АВГУСТ-инчета 2020 ! тема 8

  • 16 953
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 819
Марая и аз предложих царевична паста със зеленчуци. Много и хареса, но да си я хапва цяла, не намачкана.
Иначе за как се справям със сядането и тупването, лазенето, изправянето- на дивана стоим. Grinning  На земята и е твърдо и плаче.
При всяко спане се набива на кошарата. Хапе я, удря си главата пак. Дано скоро стане по-стабилна.
ММ довечера ще купи и проходилка, и уокър. Преценихме, че дори да я сложим веднъж или два пъти за 20тина минути, няма да и навреди.

# 721
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Здравейте,
На 4 април ще летя от Германия за България /2 часа полет/, малкия ще бъде с мен. На него ще му е първо пътуване. Тогава ще е на 7+++.
Когато съм пътувала и е имало бебета в самолета 2 часа само ревът.
Моля тези които имат опит да ме посъветвате какво да правя
Аз имам пресен опит от онзи ден. Нещата, които ми помогнаха на мен:
1. Помолих да ме сложат на празен ред и имах късмет да има свободен. Така успявах да го сложа по корем или гръб на празното място. 2. Имах неща за гризкане - сухари, бисквити, кутия със сварени зеленчуци. 3. Вода. 4. АМ. 5. Детски песнички от ютуб на телефона. (знам, че сме групата с бебета, които най-малко гледат тв, но честно казано си му пускам едни обучителни песнички и те ме спасиха в самолета) 6. Някоя и друга играчка (почти не се заиграваше с тях).
Сама ли ще пътуваш? Ако да, то ергономичната раница е задължителна. Иначе не виждам как щях да се справя..
И препоръчвам една раница с багаж на гърба и нищо повече. Simple Smile

 
Марая и аз предложих царевична паста със зеленчуци. Много и хареса, но да си я хапва цяла, не намачкана.
Иначе за как се справям със сядането и тупването, лазенето, изправянето- на дивана стоим. Grinning  На земята и е твърдо и плаче.
При всяко спане се набива на кошарата. Хапе я, удря си главата пак. Дано скоро стане по-стабилна.
ММ довечера ще купи и проходилка, и уокър. Преценихме, че дори да я сложим веднъж или два пъти за 20тина минути, няма да и навреди.
Мен ме е страх да му дам пастата цяла Flushed
Аз в леглото купих от дебелите обиколници и смея да кажа, че са най-умната ми поръчка. Той много се надига и обръща и постоянно си бие в главата в тях и добре че е мекичко. Sweat Smile
Ние нямаме все още разтегателен диван и седя с него на земята постоянно Sweat
Искам и аз май проходилка...

# 722
  • Мнения: 819
Марая, пастата я варих доста повече, за да стане много лесна за хапване от бебето. Тя няма зъби, но се справи без проблем.
Иначе аз бях много против проходилки, но обсъждах с Кити това, което е казал ортопедът и на двете ни- ако бебето лази е окей да се използва проходилка (малко). И да не се изпада в крайност. Та ММ каза, че ще купи, пък дори да не я използваме, поне няма да се чудя постоянно дали искам или не. Grinning

# 723
  • Мнения: 737
Ние преди 2 седмици взехме проходилка, първо се избутваше само назад с крачета, сега вече "върви" напред. Слагам го за 5-10 мин, но му омръзва бързо.


От години не съм ходила на море по нашето Черноморие. Имам роднини във Фетие (ТР), страхотно райско кътче. А и турците знаят как да привличат туристи. Та ако ходим, пак там ще ходим. Но аз лично предпочитам на планина.

Само моето лъвче ли яде гладко пюрирани неща все още? Все се мръщи, ако не е гладко пюрето. То са едни пориви за повръщане, едни физиономии.

LenkaST какво столче взехте? Аз докато се наканя да купя от английския Амазон и куриерските услуги замряха.. Сега ще видя дали ще успея до немски адрес да поръчам.

# 724
  • Мнения: 1 593
Аз така хубаво ви изпуснах, тия дни само ви чета. И аз не взимам детски Sad
Давайте идея за столчета за хранене и сайт от къде поръчвате. Много се чудя какво да взема, а времето лети. Малкия си хапва много добре и омазва всичко в нас. Ако е на стол ще е по лесно за чистене.

# 725
  • Мнения: 223
Verchy, и Йоанка иска да е гладко пюрето все още, и не много гъсто.
Столчето е още в багажника но колата, но ще ти го снимам като го извадим, не помня коя марка беше.

# 726
  • Мнения: 1 889
Александрия аз всех икейското и съм повече от доволна

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
Verchy и нашето момиче иска само гладко пюре. Иначе почва да прави физиономии и все едно ще повърне.
Не я насилвам, след 1 седмица, 10 дни пак ще пробвам да и дам парченца храна. Все ще я прояде няма къде да ходи 🙂

Нашата ако вземе да е по подвижна ще и взема проходилка. В момента я мързи да се обръща, а може 😂 чака аз да я обърна и почва да пълзи НАЗАД. Изобщо голям купон :!

# 728
  • Мнения: 35 110
Аз взех за бебко икейското столче за хранене. Кухнята ни съвсем отесня с два стола за хранене .
Аз вече давам по- едро пюре.
Моето яко бръмчи с проходилката. Даже с брат му вече се състезават - единия с проходилката, другия с кола за бутане с крака. Добре, че е голям апартамента.
 Като го сложа на проходилката и отива до една масичка, на която са му играчките и докато не ги разпилее всичките не се спира. Навсякъде ръси играчки и магнити от хладилника

# 729
  • Мнения: 1 560
Борис също иска гладко пюре.
Поръчах най-накрая стол за кола.
За хранене сме с Cangaroo Mint, но не сме го купували, назаем от приятели е.

# 730
  • Мнения: 819
Добро утро!
Току що поръчах чувалчета с крачета, защото Ния само се обръща докато спи и се оплита в сегашното чувалче.
Тази нощ се е будила и не е спала. Към 4 се е укротила, та още спи (7:40). Дано се наспи, за да е спокойна.
Тези майки, които слагате на гърне- веднага след сън ли го правите? Защото аз я оставям малко да си полежи и после я взимам.

# 731
  • Мнения: 35 110
Аз моето голямото го оставях да си полежи и като го взема го слагах на гърне.
Малкото вчера го сложих ама стои като наринат с лопата и ще поизчакам още. Не ми е спешно стоенето на гърне.

# 732
  • Мнения: 2 004
Аз поръчах по-висок обиколник, че смъкнахме нивото на кошарата и ще правим втори опит да го слагаме да спи там.
Сутринта в 4,30 си се събуди обичайно и го преместих там.
Въртя се, въртя се и заспа.
Не мога да го оставям на спалнята вече. През нощта, докато му правех млякото и той мина през възглавниците, с които го бях оградила.

# 733
  • Мнения: 1 560
Ох, докрах си проблем. На първото събуждане го вземах на спалнята и ме мързеше да го върна в леглото му и той свикна и сега не иска да си се връща в леглото😃 Цяла нощ се пробужда през половин-един час, не беше спокоен.
След събуждане го слагам почти веднага, е разбира се, не на секундата. Сутрин малко повече се излежаваме преди да го сложа.

# 734
  • Мнения: 7 898
Все още спи при мен и нямаме проблем с това. Вече е по- спокоен и почва да мърда само когато дойде време за ядене. През другото време спи като бебе.

Общи условия

Активация на акаунт