С камера и телефон на път, или фотоспомени от близки и далечни места

  • 63 911
  • 734
  •   1
Отговори
# 60
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 770
За цветята...
Виена, 2010 г




Ордуня, Паис Баско, Испания  (Orduña, Pais Vasco), 2013 г.  Къщата е единствена насред този планински участък:


Билбао - нощем и на дневна светлина


# 61
  • 1444
  • Мнения: 1 036
Снимката с вратата и цветята на 𝒀𝒂𝒏𝒂𝑫𝑮
ме подсети за една "подобна" Grinning от Ханя.



И пак от там - облаци и мрак, но някак си магнетично.

# 62
  • Бостън
  • Мнения: 13 363
Никой на никого не досажда, хора! Grinning
А и се съмнявам, че някой има времето и капацитета да следи многобройни (фото) теми, че и да помни до кадър кой какво бил поствал. Ще ми е много драго ако повече съфорумци се включват!

За днес... нали бях споменала, че в архивите ми има цели 2 немски езера Simple Smile Вчера откопах едното. Eibsee! За него си мечтая още от детските ми  години, когато четях романите на любимия ми Ерих Кестнер! За забравилите - поствам цитат от началото на "Хвърчащата класна стая" Grinning

"Този път ще стане истински коледен роман. Всъщност канех се да го напиша още преди две години; а сетне, вече съвсем сигурно, миналата година. Но, както става винаги, все нещо ми попречваше. Докато напоследък майка ми каза: „Не го ли напишеш тая година, няма да получиш нищо за Коледа!“

Това реши всичко. Бързо стегнах куфара си, сложих в него ракетата за тенис, банския костюм, зеления молив и страшно много хартия и когато, запотени и запъхтени, от бързане се намерихме в чакалнята на гарата, запитах: О — А сега накъде?

Защото — съвсем понятно е — да, съчиняваш коледен роман сред най-голямата лятна жега е много мъчно нещо. Не можеш просто да седнеш и да пишеш: „Беше лют мраз, снегът се сипеше на провала и когато господин доктор Айзенмайер подаде глава през прозореца, двете му уши замръзнаха…“ Искам да кажа, че и при най-добра воля не можеш да пишеш подобно нещо през август, докато лежиш отпуснат като задушено месо на смесения плаж и чакаш всеки миг да получиш слънчев удар! Или не сте съгласни?

Жените са практични. Майка ми намери изход. Пристъпи към гишето за билети, кимна приветливо на чиновника и запита:
— Извинете, къде има сняг през август?
„На Северния полюс“ — се беше приготвил вече да каже чиновникът, но като позна майка ми, преглътна дръзката забележка и учтиво рече:
— На връх Цугшпице, госпожо Кестнер.
И така, наложи се незабавно да си купя билет за Горна Бавария. Майка ми каза още:
— Да не ми се връщаш у дома без коледния роман! Като ти стане много горещо, ще поглеждаш към снега на Цугшпице Ясно ли е?
....
И тъй, от две седмици живея в полите на Цугшпице, край голямо тъмнозелено езеро, и ако не плувам или не играя гимнастика или тенис, или пък Карлинхен не ме вози с лодката си, седя на малка дървена пейка сред една просторна ливада, а пред мен има маса, която непрестанно се клати, и на нея пиша моя коледен роман."

И така го видях аз - набързо, от лифта, но за сметка на това в пакет с прекрасните планини наоколо и Цугшпице (най-високият немски връх - 2,962 m!)








PS Последният кадър е закачка - имам един единствен немски обектив и никога не го бях водила в Германия!

Последна редакция: чт, 25 фев 2021, 20:06 от Agent Provocateur

# 63
# 64
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 770
Имам почти същата снимка Simple Smile
Давай още.

# 65
  • Мнения: 9 120
с телефон на границата на една голяма опашка ...3 часа чакане, третия изнервен спътник се хвана за волана с надежда да подкара:laughing:

# 66
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
Хаха, Агентке, много е готина снимката с г-н Цайс Simple Smile
Пинко, нашата пътешественичка също много обича да се вози на волана или на предното стъкло Simple Smile
Един от най-любимите ми Баварски замъци - Линдерхоф, за съжаление ремонтираха нещо по покрива и имаше кран







Баварският Версай - Херенхимзее - Агентке, препоръчвам ти разходка и там, езерото е страхотно!





Храдец Кралови, Чехия



С една от красивите си забележителности - вътре в катедралния храм има макет на часовниковата кула от стъкло





И къщичката на Вещицата от Хензел и Гретел Simple Smile, която се казва Йежибаба Simple Smile







Най-любимите ми детски герои, направени от медно тесто - Румцайс и Манка



А това е самата баба Яга, която понеже е много стара, вече й расте брада Simple Smile

Скрит текст:

# 67
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 770
Castillo de Butron, Gatica, Pais Vasco, España - Замъкът Бутрон,  Испания, 2013 г.  Обявяваха го за продажба, уж беше купен, но после пак периодично се повяваха обяви. Предполагам, че към днешна дата в по-голямата си част е реставриран.






Salto del Nervión  е водопад с височина около 200 метра и се счита за източник/родоначалник на река Нервион, която по-късно се превръща в известната река на Билбао.




# 68
  • Мнения: 2 254





Корсика

Люксембург (с телефон, от колата)

# 69
  • Бостън
  • Мнения: 13 363
Хаха, Агентке, много е готина снимката с г-н Цайс Simple Smile
............
Баварският Версай - Херенхимзее - Агентке, препоръчвам ти разходка и там, езерото е страхотно!


Отива веднага на списъка, Гея!
Странно, но Германия никога не ми е била любопитна, може бе защото в моите очи не е "екзотична", но лятото на 2019 имахме няколко чудесни дни из Бавария. Нечовешка природа, най-вече планините. Бих се върнала за велотур по немско още утре! Разбира се, не трябва да си мисля, че всичко немско е като Баварското Wink


Да изровя травъл снимка за деня... хмммм, ОК, нека да e това - най-най-най любимият ми кадър, единственото нещо, което съм си разпечатала за себе си на метал и виси в трапезарията ни. Правена с Цайс обектива, който показах вчера! Извинете ме, но аз имам силна емоционална връзка със обективите си, да се разбира, че обикновено ги обичам повече от децата си Simple Smile)))))))

Сидни, Астралия

Това е арт инсталация! Птичи клетки висят, а в стените наоколо са вградени високоговорители, които "свирят" песните  на птиците, населявали района на Сидни, а в плочките по паважа са изписани имената им. 3-4 пъти се връщах на това място в течение на седмица в различно време за да си направя любим кадър. ЧБ ми е най-силният заради сенките и контражура, но имам и още 2-3 съвсем различни оттам!




 

Последна редакция: пт, 26 фев 2021, 21:28 от Agent Provocateur

# 70
  • Мнения: 18 993
Позитано

# 71
  • Бостън
  • Мнения: 13 363
Ууу, много хубаво, Брадли! И как си го "рамкирал", снимайки през листата!


PS Дори местните снимаха клетките Simple Smile
Имам голям проблем да моля хора непознати на улицата за снимка, та все ги дебна в гръб или без да се усетят, че ги снимам... трябва да се пречупя Sad

# 72
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
Отива веднага на списъка, Гея!
Странно, но Германия никога не ми е била любопитна, може бе защото в моите очи не е "екзотична", но лятото на 2019 имахме няколко чудесни дни из Бавария. Нечовешка природа, най-вече планините. Бих се върнала за велотур по немско още утре! Разбира се, не трябва да си мисля, че всичко немско е като Баварското Wink

Екзотична не е, в смисъла на Италия, но е изключително красива и много разнообразна като природа. Аз имам невероятни снимки от Гармиш примерно, там е това, което снимат по календарите за Алпийски селца Simple Smile - китни къщи, накичени с водопади от цветя Simple Smile Обожавам да се разхождам из Бавария, а и не само. Била съм в Шлезвиг-Холщайн - влюбена съм в Кил, Хамбург и Бремен. За съжаление снимките ми са на хартия и са с безумен апарат. Страсбург има смесено влияние - ту френско, ту немско. Но Германия е изключително красива държава. Преди да дойда да живея тук и аз си мислех като теб Simple Smile Обаче съм очарована и обожавам да пътувам из нея.
П.С. Страхотни са снимките ти от Австралия! Много оригинални кадри!

Чешки Крумльов



Хлубока над Вълтава



Операта в Прага



Плитвицките езера



Страсбург



Хайделберг



Мюнхен, Максимилианеума - т.е. местния парламент



Любимото забавление през октомври - Октобърфеста Simple Smile

# 73
  • Мнения: 6 213
Ооо и аз имам подобна Simple Smile Грьона Лунд-Стокхолм обаче.
Не съм любител на височините и с ужас наблюдавах две момиченца на около 11-12 години по боси крака как се кикотят, въртейки се на това “нещо”.

# 74
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
Първата година много исках да се кача, обаче бях бременна и от тогава само я подминавам тая въртележка Simple Smile И твоята е много красива!

Общи условия

Активация на акаунт