Обрязване на малки момченца - възмущавам се в момента !

  • 26 361
  • 512
  •   1
Отговори
# 300
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
не можах да гледам и 1 минута продължително Cry
сина ми го обрязаха на 2 месеца в клиника от доктор. на маса пригодена за такива манипулации. с упойка и с обезболяващи за после. аз стоях отвън за да не гледам и то да не ме вижда. и до сега , дори и за ваксинациите, не го държа аз. преди час му давах лекарства и рева много повече от тогава. да не кажа, че при самата интервенция въобще не му чух гласа.
това за обрязването.
абсолютно съм против показването на подобни кадри по телевизията. било то заради гениталиите на децата, било заради бруталността на показаното. освен отрицателни емоции друго няма да предизвикат.
не разбрах и целта на самото предаване. дори и да са имали желание да покажат ритуал, в съзнанието на хората ще остане само потрес. така поне се почувствах аз.

# 301
  • Мнения: 46 659
само не рабрах, кой ви кара да си обрязвате децата?! това си е за мюсюлманите или евреите! тука не виждам някой да ви напъва да го правите, изборът не е ваш, а на родителите на децата  от съответната религия, какви са тези препирни и вайкания, къде по страшни писъци и ужасии има при слагания на системи на деца, шиене, или вадене на кърлеж, при тежки ухапвания от ку4е, при операции с местна упойка, или вадене на зъби! не сте се сблъсквали ли ?! просто се радвайте, ако не сте, питайте препатилите, дали майките не са преживели подобни моменти!

Моля те, върни се и изчети темата подробно! Никъде, никой не е писал, че е против обрязването! Възмущението е: защо не се прави по безболезнен и нетравмиращ за тях начин и защо се показват голи деца в безпомощно състояние по национална телевизия.

Примерите, които даваш са свързани със спасяването човешки живот, нямат връзка с темата, ама никаква връзка!

# 302
  • Мнения: 5 660
само не рабрах, кой ви кара да си обрязвате децата?! това си е за мюсюлманите или евреите! тука не виждам някой да ви напъва да го правите, изборът не е ваш, а на родителите на децата  от съответната религия, какви са тези препирни и вайкания, къде по страшни писъци и ужасии има при слагания на системи на деца, шиене, или вадене на кърлеж, при тежки ухапвания от ку4е, при операции с местна упойка, или вадене на зъби! не сте се сблъсквали ли ?! просто се радвайте, ако не сте, питайте препатилите, дали майките не са преживели подобни моменти!
Да, преживяла съм го, когато на малкия му слагаха абокат и затова казвам, че ми стана мъчно за майката. Пак казвам-лично аз не съм против това да се прави, но не е ли по-добре да се прави в по-ранна възраст? Все пак за всички манипулации, които си изброила, е имало медицински показания и не е можело да бъде избран момента, за да не се травмира детето.
Неприятно ми е, защото и моето дете е долу-горе на същата възраст и се опитвам да се поставя на мястото на тази майка. Като знам как му се отрази ужаса при абоката, би ми било адски трудно да го подложа на обрязване при положение, че може да стане и много по-рано и в съвсем други условия.

# 303
  • Мнения: 207

Е, в тяхната вяра това е нормално и това им дава сили да го издържат. Може би е въпрос на възпитание и вярвания.
[/quote]
Е, да знам, че е така, ама в повече ми дойде...
А и добре са го измислили, да причиняват това на безпомощни деца. Защо не го извършват този ритуал по желание, когато вече са големи,зрели мъже....да видим кой ще се престраши

# 304
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
4е то всяко второ е срещу, никол! добре, 4е има и разумно мислещи, а не само вайкащи се и дано темата остане то4но в руслото си! дали да се накърняват правата на детето и педофилия ли е да се дават половите органи на всевидение.аз съм за правилното възприемане на традициите и правото да се избира и разбира избора на другите, а не да се осъжда!
 не искам да си изброявам какво съм аз видяла и преживяла с дцата си , но знам какво е и то в пъти и по много! да,  твърдо съм за болни4но и стерилно боравене с атрибута! а за избора на момента, това е работа на родителите! не знам дали има някакво правило за обрязването за възраста, някой спомена 8 г!но това може да е променено както се вижда от многото примери на след родилно обрязване, явно трябва да се борим с  лошите условия  и  за пълната упойка!
има много и големи , които го правят тука ,последния нагледен слу4ай е на дядо на 79 г , който е бил сирак и никой не го е направил за него, преди да умре искал да е праведен и в мир със своя бог, има своя идея 4овекът!

