Обрязване на малки момченца - възмущавам се в момента !

  • 26 157
  • 512
  •   1
Отговори
# 15
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ох, незнам....Моя мъж много ме натиска да обрежем бебо, понеже така правят в Щатите...
Аз бях на кантар, а сега като видях снимките съм твърдо против  Naughty


Основателен довод, но В Щатите вече са го отрекли.
Воето мнение е, че природата си знае работата. Смегма няма да се събира, ако се миеш редовно и качествено.

И аз така му казвам на мъжа ми "Природата си знае работата" , ама той не та не!
Ако мога ще му покажа снимките че да му призлее и на него  Sick
Само като отидем в Щатите да не ме натисне...

# 16
  • Мнения: 143
Това е супер разпространено нещо както знаете и не е толкова драматично Гадното наистина, според мен е, че се прави и до сега без упойка вкл в Щатите - в това не съм сигурна обаче- може би слагат местна упойка- във всеки случай и според мен е по-хигиенично и то не щото ще се събира нещо си ами по принцип

# 17
  • Мнения: 46 518
Знам, че в много държави, включително в Америка го считат за нормално, но за мен БЕЗ УПОЙКА е истиснко варварство.

А за поместване на подобни снимки в публичното пространство нямам думи, все едно да сложат снимки от гинекологичен преглед, само и само да онагледят някаква женска статия  #Crazy

# 18
  • Мнения: 1 581
По едно време търсех и намерих дефиниция на "педофилски материал", пак по една тема тук и под това определение попадаше и излагането и разпространяването на кадри, показващи половите органи на деца. Според мене не е редно и е незаконно. Преди беше публикувано на сайта на ДАЗД, но сега не го намирам.

Иначе дали се прави или не - не е въпросът, а редно ли е да се излъчва и разпространяват снимки.

Приемам педофилията напълно сериозно.

# 19
  • Мнения: 888
Тази сутрин по "Здравей България" Карбовски беше при Лора и даваха кадри от въпросния филм.И да ви кажа,гадничко си беше,а бяха избрани по-леките за гледане кадри  Shocked Манипулацията доколкото видях я правеха с месна упойка.

# 20
  • Мнения: 2 849
Тази сутрин по "Здравей България" Карбовски беше при Лора и даваха кадри от въпросния филм.И да ви кажа,гадничко си беше,а бяха избрани по-леките за гледане кадри  Shocked Манипулацията доколкото видях я правеха с месна упойка.
И аз това гледах ,но имаше деца които молеха за помощ Shocked Shocked.Според мен си е голям стрес за децата .Различни религии различни разбирания ,при тях си е цял празник и специални тоалети се продават за момченцата за този ден .

# 21
  • Мнения: 6 167
в обрязването няма нищо лошо. Peace
бих си обрязала детето въореки, че не сме мюсюлмани или евреи.
мисля, че е по-хигиенично и спестява проблеми.
а казват, че и жените са по-доволни.  Wink
мъжа ми не е убеден, естествено в този акт, но аз съм.

каквото и да е, ако някога решим такова нещо за детето ни, това ще стане, докато е малко и задължително в болнична обстановка с лекар и анестезия.

тия селски истории по къщите са безумни и е хубаво да се спрат.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Определено е варварско без упойка и в такава обстановка, но обикновено точно такива журналистически материали стават причина да се вземат мерки по въпроса.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 244
Не знам какъв е акцентът на предаването. От снимките изглежда, че не се прави в стерилна обстановка и ако е така - е осъдително (меко казано). Обаче иначе обрязването си е част от някои религии и доколкото ми е известно се прави именно докато е дете момчето. Така че в самия акт няма нищо ненормално - въпрос на религия и разбирания.

