Otnosno Vodata

  • 2 408
  • 10
  •   1
Отговори
Zdraveite priateli. Interesuva me neshto: dali e pravilno spored vas da se prevariava mineralna voda, vmesto cheshmiana. Za pravene na hrana s adaptirano mliako za 4-5 mes bebe,

 Blagodaria mnogo.  Grinning

# 1
Минерална на бебе не се давало,а трапезна.Препоръчва се например Кинли.Аз давам преварена чешмяна.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 291
До една годинка, на бебчо не се дава минерална вода. Бъбреците все още не са развити напълно и ще ги затрудниш!
Ако не искаш да преваряваш чешмяна, купувай трапезна.

# 3
  • Мнения: 1 616
Друг вариант е вода от кана Брита.Тук,в нашия град водата е страшно варовита и дори след двойно преваряване,пак плуват мръсотии.И понеже ме е страх да купувам минерална или трапезна вода(поради причините,които момичетата са ти посочили по-горе),си купих кана Брита и съм ного доволна!Сега използвам водата от нея за преваряване и за стерилизиране на шишетата.

# 4
  • Мнения: 6 243
Друга алтернатива на каните Брита са филтрите за чешмяна вода. Продават се в магазините за ВиК и се монтират отдолу на сифона на чешмата. Според моя мъж са с по-добро ниво на филтрация от каните. Имаме такова нещо и съм много доволна - с такава вода готвя за цялото семейство, спряхме с минералната, че то не било хубаво и ние да прекаляваме с минералните води.

Вода за бебето не съм изварявала никога - тя вода не пие, а храната й я готвяа с филтрираната вода.

# 5
# 6
  • Мнения: 179
Давам девин-розов етикет и транска и не ги преварявам.

# 7
  • Мнения: 4 784
Преварявам все още водата за Калоян, без значение дали е чешмяна или Девин розов етикет. На упътването за приготвяне на АМ пише, че водата трябва да е преварена и аз спазвам инструкциите. Но минералната вода не е подходяща за бебета. Трябва да е трапезна или специална бебешка.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Преварявах само чешмяната.След годинката започнах с изворна вода без да я преварявам.

# 9
  • Мнения: 27 524
Момичета, темата е отпреди 4 години  Crazy
И не знам мама Деси какво иска да каже с това и с изваждането й от толкова отдавна  Grinning

# 10
  • Стара Загора/Бургас
  • Мнения: 77
ами вероятно и при нея е възникнала тази дилема - ако е така - можеше директно да попита ...
за статистиката - дори и слабо минерализираната вода , каквато е девин розов етикет Не се преварява !

Общи условия

Активация на акаунт