# 305
  • Мнения: 677
когато вече са големи,зрели мъже....да видим кой ще се престраши
Аз знам един такъв..Води шоу всяка вечер по бТВ  Mr. Green

# 306
  • Мнения: 677
marsy,гледам-слушаш с три уши..
Ама що четеш с половин око бре?

# 307
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
4ета много добре тони, не искам да цитирам, 4е ще напълня страницата,явно на който му отърва си 4ете където му хареса! и интерпретира според емоциите си! аз съм споко , приемам нещата както са, не мога да променя традиците им, нямам и намерение, имам си обясненията, знам защо се   прави и дали е добре си имам идея! другите просто трябва да са по- близко до темата, това исках да вметна!

# 308
  • Мнения: 207
когато вече са големи,зрели мъже....да видим кой ще се престраши
Аз знам един такъв..Води шоу всяка вечер по бТВ  Mr. Green
Тоя е пич Hug
сори за офф-а Crazy

# 309
  • София
  • Мнения: 5 289
Незнам коя нормална майка би причинила на сина си този ужас,толкова ли е трудно да го заведеш това дете при съответния ЛЕКАР да извърши процедурата под упойка,със стерилни иинструменти,в стерилна обстановка ooooh!.Егати хората бе,наредили ги като магарета и ги мятат едно след друго по голо дупе,натискат им ръчичките,абе тва деца ли са или животни,как може на живо да ги обрязват ooooh!.Незнам просто докато гледах уплашените им погледи,писъците и болката която им причиняваха,просто сърцето ми се късаше,разплаках се,стана ми мъчно.Интервенцията направена по този  начин би могла да травмира детето за цял живот,защо никоя от майките не се сеща за това #Cussing out.

# 310
  • Мнения: 3 423
когато вече са големи,зрели мъже....да видим кой ще се престраши
Аз знам един такъв..Води шоу всяка вечер по бТВ  Mr. Green

Али Джи, има възрастни, които при секс се сцепват,
после си остават оголенки. За тези ли говорим?

# 311
И какъв ви е проблема в крайна сметка?
Родителите са дали съгласието си обрязването да бъде заснето и да се излъчи по телевизията - щом така са преценили с какво право се намесвате в решението им?
Нищо нетолерантно не видях и в двете части на предаването - Карбовски просто показва как се прави един сюнет.
А за това, че показали на детето чурката и щели да се кефят педофилите - ами дай тогава да слагаме скафандри на децата като излизат навън  Simple Smile

Последна редакция: нд, 01 окт 2006, 06:55 от Воден дух

# 312
  • Sofia
  • Мнения: 4 232
И какъв ви е проблема в крайна сметка?
Родителите са дали съгласието си обрязването да бъде заснето и да се излъчи по телевизията - щом така са преценили с какво право се намесвате в решението им?
Нищо нетолерантно не видях и в двете части на предаването - Карбовски просто показва как се прави един сюнет.
А за това, че показали на детето чурката и щели да се кефят педофилите - ами дай тогава да слагаме скафандри на децата като излизат навън  Simple Smile