Определено е варварско без упойка и в такава обстановка, но обикновено точно такива журналистически материали стават причина да се вземат мерки по въпроса.
Peace

# 24
  • Мнения: 27 524
Диващина и ниска култура - това е моето мнение!

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Ей, дай ви тука да се възмущавате!
В стерилна обстановка или не- това се прави и е факт. Предполагам, че предаването просто ще го отрази. Това за интеграцията ми прозвуча съвсем неадекватно. Педофилите не виждам тука ква роля играят изобщо, ама нали трябва да ги намесим навсякъде. За който гледките са непоносими- гаси телевизора. Който смята, че обрязването нарушава правата на детето- да сигнализира където трябва, не тук. А и самото предаване все пак обръща внимание на явлението, не знам на кой му аспект, понеже още не са го излъчили.

Темата ми не е за или против обрязването, а по повод показването на детските полови органи по телевизията което за мен е недопостимо и точно заради това намесвам педофилията.
Ако някой се интересува от личното ми мение по въпроса за обрязването - то е против. Още повече в подобни условия. Факт са и много престъпления/ да речем/ - това означава ли, че трябва да ги приемаме като нещо нормално само защото са факт ?
Наистина важен е тона на предаването и в каква насока ще бъде представен ритула.  Независимо от това обаче продължавам да се възмущавам че ще се показват подобни кадри, което намирам за чисто търсене на сензация. На мнение съм, че ритуала може да бъде отразен и без подобен натурализъм, хората ще зацепят за какво става дума....

# 26
  • Мнения: 2 211
Току що видяхме снимките заедно с мъжа ми. Потресени сме както от варварският акт, така и от натурализмът на кадрите. Не е морално да се прави сензация на гърба на децата.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ами натурализмът е стил на Карбовски. Това е неговият начин да насочи вниманието към нещо, предаването е авторско, а Нова ТВ  е решила, че може да го излъчи.

# 28
  • Мнения: 6 167
додо, аз явно не разбрах добре темата, затова се изказах в стил ' за или против"

мисля, че си напълно права.
да се дават такива просташки кадри по телевизията
според мен даже би трябвало да е подсъдно.
нашия СЕМ, който незнам за какво само харчи парите на данъкоплатците
се прозинася по какви ли не въпроси, но не и подобни важни неща.

според мен проблемът е, че на 'българина' му е много висок прага на търпимост
към гледки по принцип. от години гледаме какви ли не ужасии по телевизията,
както и на улицата.  

ако дадат как ножица реже кожа на бебе по телевизията това
ще е просто поредното нарушаване на човешки права по българска телевизия.
да не говорим за етичната страна на въпроса.
всичко живо ще настръхне срещу 'варварите' , които го правят.

А има много по-цивилизован начин да се настоява обрязването
да става в болнична и безболезнена обстановка, при спазване на
правото на родителите да решават за децата си.

мисля, че българския зрител е достатъчно интелигентен да разбере за какво
иде реч и без да се виждат бебешки пишки!

# 29
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз мисля, 4е малко натуралисти4но  садисти4но се приема това, което се вижда, жалко, 4е преди нямаше гсм с видео, да видите сина ми как му дърпат кожата, 4е има фимоза и трябвало да се забелва, това е в болници и хирурзи с ръка  натискат, докато не се префорира кожата до следващото лошо зарастване и слепване! това е в бг, дете християн4е и в стерилна среда, мъките бяха кански за сина ми да се откоп4и, аз побелявах при всеки такъв варваризъм  и това 4 пъти през 1-2 г така до 12 г, когато го спасиха и го обрязаха!
 много ви моля, не пишете само, 4е сте против обрязването, докато не сте видели дете с фимоза как го мъ4ат на ръка! аз се молех да го обрежат, ама не било добре, нам си какво ! за стерилна среда съм при вси4ки слу4ай на тежка фимоза друго решение няма, не се израства при вси4ки! обрязването като религиозен ритуал се прави в вси4ки арабски страни в болница и от хирург , така, 4е проблемът е само местен бг !

Общи условия

Активация на акаунт