Проблем със синузит

  • 3 727
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте от години имам проблем със синузита. Ходил съм на 3 различни УНГ специалисти давали са ми какви ли не антибиотици, хапчета и спрейове за нос ефект никакъв. Правили са ми 2 пъти рентгенова снимка на синусите нямам запушени канали. Но постоянно носът ми е запушен нямам никакво главоболие и тн. Но от толкова сополи ми е трудно да спа защото е постоянно запушен. По цял ден използвам спрейове за нос и ефект никакъв. Ходих дори на алерголог нямам и алергии. Идей някъкви?

# 1
  • Мнения: 11 822
Нагревки с торбичка с морска сол на челото и основата на носа.
Много хора ползват, аз не мога та не е от личен опит, но казват, че много помага - специални канички за промивки на носа/синусите .
Иначе, не знам какъв спрей сте ползвали - Синулан форте е много добър. Хапчета съм пила Синупрет, но лекар ми беше казал поне 2 седмици.

# 2
  • Мнения: 2 352
Отидете на физиотерапия.

# 3
  • Мнения: 447
Ако синупрет не помогне,на мен тази година единствено ми помогна чаша с топла вода и вътре чаена лъжица сол,и се шмърка до край  и плюва,много добре отпушва.

# 4
  • Мнения: 11 822
Ако синупрет не помогне,на мен тази година единствено ми помогна чаша с топла вода и вътре чаена лъжица сол,и се шмърка до край  и плюва,много добре отпушва.

Тези канички за които казах по-горе са на същия принцип направени са със специален чучур за удобство. Много мои познати ги ползват постоянно, но на мен ми е много гадно и не мога.
Ето един модел, има различни - керамични и пластмасови.
Скрит текст:

# 5
  • Мнения: 40 737
Да се слага сол във вода не е хубаво. Може да пресолите разтвора, а може и водата да има бактерии. Купете си физиологичен разтвор от аптеката, набучете го с една игла за системи (най-дебелата) и сега вече може да правите промивки.

# 6
  • Мнения: X
Правили ли сте изследване за бактерия в носа?
Иначе див кестен на прах се смърка гарантирам,че ще отпуши всяка дупка по вас

# 7
  • Мнения: 44
Правили ли сте изследване за бактерия в носа?
Иначе див кестен на прах се смърка гарантирам,че ще отпуши всяка дупка по вас

Правиха ми бъркаха ми въс нос и гърлото. Нищо няма

# 8
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 796
И от мен глас за синупрет.
Друго, което съм пробвала с ефект, но е доста гадно и болезнено. Топчета от захаросан мед в двете ноздри.

# 9
  • Мнения: 235
На мен ми помагат инхалации с физиологичен разтвор, Еуфорбиум спрей, Меркуриус солубилис 9 ch (3*5) и Синупред форте. Това ми е рецептата хо време на криза.

# 10
  • Мнения: 12 473
Сенна хрема вероятно е.
Скилидки чесън, разрязани и по ъглите ги сложете, като ги сменяйте през 5-6 дни. Би трябвало да Ви мине за 2-3 седмици.

# 11
  • Мнения: 24
Според мен не е много хубаво това постоянно използване на спрейове. Казвам го от личен опит, преди години бях със същия проблем и от прекомерно използване на капки и спрейове се беше стигнало до възпаление на единия синус и резистентност към част от лекарствата. Проблемът си ми остана, но попаднах на един много свестен УНГ, който ме прати на физиотерапия, ходих около 10 пъти. Хич не ми се вярваше, че ще помогне, мигновен ефект нямаше, но вече 3 години не съм имала проблем със запушен нос

# 12
  • Мнения: 44
Според мен не е много хубаво това постоянно използване на спрейове. Казвам го от личен опит, преди години бях със същия проблем и от прекомерно използване на капки и спрейове се беше стигнало до възпаление на единия синус и резистентност към част от лекарствата. Проблемът си ми остана, но попаднах на един много свестен УНГ, който ме прати на физиотерапия, ходих около 10 пъти. Хич не ми се вярваше, че ще помогне, мигновен ефект нямаше, но вече 3 години не съм имала проблем със запушен нос
какви процедури ви правят на физиотерапия?

# 13
  • Мнения: 432
Геломиртол форте

# 14
  • Мнения: 2 352
Обикновено се прави магнит, солукс, ултразвук и УВЧ. Като лекаря преценя какви точно прецедури да назначи като комбинация. Нито една не е болезнена, ако това ви притеснява.

Общи условия

Активация на акаунт