Oт колко месеца мога да слагам бебчето в кенгурото ???

  • 2 788
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
От 20тия ден се кенгуросваме  Crazy
И аз така направих  Peace. Някои казват, че бебето трябва да може да си държи главичката изправена, но нашата педиатърка не мисли така  Simple Smile

# 16
  • Торонто
  • Мнения: 837
Няшият ортопед ни каза само в кенгуру да носим бебето от самото начало вместо на ръце. А да попитам - ДО колко се носи бебето в кенгуру и някой има ли на Бертони? Аз си купих именно него, но ми се виждат много каиши много чудо, някак си по-опростено си го представях.

# 17
  • Мнения: 507
Аз започнах да ги нося с кенгуро след 2-рия месец. 

# 18
  • София
  • Мнения: 39 764
Дияна съм я слагала след 2рия месец.

# 19
  • Мнения: 3 929
Аз го слагах още на месец, но за по малко. Иначе на разходки навън започнах да го изкарвам с кенгуру на 3 месеца. Така казват повечето. Но ортопедът ни ни каза, че може и от по-рано, защото крачката не бебчо трябвало да бъдат разтворени, а не прибрани. Абе, много са противоречиви мненията. Най - добре да вземеш средното положение и ако виждаш, че бебето се чувства добре.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
А в какво положение го слагате, с лице или с гръб към вас ? Всъщност има ли някакво значение?

# 21
  • Мнения: 1 353
Според ортопеда във ВБ от навършени три.

# 22
  • Мнения: 942
Аз започнах да ги нося с кенгуро след 2-рия месец. 
И аз след втория месец Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 252
Като ми подариха кенгуруто ми казаха да го ползвам, когато бебето стане  поне 5кг или след 40-я ден. Синът ми се роди 5,180кг, но изчаках да мине месец и го помъкнах с кенгуруто. Тъй като в магазините край нас няма начин да се влезе с детска количка, кенгуруто е единствения възможен вариант за пазарене. В началото ползвах с твърд гръб, че много му се мандахерцаше главичката. Като позаякна и времето се стопли и взех да ползвам едно кенгуру на Чико. Носих го с лице към мен до 4-я месец. Тогава вече беше достатъчно заякнало вратлето и дечко беше започнал да се оглежда и започнах да го нося с гръб към мен. Но пък тогава майтапа е пълен, защото бебо се смее на всички и съответно всички ни се смеят и на нас.

# 24
  • Мнения: 226
Аз го сложих след 3-я месец, но само веднъж го използвахме, защото ми откасна раменете, кръста ме заболя и какво ли още не, та реших, повече да не пробвам  Laughing

# 25
  • Мнения: 1 272
Слагах Катерина от 40 ден. Сега го ползва само таткото, защото на мен ми се изкривява гърба - много тежи.
Между впрочем мнение на специалист е, че е по-добре да стои бебето в кенгуру, отколкото да се носи на ръце.

# 26
  • Мнения: 1 610
от на4алото....бе6е много по´сигурна в кенгурото отколкото на ръце...тя иска6е иzправена при всяка друга поzиция пи6те6е...та zатова

# 27
  • София
  • Мнения: 2 227
аз започнах да я слагам след 2-рия месец  Peace
И аз така. Почнах от втория месец като кенгуруто, което плзвам е с твърд гръб.

# 28
  • Мнения: 3 478
Ние сме от втория месец в кенгуруто, стягах го повече за да не халтави из него, по него време ми беше незаменимо.

# 29
  • Торонто
  • Мнения: 837
Между впрочем мнение на специалист е, че е по-добре да стои бебето в кенгуру, отколкото да се носи на ръце.
и то с лице към мама с оглед правилното положение на крачетата, за да не се появи дисплазия на тазобедрените стави.

Общи условия

Активация на акаунт