Ужасна коса след събуждане

  • 1 956
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 405
Аз също съм с дълга коса и на плитка ми дразни, а и се начупва до сутринта. Моята съвсем леко я завивам и щипвам с шнола на върха на главата. Вечер преди да си легнеш слагай нещо по тия сухи връхчета - марокановото ли, биосилк ли, ти си избери нещо спрямо бюджета. И определено още грижи полагай, маски, преуош, честичко с еластисайзър и продукти след измиване без отмиване, които да я хидратират, че е мнооооого суха.

# 16
  • Мнения: 4 245
Единственото решение на проблема е ножицата. Косата от снимката не е суха, а безвъзвратно изгоряла, стои като синтетична. За мен е безсмислено да се дават пари за терапия, докато не се отстрани увредената коса.
Да, точно, като изкуствена изглежда!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 442
Единственото решение на проблема е ножицата. Косата от снимката не е суха, а безвъзвратно изгоряла, стои като синтетична. За мен е безсмислено да се дават пари за терапия, докато не се отстрани увредената коса.
Със сигурност ножицата е решението, но дамата явно очаква някой да и препоръча вълшебен крем, с който косата и да се оправи.Не вярвам да я отреже, трудно се свиква с такава голяма промяна, но пък ще се чувства в пъти по-красива и по-добре сигурна съм.

# 18
  • INFJ
  • Мнения: 9 345
Боядисването на косата, особено толкова русо, си има цена, която рано или късно се плаща. Явно е дошъл този момент.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 442
Да не говорим, че имаш и удължения, без които си представям на какво прилича косата ти. Не мисли, че сме искали да те обидим или заяждаме с теб, Elunaria е права, че русото си има цена и то висока. На тънка, изгоряла руса коса плюс лак, който със сигурност пръскаш е нормално да се събуждаш в такова състояние. В крайна сметка всеки сам си решава как да изглежда, бъди и ти здрава!

# 20
  • Мнения: 19 837
Щом се харесваш така и не искаш да скъсяваш, опитай да спиш с вдигната високо на върха на главата коса. Аз от години спя така, иначе не мога да заспивам – кок, прищъпена опашка, не много стегната ластик и не много опъната коса. Моята също много се заплита, защото съм с тънък косъм, но гъста коса.
Терапиите са ясни, всеки си знае.

# 21
  • Мнения: 12
Да не говорим, че имаш и удължения, без които си представям на какво прилича косата ти. Не мисли, че сме искали да те обидим или заяждаме с теб, Elunaria е права, че русото си има цена и то висока. На тънка, изгоряла руса коса плюс лак, който със сигурност пръскаш е нормално да се събуждаш в такова състояние. В крайна сметка всеки сам си решава как да изглежда, бъди и ти здрава!

Никога не съм имала удължения и няма и да имам. Лак последно на косата ми е имало преди много години на бала ми. Много рядко използвам преса за коса или маша. Blush
Не знам защо всяка дълга коса трябва да има удължения и как разбрахте това.

# 22
  • Мнения: 1 409
Вие изкарахте косата й някаква метла. Аз удължения нямам, лак не слагам, косата ми е тъмно кестенява, на черта и дълга почти колкото нейната, подстригвам я редовно и се грижа добре за нея като цяло. Но се въртя като прасе в калчища нощем и ако спя със спусната коса, сутрин е на топки.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 442
Косата е до ген, има хора, които се подстригват веднъж на година и са с уникални гъсти и лъскави коси и хора като мен, които са с тънки коси и ако не полагам нужните грижи всеки месец или на два месеца ще приличам на нищо. Имам позната, която всеки ден ползва преса плюс сешоар и няма нито едно цъфнало връхче, нито изгоряло по косата. Прави някакви терапии от време на време, къпе се с обикновен шампоан и до там. И аз искам така, ама няма така, че не очаквайте нещо освен ножицата да направи чудо с косата ви. Успех все пак Simple Smile

# 24
  • Мнения: 35 961
Ключ по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт