С камера и телефон на път, или фотоспомени от близки и далечни места

  • 64 631
  • 734
  •   1
Отговори
# 720
  • Бостън
  • Мнения: 13 499
Плаж Слънчев ден (Св. Св
 Константин и Елена)

Последна редакция: сб, 08 юли 2023, 14:17 от Agent Provocateur

# 721
  • София
  • Мнения: 5 138
А мислил ли си за страница/блог, където да публикуваш пътуванията си? Не само снимки, но и кратки пътеписи. Ще е полезна информация.
Не. Не и в този вид. Във Фейсбук качвам горе долу каквото и тук.
Материалите за влаковете качвам в тематична група във Фейсбук, те са голяма моя страст.
Аз изначално не съм описателен и многословен.

# 722
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Аа, отдавна вече не са само 10 дни лято тук Simple Smile Сега се потим на общо основание с всички Simple Smile

# 723
  • Hamburg
  • Мнения: 2 003
Навсякъде изглежда повече от страхотно!
За Германия същото идвах да напиша - спокойно, не са само 10 дните! 😁 Почти цяло лято досега под 30 градуса не пада!

# 724
  • Мнения: 3 552
Аз много искам да видя моето островче през обектива на RebelHeart
Утре ще започна своята 13 година тук, надявам се да не е фатална Simple Smile И по този повод да споделя
Някъде в Малта





















# 725
  • София
  • Мнения: 5 138
Досега не съм проявявал желание да посетя Малта и със сигурност няма да е тази година.
Септември ще се прибера в София да си почина от почивката 😅 Първата половина на октомври съм резервирал една Южна Испания, но съвсем не толкова дълго, 17 дни ще е. Барселона - Валенсия - Мурсия - Гранада - Кордоба - Севиля - Малага. Евентуално дневно посещение до Ронда и Сетенил де лас Бодегас от Малага, но това ще го мисля допълнително. Имам подозрения, че Ронда от земята не е като от въздуха 🙃.
Ще е и първото в живота ми пътуване без влакове. Много съм ядосан на определени политики на РЕНФЕ, това са си мои неща, но предостатъчни за да ги бойкотирам.
Ноември ще съм в Кьолн, но там освен катедралата, която всички сте виждали, друго просто няма. Емоционално свързан съм с него, но е крайно грозноват. И после ще се наложи да изкарам някакви пари 🙃

# 726
  • Мнения: 512
Algarve, миналата година по това време.













# 727
  • Бостън
  • Мнения: 13 499
Първата половина на октомври съм резервирал една Южна Испания, но съвсем не толкова дълго, 17 дни ще е. Барселона - Валенсия - Мурсия - Гранада - Кордоба - Севиля - Малага. Евентуално дневно посещение до Ронда и Сетенил де лас Бодегас от Малага, но това ще го мисля допълнително. Имам подозрения, че Ронда от земята не е като от въздуха 🙃
^^^ Преди 13 год, когато телефоните ни още не се синкваха с облака направихме този маршрут (без Мурсия и Валенсия) и Андалусия много ми легна на душата! Особено Севиля и Гранада, Ронда я помня с добро, но не с нещо изключително. Дано да ти хареса!

Магни, много магична Малта Hug

От мен Златните:


Последна редакция: сб, 08 юли 2023, 12:56 от Agent Provocateur

# 728
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 835
Досега не съм проявявал желание да посетя Малта и със сигурност няма да е тази година.
Септември ще се прибера в София да си почина от почивката 😅 Първата половина на октомври съм резервирал една Южна Испания, но съвсем не толкова дълго, 17 дни ще е. Барселона - Валенсия - Мурсия - Гранада - Кордоба - Севиля - Малага. Евентуално дневно посещение до Ронда и Сетенил де лас Бодегас от Малага, но това ще го мисля допълнително. Имам подозрения, че Ронда от земята не е като от въздуха 🙃.
Ще е и първото в живота ми пътуване без влакове. Много съм ядосан на определени политики на РЕНФЕ, това са си мои неща, но предостатъчни за да ги бойкотирам.
Ноември ще съм в Кьолн, но там освен катедралата, която всички сте виждали, друго просто няма. Емоционално свързан съм с него, но е крайно грозноват. И после ще се наложи да изкарам някакви пари 🙃
Знам, че пътуваш с влак, но транспортът в Испания е много добре уреден, няма да имаш проблеми. Ренфе съм ползвала само като част от градския транспорт, за дълги разстояния - не. Обикновено за такива дестинации ползваме Алса (автобуси). Освен южна Испания бих препоръчала и северната част на страната. Е, вярно, пристрастна съм, но определено има какво да се види. Simple Smile

П. П. Опитах да сложа снимки, но не позволява от външен линк (от фейсбук). Когато имам време по-късно, ще допълня, трябва да ги кача на компютъра, за да ги публикувам тук.

# 729
  • Бостън
  • Мнения: 13 499
Някъде до Добрич



Някъде до Калиакра



Последна редакция: сб, 08 юли 2023, 19:43 от Agent Provocateur

# 730
  • Мнения: 2 077
Ребъл, а с какво снимаш? Снимките ти направо "говорят" и най-важното, че дори и форума пред тях е безсилен!
Пътувала съм с РЕНФЕ по линията Барселона - Мадрид, пълен комфорт.
Да е по темата
Сао Пауло, булевард Авенида Паулиста, който през неделя е затворен за автомобили
 

Двойните врати с пароли за да си влезеш у дома. Характерно за опасен Сао Пауло

Често срещана гледка на жилищни сгради, в които живеят бедни хора.

Банка Сантандер. Но тя не е ли испанска?

Последна редакция: сб, 08 юли 2023, 21:17 от Pink Dress

# 731
  • София
  • Мнения: 5 138
POCO X3 NFC е машинката, съвсем бюджетен.
Всяка снимка е с пооправени цветове, контраст, яркост, сенки или каквото там се е наложило за конкретния кадър. Ползвам опростените вградени функции. Някои са скрийншотове поради ограниченията на форума.
Аз притеснения относно качеството на РЕНФЕ нямам. Пътуванията ми преди години са почнали с БДЖ - няма какво да ме изплаши 😅 РЕНФЕ са крайно неприятелски настроение към пътуващите с общоевропейски пасове, изискват резервации дори за регионални влакове, което е абсурдно и всичко се плаща допълнително. Това е, което ме ядосва.
С Алса съм резервирал всичко, да. Хванах много добри цени първоначално, после пък имаха някакъв юбилей и резервирах и останалото. Не виждам цените сега в приложението им на билетите, но за Барселона - Валенсия платих 5 евро, Кордоба - Севиля - 3 евро. Някой маршрут беше 6, но не помня кой точно. По-скъп билет от 10 евро не съм резервирал.
Догодина ще е Мадрид, градовете покрай него и евентуално Северна Испания, но ще го мисля - има време. Ще разчитам и на съветите и опита ви. Не съм бил в Испания досега.
От днес : Ерфурт :

















































Ваймар :























# 732
  • София
  • Мнения: 5 138
Лайпциг :























Кобург :

















и :



Форумът сдаде багажа, ще продължа като е възможно 🙂

# 733
  • Бостън
  • Мнения: 13 499
Еха, на 49 стр сме! Аз съм само с телефона, но като се закача на WiFi ще пусна нова тема.

Варна:






Последна редакция: чт, 13 юли 2023, 10:48 от Agent Provocateur

# 734

Общи условия

Активация на акаунт