Зацапване в 6г.с

  • 3 522
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • България
  • Мнения: 105
Аз също имах зацапване между 5-7 седмица,лежах в болница 6 дни,а след това в къщи Утрогестан,Но-спа и бях на легло.Обърни се към друг лекар.Успех и късмет Simple Smile.

# 16
  • Мнения: 11 004
Въпросът ми не е по темата, но искам да попитам всички момичета, които са имали зацапване през първите 3-4 месеца - ходехте ли на работа до края или веднага започнахте да ползвате болнични  Embarassed

# 17
  • Мнения: 907
Ji1, аз също твърдо мисля, че е добре да се приложи някаква терапия, вече ти избираш дали да се консултираш с друг доктор, или просто да поговориш по-настойчиво с твоя. Другото, което е много важно - пълна почивка! Аз също имах такъв проблем и всъщност повечето от моите приятелки имаха. Мен ме вкараха в болница за 10 дни, но повечето от тях си стояха вкъщи, просто трябваше да си почиват повече. В болницата ми биха 2 ампули прегнил и ежедневно папаверин, а след като излязох от болницата до края на 12-13 седмица пиех но-шпа и пазех режим - пълна почивка. Дуфастона, утрогестана и прегнила съдържат прогестерон, т.е. те спомагат за задържането на плода, а папаверина и но-шпа-то са спазмолитици, т.е. те успокояват и отпускат гладката мускулатура и по някакъв начин спират кървенето и мисля, че успокояват евентуални контракции.
Не се шашкай, това се случва често и в голяма част от случаите просто са необходими адекватни действия и всичко след това е наред. А ако се случи нещо лошо  Cry , може би наистина природата си е знаела работата и така е било по-добре. Все пак нали ти казвам, на прима виста се сещам за три приятелки, които имаха такива проблеми в началото на бременноста, а след това родиха хубави, здрави дечица  Peace

# 18
  • Мнения: 2 673
    Въобще не е нормално! .води се "заплашващ аборт". Престоя в болница е задължителен!!!

# 19
  • Мнения: 390
Е,не е казано,че е"заплашващ аборт"-не плашете момичето!На мен  ми изписа хапчетата доктора и каза,чене съм за болница-само ако положението се влоши-спрях тотално да кървя след 1-2 дена,така,че айде,без толкова силни коментари.
Смени си лекаря или поискай друго мнение мила!

# 20
  • Мнения: 503
Има много различни мнения, зависи от лекаря, държавата и т.н. Тук винаги казват, нормално е, няма проблем, пълна почивка на легло, и обикновено не изписват нищо. Аз имах кървене, много обилно, като първи ден на цикъл, което започна първия ден на 7ма седмица. Казаха ми - нормално е, почивка на легло, и никаква работа. Разбира се, винаги първо проверяват, всичко наред ли е и има ли сърдечни тонове бебето.
При мен кървенето спря след една седмица, и после, в началото на 9та седмица, започна пак. Първият път кръвта беше ярко червена, втория - тъмна, почти кафява. Но втория път вече имах лична гинеколжка, която да следи бременността, и тя ми изписа и хормони (прогестерон) (което тук го правят много малко лекари) и пак каза да съм на легло. Последното не го спазвах много-много, по независещи от мен причини, но след 8-10 дни кървенето спря.
Обяснението втория път беше, че под плаценатата се е събрала малко кръв (видя се на ехографа), която трябва да изтече. Дори ехографистката, без да знае, сама каза, че в такива случаи кръвта обикновено е тъмна, кафява. Иначе всичко беше нормално.
Ако решиш, посъветвай се и с друг лекар, но колкото лекари - толкова и мнения. Не могат ли да ти кажат, защо кървиш, каква е причината? Така ще е ясно, трябва ли да се предприеме нещо, и какво.

# 21
От такова "нормално" зацапване една приятелка загуби бебто в 7-мия месец.Не 4е искам да те изплаша но не приемаи това наормално потърси друго лекарско мнение.Всяко едно курвене по време на бременност може да застраши живота на беб4ето.Желая ти успех

# 22
  • Мнения: 3 929
И аз имах такова зацапване, даже беше повече течение, но определено не като при менструация. Беше някъде 6-та - 8-ма г.с. Оказа се, че имам т.нар. кухо яйце, т.е. наличие на бременност, но от която не е сигурно дали ще се развие плод. Докторът ми изписа едни лекарства, за които не се сещам в момента, и когат отидох след това на преглед, вече всичко беше нормално. Но това зацапване никак не е нормално. Консултирай се с друг гинеколог.

Общи условия

Активация на акаунт