия никакви заместители на хормони,все пак това си е нормално развитие на нещата.
Как сте с килограмите?Засега удържам фронт със спорт по малко и повече вода.
Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт