Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? - 9

  • 50 608
  • 744
  •   1
Отговори
# 180
  • тук и там
  • Мнения: 11 570
Доста продукти  за мазна и акнетична кожа са със силицилова киселина,някои съдържат и антибактериални съставки. Аз от пубертета,та до ден днешен съм със супер мазна кожа(и покрай това- големи пори и черни точки).
През пубертета и акне имах.
Лосиона на Клиник е със спирт и силицилова киселина (2-ра стъпка), аз лично бях много доволна от продуктите на Пола Чойс. В последно време не ми е супер мазана,а само мазна кожата -та не съм поръчвала скоро ,но техните продукти за акне са и със силицилова киселина и със антибактериален агент(бензоил пероксид).От българските-Био трейд имат продукти със същите съставки,но за мен лично има огромна разлика между продуктите на Пола и тези на биотрейд.(на Пола ми се струват по-балансирани и не дразнят кожата, също не я изсушават прекалено, но пък аз реално нямам акне,а комедони и пори,та не знам до колко мога да оценя качествата на анти-акне продукт). Също хубави продукти на базата на киселини  и антибактериални агенти  имат  и NeoStrata.Скъпички са и на Пола и Неострата,но за мен са от най-добрите продукти за проблемна кожа(мазна,пореста,комедони,акне).

Последна редакция: ср, 03 мар 2021, 10:24 от Kaisia

# 181
  • София
  • Мнения: 23 098
Аз водих дъщеря ми на кожен лекар в Аджибадем Сити Клиник, проф. Мери Ганчева. Лекарката ми забрани да я водя при козметичката ми, защото според нея дъщеря ми е доста бяла и пъпките не трябва да се стискат, защото може да останат белези. Е, не е особено бяла, но с професор не мога да споря. Изписа й 3 вида медицинска козметика - гел, лосион и крем. От днес почва да се маже и дано скоро има резултат. По лицето почти няма пъпки, но има комедони. Гърбът й е в пъпки, заради това всъщност я водих да я види лекар.

# 182
  • тук и там
  • Мнения: 11 570
Аз имам белези от акне,точно защото майка ми ме водеше на козметик  през пубертета.И аз бях много бяла(сега не съм,защото и пигментни петна имам ).Точно за това се притеснявам много за дъщеря си-тя е много бяла,а има 100 пъпки по лицето в момента от варицелата ,някои от които са огромни и никак не изглеждат добре..
Та за козметик и аз бих внимавала(когато става въпрос за лице).Тук например не стискат комедони козметичките.Само ексфолианти,маски и подобни неща ползват.

# 183
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Аз никога не съм ходила на козметик през живота си. Изпитвам някакъв страх( необоснован, вероятно). Не бихзавела и децата си, особено като малки. Като пораснат, ако преценят, да ходят. При упорито акне или други кожни проблеми- първо при дерматолог и ако той каже, тогава козметик.

# 184
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
И аз съм ходила само веднъж - за почистване - но беше много травмиращо изживяване, така че никога не бих повторила.

Последна редакция: ср, 03 мар 2021, 21:35 от Светлица

# 185
  • Пловдив
  • Мнения: 5 943
Аз също до ден днешен имам белези от едно единствено посещение при козметик преди 20 години и сега не бих завела дъщеря си на такива процедури.

# 186
  • София
  • Мнения: 23 098
Аз пък много обичам да ходя на козметик. Последно правих курс мезотерапия. Дъщеря ми я водих няколко пъти, но приключвам след като лекарката наложи забрана.

# 187
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Много е важен изборът на козметик. Като тийнейджър имах ужасна кожа - пъпки, разширени пори, черни точки, та така до 25 години. След постоянни, ежемесечни посещения при козметик /вече 20 години ходя /, кожата ми никога не е била по - хубава, нямам черни точки, белези от пъпки, в идеално състояние е. Но имах късмет с избора и за толкова години не съм го променяла. По тази причина водя вече и дъщеря ми и ползите са видими.

# 188
  • София
  • Мнения: 1 570
И аз някъде към 17 започнах да ходя на козметик. Заради черните точки. Акне почти не съм имала. В годините съм попадала на какви ли не. Но добрият козметик може да направи кожата ти чудесна. Заради ковида ме е страх, защото ти дишат в лицето почти.
Дъщеря ми обаче е с акне, черни точки и много бяла кожа, но тя не може да изтърпи някой нещо да й прави. Ще я водя на дерматолог определено.

# 189
  • Мнения: 1 426
И аз никога не съм ходила на козметик през живота си. Имах малко пъпки по брадичката през пубертета - стисках, дезинфекцирах, оправях се сама, нямам никакви петна и белези. Сега връстничките ми се скъсват от ботокси, мезотерапии, не знам още какви терапии, аз не искам. Ползвам кремове висок клас, имам си едно   уредче с вибрации и лек ток за масажиране, прекрасно ми действа и ми е достатъчно. Между другото има и анти акне функция. Ето това:
https://www.amazon.co.uk/MiSMON-Home-Use-Tightening-Treatments-R … ble/dp/B07MJ8VPG3

# 190
  • Мнения: 9 369
Аз пък мисля да остарявам нормално.Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 191
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 006
Аз пък мисля да остарявам нормално.Stuck Out Tongue Closed Eyes
Нормалността вече е лукс Simple Smile Освен нормално ви пожелавам и красиво...

# 192
  • Мнения: 1 426
На мен нормалното ми е красиво. В смисъл, с всички подобрения - пак винаги си личи възрастта, колкото и да е изпъната и изгладена кожата, каквито и устни и вежди да са добавени. Важни са ми зъбите и косата - поддържани да са.

# 193
  • Мнения: 21 282
Моята дъщеря загази с коленете и във вторник ще ми издадат документ,с който да не посещава часовете по  физическо.
Не знам как ще съумея да я спра да не тича,скача и т.н.

# 194
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Лисе, какво й е?

Общи условия

Активация на акаунт