Избор на име за момче

  • 4 874
  • 58
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 22 944
Здравейте, с първото дете бях категорична в избора на име и не съм се допитвала, ама сега ми се ще да чуя малко мнения. 😀
 Бях се спряла на името Симеон, обаче ММ изведнъж реши, че не му харесвало. Не знам дали наистина не му харесва или го прави на инат честно казано. Част от неговите предложения са абсурдни, та няма и да ги коментирам. 😂 От нормалните имена предложи Борис и Самуил, но пък на мен те не ми харесват. Като че ли от предложените е най-склонен на Филип. На мен също ми допада, вие какво мислите? Андрей  много ми харесва, но преди години баба ми почина на Андреевден и съм решила, че няма да е това име. Ако искате може да дадете и някакви други предложения, нямам кой знае какви изисквания. Държа само да има имен ден, да не е кръстено на никого ( никакви букви не отпадат, защото първата буква на името за мен не е никакво кръщаване),  да ми харесва как звучи и да не е изчанчено.
 Не съм голям фен на това детето да се кръщава с името на светеца, ако е родено на празник, но понеже може и на 06.05 да се роди евентуално бих направила компромисен вариант с Георги. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 757
Много хубави имена сте избрали. Синът ми е Симеон и съм пристрастна, но Филип и Явор също много ми харесват. Което и да изберете, все ще е правилен избор. Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 3 007
Все хубави имета, но като че ли най ми харесва Явор. Може и Ясен.

# 3
  • Австрия
  • Мнения: 2 310
На хубави имена сте се спрели (макар да премълчаваш част от предложенията на съпруга ти Smile).. От всички най-много ми допада Филип. Всъщност .. въпрос на личен вкус. Тази година в началото на май месец се пада Великден, вместо Георги може Христо. Или Християн, Кристиян.

# 4
  • Мнения: 339
Всички са хубави, но Явор ми е много любимо име и гласувах за него.

# 5
  • Мнения: 24 327
Симеон, Борис и Филип са прекрасни имена! Което и да изберете, няма да сбъркате!

# 6
  • София
  • Мнения: 22 944
На хубави имена сте се спрели (макар да премълчаваш част от предложенията на съпруга ти Smile).. От всички най-много ми допада Филип. Всъщност .. въпрос на личен вкус. Тази година в началото на май месец се пада Великден, вместо Георги може Христо. Или Християн, Кристиян.
Тази година покрай термина ми има много празници- факт, но моята логика е малко странна и само ако е на Гергьовден бих сменила избора си. 😀
А относно неговите предложения- започна да чете някакви български исторически книги и ми вади изключително стари, архаични и забравени имена. Казах му, че няма да причиня такова нещо на детето. 🤣

# 7
  • Мнения: 1 362
И четирите имена от анкетата ми харесват много. Гласувах за Симеон, Теодор и Явор. Тази година Цветница е на 25 април - може и тогава да се роди синът ви, затова Явор ще е подходящо.

Щом името Симеон не харесва на съпруга ви - изберете такова име, което харесвате и двамата.

Предлагам: Валентин, Велизар, Велислав, Станислав, Траян, Иво, Искрен, Ясен... Филип също е хубаво. Означава "любител на коне". Празнува имен ден на 11 октомври или на 14 ноември. Успех!

Последна редакция: вт, 16 фев 2021, 21:45 от Radilena

# 8
  • Мнения: 3 025
Гласувах за Филип, но и другите имена, които сте предложили не са лоши.

# 9
  • София
  • Мнения: 22 944
Благодаря за мненията и предложенията, радвам се, че имената се примат добре. Само пак да уточня, че като вземем финално решение само датата 06.05 би ми повлияла да променя решението си. 😀

# 10
  • Мнения: 11 984
Симеон и Теодор не са сред предпочитаните от мен имена. От четирите Филип сякаш най-много ми допада.
Предлагам: Боян, Борис (имен ден на 2.05), Борил, Ивайло  щом на таткото му харесва историята,.звучат нормално и имат имен ден
Харесвам още Владимир, Емил - името на моя син. Владимир не помня кога празнува, Емил има три дати - 30.05 - Св. Емилия, 8.11 Архангел Михаил и на Коледа

# 11
  • Мнения: 468
Аз много харесах Явор и Филип.Предлагам още,Младен,Матей,Йоан,Божидар,Илия!

# 12
  • София
  • Мнения: 22 944
Емил е баща ми и отпада автоматично. 😀 Иначе не е лошо. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 270
Аз съм за Явор, хубаво и звучно е за мен. Но незнам дали я има тази тенденция мъжете да са недоволни от факта, че празнуват имен ден на Цветница. Сещам се за двама мъже/момчета, които си правят оглушки като им честитят на Цветница. Може пък и да е при тях само, знам ли...
За мен името е супер ( и празника също).
И на мен ми стана интересно за "странните" предложения на таткото. Ако не е тайна, ще споделиш ли някои?

# 14
  • Мнения: X
Всички са хубави, но избрах Филип, защото живеем в глобален свят и това име ще звучи познато навсякъде по света. Желая здраво бебче най-вече.

Общи условия

Активация на акаунт