Очевидно  Карбоски е разсъждавал като теб при решението си да заснеме и излъчи предаването Grinning Може би мъжка привилегия е всъщност този рационализъм Grinning
Но в случая нещата не стоят точно така. Съгласието на родителите тук не играе изобщо. Факт ли е, че има голи деца по тв - факт, факт ли е че върху тях беше упражнена принуда - също факт, излъчено ли е - да. А тези факти по някакво стечение на остоятелствата не се толерират от закона и той предвижда съответните санкции при проявата им в реалната действителност. НК квалифицира като престъпления визираните деяния, а зачитането и уважението на личността на детето е основен правен принцип, който можеш да срещнеш в Закона за закрила на детето.
По отношение скафандрите. Може би ти се струва смешно, но това е само защото не ти е дошло на главата и чукай на дърво това никога да не се случи. Миналата година се оказа, че в съседния ни вход живее педофил. Беше задържан, постоя малко в ареста, но скоро след това беше освободен. За скафандър не ми хрумна, но дълго време извеждах децата си със страх и се оглеждах като гърмян заек. И е истинско щастие, че той бе разкрит. Тези престъпления рядко се разкриват и остават скирти за широката обещественост поради ред причини. Можеш ли да гадаеш колко всъщност добре облечени и внушаващи доверие господа с уважавани професии, които живеят около нас, работят с нас, преподават на децата ни ! са с подобни извратени наклонности ?
И да кажа още нещо за самото предаване. По принцип харесвам работите на Карбовски, но в случая като изключим възмущението ми, съм разочаравона от представеният материал и информационната му стойност.
Очаквах, че ще бъде разказано много по-обстойно какво представлява този обичай, историята му, началото му и т.н. въобще любопитни факти поднесени по интригуващ начин и онагледени с визуалните материали, които така или иначе смятам, че щяха да свършат работа и без да показват детски пишки в упор и от всички ъгли. Не, нямаше нищо такова/говоря за втората част, първата не можах да видя/. Две думи в увод и айдеее на конвейера. Което всъщност ме кара да си мисля, че именно сензацията е била в центъра на мероприятието, което е твърде жалко защото тя е постигната чрез употреба на деца.

# 313
  • Мнения: 7 474
Предаването беше отвратително от всяка гледна точка. Просто не разбирам какъв беше замисъла на автора. На всеки е ясно,че така показани нещата ще възмутят всеки нормален човек ooooh!



Интересно има ли майки,чиито деца са обрязани по този начин?

# 314
  • Мнения: 25 907
Додо-Додо, извинявай, разбирам напълно възмущението ти, но проблемът е, че не си гледала първата част на предаването!  Peace
Аз пък само нея гледах (втората я пропуснах умишлено) и не видях абсолютно нищо, което да ме възмути или скандализира. Напротив - предаването беше издържано в много нормален, човешки дух, с пълно уважение към религията и обичаите на тази част от нашия народ, даже на няколко пъти се подчертаваше с какво превъзхождат християнската част (напр. настоятелствата, които са много по-организирани и не са проформа, както в нашите църкви!). Нито е имало някакъв упрек, нито гавра, нито обида към тези хора - съвсем толерантно се показа един много важен за тях обичай, с много уважение, за което му свалям шапка на Карбовски. Отвреме-навреме прозираше загрижеността му за децата и техните преживявания, но съвсем не под формата на упрек към възрастните. Подробно дадоха специалния нож, с помощта на който манипулацията се прави безкръвно и безболезнено. Също бе наблегнато на професионализма на сюнетчията (медицинско лице, доколкото разбрах).
Та не разбирам защо толкова много се възмущавате, особено хората, които не сте гледали предаването и говорите ей-така, по принцип? Понеже мразим Карбовски, значи всичко, което прави, трябва да е гнусно и скандално?
Едно нещо може да се покаже по много начини и точно начинът може да бъде възмутителен, а не поводът. Прави ли се това в България? Прави се. Показа ли го Карбовски съвсем обективно и толерантно? Показа го! И какво сега? Хайде да не се показват и кръщенета и прочие религиозни ритуали ли? Ами и при кръщенетата показват голи дечица - що мълчите за това?  Или педофилите кръщенета не гледат? newsm78
А за продажбите на непълнолетни момичета от собствените им родители? Всяка година го показват това на Тодоровден! Тогава не може ли да се възбуди един педофил и да отиде да си купи някое момиче?
Мисля, че не е наш проблем от какво ще се възбуди или не един болен мозък. Само ще ви напомня, че както един нормален хетеросексуален мъж може да се възбуди при вида на една красива облечена жена, така и педофилът се възбужда от красотата, миловидността и невинността на децата, а не само от тяхната голота. Какво предлагате тогава - да им сложим фереджета ли?
Спирам дотук и пак ще повторя - за мене предаването (първата част) беше едно от най-хубавите, които Карбовски е правил. И изобщо от това,  което може да се види по нашата телевизия. Поне аз научих много неща за ритуала, които не знаех преди това, за което му благодаря.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт