Какви книжки четете на малките си дечица?

  • 6 048
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 427
Ароус,вас ист Хуген Дубел,някаква книжарница?Аз не намирам всичко което търся по тукашните книжарници,затова често пазарувам в тази онлайн БОЛ и съм много доволна.
Хаха Laughing,за детко,това много забавно,поправял те казваш...ми така то..и аз доста често допускам грешки на италиански,т.е. не се научих да произнасям двойните букви,понякога греша в употребата на някоя дума,въпреки че като зяло говоря много добре.Естественно имам невероятно кофти акцент,който по принцип не забелязвам ,но видя ли някое филмче ,където говоря ,направо ми става зле,със сигурност детето ми ще ме поправя и ще има перфектен италиански Peace

# 16
  • Мнения: 3 611
Ароус,вас ист Хуген Дубел,някаква книжарница?


Аха, огромна триетажна книжарница. Ходиш, четеш си вътре, zа децата даже детски кът има... сега видях, че е немска, та сигурно я няма при вас. Ама не може нещо подобно да няма... Thinking

# 17
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
А да питам,помните ли онези книжки с "мърдащи" се картинки,страшни бяха,дали сега има подобни щуротии в книжарниците?
Охо и още как  Mr. Green Толкова парички харча за книжки  Crazy Баткото нищо че е голям и той много им се радва, обаче моята е много малка за тях. До тук две такива книжки унищожи Sad едната беше на български. Затова сега съм ги скрила от погледа и. Прекалено силно дърпа и откъсва картинките.
Има и книжки, които са за докосване и изучаване на материите. Обича да дърпа мустаците на една котка и да роши козината на кучето Wink Има и една с хранителни продукти, там сандвича със сладко е ужасно лепкав и тя много му се кефи  Laughing
Другият тип са с разни отварящи се и затварящи се елементи. Да речем кучето си загубило кокалчето, нека да го намерим и като отворим храста, то е там  Flutter тези също много бързо ги унищожава, ако не е под непрекъснато наблюдение.
3 Ди книжки не смея още да и дам, със сигурност ще бъдат разпарчетосани, а не са евтини.
Най обичам електронните пластмасови книжки с по 3-4 страници. Хем картинки и текст има, хем пеят, пък и трудно се унищожават, даже и да ги дъвчеш  Laughing
Иначе книгите на баткото няма да ги споменавам, вече се чудя да му купя втора библиотека. Има както български, така и английски, но определено броят на английските е значително по-голям Sad Пък и теб май бебешките по те интересуват  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 3 611
...Най обичам електронните пластмасови книжки с по 3-4 страници. Хем картинки и текст има, хем пеят, пък и трудно се унищожават, даже и да ги дъвчеш  Laughing...


Да, дъвченето тука не помага, ама настъпването и хвърлянето й видяха сметката. Сега със zор пее 2 песнички и то точно трябва да се уцели ъгълът на отваряне. Предимно повтаря Енде, Енде, Енде... почти до беzкрай  ooooh! Иначе е ефектна, спор няма  Wink

Другите пък, дето кученцето има коzинка (някаква мекичка буланка), котката има опашка (виси вървичка), децата са zаспали и са се zавили с одеалце (мушнато платче, тъй че можеш да го надигнеш и да видиш как са легнали) и пр. и пр. са по - детски. Янис им хвърля по един поглед и с това се приключва. По са му интересни теzи дето имат врати и се отварят, а отвътре иzкача  нещо... проzорци се отварят и пр. такива.
..Ама хич не са евтини пущините...  Rolling Eyes


Бтв като малка майка ми ми четеше Чук и Пук. Преди месец я намерих в книжарницата абсолютно същата, само че с дебели корици ( и на немски де), ама Янис не ми понася нещо немския, та му чета само български книжки...  Grinning

# 19
  • Мнения: 5 183
4ета му на български. Дори книжките, които са на английски, ги превеждам. Той не намира за нормално майка му да му говори/4ете на друг език. В градината достатъ4но се е наслушал  Peace

# 20
  • Мнения: 3 367
4ета му на български. Дори книжките, които са на английски, ги превеждам. Той не намира за нормално майка му да му говори/4ете на друг език. В градината достатъ4но се е наслушал  Peace
oh towa ми е проблем на мен..превеждам и аз,бавя се докато зазву1и на бг,тя се дразни..бг книги отдавна ги знаем наизуст и ве1е не минават..напоследък разказвам ,не 1ета,и е по-добре,но има неща к е запомнила като фрази и там настава една ..

# 21
  • Мнения: 5 183
напоследък разказвам ,не 1ета,и е по-добре

О, и аз така действам понякога  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 363
На къкъв език или какви заглавия?
 Confused
На двата езика, като гледам да преразказвам английските, не ги превеждам буквално, че не ми звучи естествено.
А българските са -Питър Пан, Слонче Балонче-Мечо Пух, Зайчето Питър и Най- Хубавото Птиче, и Трите Прасенца. Имам едни стихотворенийца от мое време, но май е още малък за тях.

# 23
  • Мнения: 27 524
Още не съм започнала, но съм си донесла от Бг следните:
На Беатрикс Потър, разбира се, супер са  Hug
Пипи
Карлсон
Емил от Льонеберя - любима  Heart Eyes
Макс и Мориц
Мери Попинз
на Братя Грим
на Шарл Перо
 и други разни, ама за малко по-натам.

# 24
  • Мнения: 4 629
4ета му на български. Дори книжките, които са на английски, ги превеждам. Той не намира за нормално майка му да му говори/4ете на друг език. В градината достатъ4но се е наслушал  Peace

И аз така. А мъжа ми му чете на английски  Grinning

Като беше съвсем малко бебе му четях приказки - български народни най-вече. След това минахме на книжки с картинки, книжки за докосване - да са по-кратки и да има картинки за гледане. Сега ми се струва, че Алекс е станал по-търпелив и пак можем да започнем да четем по-дълги приказка за лека нощ

# 25
  • Мнения: 1 909
И аз превеждам на български, само че започнаха да стават прекалено сложни, та ще се съсредоточа в четенето на български книжки само.

И до днес любимата българска книга на Сашо е "4ичо Пейо" - а там има и за Тримата глупаци,  за Умник Гюро.. - малко са специални като приказки според мен, все пак е Елин Пелин, но на младежа му харесват. Много му четях  и "Гори тилилейски" пак на Елин Пелин, където има и Дядовата ръкавичка. На издателство Фют наистина също са много хубави книжките.

Сега го записахме в училищната библиотека и ходи всяка седмица. Толкова му харесва, че и в къщи иска да играе на библиотека и да ми дава от неговите книги (през две минути ме пита дали съм ги прочела, за да ми даде други).

# 26
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
chumbi, Браво на товят че разбира тези книжки! Моят определено няма интерес към тях, само съвременни неща чете!
Библиотеката е супер идея, аз и малката редовно водя там и избираме книжки. И у нас едно време се играеше на библиотека  Laughing Сега в нашата въведоха машина сам да си маркираш книгите, голям купон е!

# 27
  • Мнения: 1 909
Не съм много сигурна какво разбира, и дано не се наложи да обяснявам, че ще е трудно - особено за умник Гюро, на който мечката му изяла главата....

 А по въпроса за библиотеката, сега се опитвам да го убедя да си нареди книгите по азбучен ред...

А какви съвременни книги чете твоят син? Кажи да се подготвям Wink

# 28
  • Мнения: 253
Четем, четем и още как!
То са уговорки, колко повече приказки ще прочетем вечер преди да заспи.
Ама аз повече от 2-3 трудно чета. Че то става "Добро утро" докато заспи.

Извинявайте за отклонението!
По темата: Изградили сме си хубава и богата за сега библиотека.Имаме и доста книжки на български. Но от българските определено предпочита Народните приказки. Ама като попаднем на някоя по особена дума, която не се използва в ежедневния език, в чудо се виждам да я обясня. newsm78 newsm78 newsm78. Иначе четем и на БГ и на англииски - както иска и когато иска! Нито той, нито аз настоявам да четем на само един език. Даже става весело като намерим някоя приказка и на двата езика и започнем да ги сравняваме.

# 29
  • Мнения: 1 909
Ей, Слави, а малката Анастасия заслушва ли се в приказките?
 Wink  Аз се опитвам да чета едновременно на двамата, ама засега не трае дълго време
Поздрави Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт