Пазарът на недвижими имоти в Пловдив - какво се случва реално? - тема 2

  • 59 007
  • 647
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 7 776
Да пораздвижа темата малко. Не сме от Пловдив, но планираме да се премесним скоро и сме в процес на разучаване на пазара на имотите. Трябва ни тристаен апартамент тухла или епк, като желателно да е в кварталите около Медицинския колеж. От това, което виждам старото строителство държи висока цена и макар, че го предпочитам заради разпределението и отделните кухня и хол, това, което ще ни се побере в бюджета е новото строителство.
Много ми е трудно без отзиви да преценя към кои квартали да ориентираме търсенето си. Имаме две деца, не ми е проблем да ги караме с кола до детска градина и училище в последствие, имаме и кучета, т.е. трябва да има парк или зелени площи наоколо, както и детдки площадки.
Например има обяви за квартал Остромила, какви са ви впечатленията за там? Тракия също има предложения, но установих, че проектът за парк там е спрян, а локацията не е най-желана, но пък чета, че доста семейства с деца предпочитат района. Смирненски с близостта до Гребна база изглежда добре, също има предложения за ново строителство. Ще ми е полезно да чуя отзиви от Вас, за да си подредя приоритетни райони за огледи.
За сега оглеждам Остромила, Въстанически, Южен, Съдийски, Кючук Париж, Гагарин, Тракия и Смирненски като по-отдалечени. Всякакви отзиви ще са ми полезни, дори такива за читави брокерски агенции. Благодаря!

# 196
  • Пловдив
  • Мнения: 209
Да пораздвижа темата малко. Не сме от Пловдив, но планираме да се премесним скоро и сме в процес на разучаване на пазара на имотите. Трябва ни тристаен апартамент тухла или епк, като желателно да е в кварталите около Медицинския колеж. От това, което виждам старото строителство държи висока цена и макар, че го предпочитам заради разпределението и отделните кухня и хол, това, което ще ни се побере в бюджета е новото строителство.
Много ми е трудно без отзиви да преценя към кои квартали да ориентираме търсенето си. Имаме две деца, не ми е проблем да ги караме с кола до детска градина и училище в последствие, имаме и кучета, т.е. трябва да има парк или зелени площи наоколо, както и детдки площадки.
Например има обяви за квартал Остромила, какви са ви впечатленията за там? Тракия също има предложения, но установих, че проектът за парк там е спрян, а локацията не е най-желана, но пък чета, че доста семейства с деца предпочитат района. Смирненски с близостта до Гребна база изглежда добре, също има предложения за ново строителство. Ще ми е полезно да чуя отзиви от Вас, за да си подредя приоритетни райони за огледи.
За сега оглеждам Остромила, Въстанически, Южен, Съдийски, Кючук Париж, Гагарин, Тракия и Смирненски като по-отдалечени. Всякакви отзиви ще са ми полезни, дори такива за читави брокерски агенции. Благодаря!

Много зависи къде ще работите с мъжа ви.Трафика в Пловдив е по ужасен от София в пъти.Тук няма метро, градския транспорт е гола вода и ако ще се придвижвате с кола ви трябват много, много нерви.Свръхзастрояването на Смирненски превръща движението по Пещерско шосе и 6-ти септември в малък кошмар по всяко време на денонощието.До Остромила незнам дали изобщо има градски транспорт или ако има може да трябва да прекосите половината квартал до спирка, ако не ви изядат скитащите бездомни кучета в полето, които често влизат в квартала.Кючука и Въстанически и изобщо южен се невиждан сбирщайн на какви ли не субекти.
Тракия не е лош вариант-добра инфраструктура, млади хора, всичко си е уредено, ама ако работете в тази част на града сте добре.Съдийски е най-добрия вариант от изброените.Но щом сте си харесали него , а той е много малък по територия вижте Каменица 2, там има голямо предлагане.Има предимствата на Тракия и бърз достъп до централната част.  Каменица 1 е супер вече вариант, но там цените са много над изброените от вас райони.

# 197
  • Мнения: 7 776
Работим ремоут, това няма значение относно избора ни. В Каменица са прекалено високи цените, неоправдано, особено в съотношение квадратура, цена. Благодаря за мнението, накланя везната в посока Тракия 😊

# 198
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Защо пък да са неоправдано високи в Каменица? Кварталът събира всичко, което търсите освен цената. Пък и разбира се е на по-високи цени от Тракия и изброените останали крайни квартали от вас. В изброените ви квартали , освен Съдийски (може би) трудно бих пожелала да живея. Остромила...как пък не. Вместо да съм някъде извън града с гледка, там ще съм извън града без гледка в едно поле...Ако гледате така крайни квартали- огледайте брестник марково брестовица белащица и близката родопска яка на юг от града

# 199
  • Мнения: 481
Чета и разбирам, че във всички квартали идват орди от селяци, но само в Тракия видиш ли пускат парижани и виенчани - други не!?!? Не съм съгласен с тази констатация Simple Smile и мисля, че здравата логика го подсказва. Пловдив се задъхва и Тракия лека полека я сполетява същото. След мега големите комплекси като Елит, Олимпия, Герберите и Томов плаза, сега Инса ойл започнаха обект включващ 60 жилищни сгради - представете си за какви тълпи говорим. Всичко това е трафик, ВИК проблеми(защото новите комплекси се закачват и натоварват старата инфраструктура и ВИК мрежа) и т.н. и т.н. Нека не забравяме, че в Тракия и разстоянията са доста по-големи и когато всички новодошли "парижани" не слизат от колите си, дори и като отидат да купят нещо дребно или карат детето до яслата - само мога да си представя какъв купон ще предстои до 2-3години.

 Пловдив стана задръстен, мръсен и пренаселен, а безидейната и корумпирана гербаджийска управа, така и не успява да вземе разумни мерки с обществения транспорт и така да облекчи трафика.
Общината е с много дълг, дори в петък за малко да им запорират сметките, ако купувате ново строителство - гледайте да сте в район с прилична инфраструктура, защото общината трудно и с години не създава нова такава.

Може и да не ви е важно, но за някои е - в Пловдив има поне 3 квартала с "римляни" и  в избора си може да предпочетете да сте максимално далече от тях. На най-отдалечена дистанция от циганските квартали, но все още в рамките на града са Смирненски и Кичук париж. Докато първия е с доста високи цени(вероятно е топ квартала в момента), то Кичука е с доста по-ниски цени(разбира се с причина - на мястото на старите къщи, сега се издигат огромни кооперации и така всичко е адски гъсто населено).

За Съдийски нямам много поглед - малък квартал обграден от 2 натоварени булеварда + ЖП линиите в близост + има само 1 училище, което не е от предпочитаните в града Simple Smile

Като цяло внимавайте с избора си на отдалечени квартали - трафика е ужасен и  отнема 1час, за да влезеш в града и достигнеш желана дестинация Simple Smile

п.п. Мисля, че вече трябва да се обръща внимание и на таксите за поддръжка, които си стават задължителен придружаващ разход в новите комплекси - например в Олимпия взимат и такси поддръжка освен за жилищата и услуги за домоуправител, но и за почистване парко местата Simple Smile . Вероятно и таксата в споменатия от мен комплекс на Инса ойл ще е 70-100лв на жилище, за да се поддържат всички тези общи площи, фонтани, водни огледала и т.н.

ето ви и малко обзор от Capital.bg
https://www.capital.bg/biznes/imoti/2021/10/01/4258845_plovdivsk … i_pri_jilishtata/

Дано съм  полезен на  LittleCactus Simple Smile

Последна редакция: нд, 28 ное 2021, 07:18 от kokopapa

# 200
  • Пловдив
  • Мнения: 209
За Тракия има доза истината казаното, този проект на Инса Ойл който започна не знам дали ще се реализира в този грандомански вид.За голяма част от констатациите съм съгласна с kokopapa.Тракия е отдалечн квартал безспроно и аз за това казах, че е добре ако се работи в района.Но Смирненски да е топ квартала е повече от пресилено.Никога всичко отвъд ЖП линията на Копривщица няма да бъде топ!В онази посока топ район е мястото около Васил Априлов, 2РУ и ВМИ-което си е район централен.Смирненски не е топ квартал най-малкото защото там има да се строи докато свят светува.Топ-места са райони с всички екстри на градската среда, с ограничено предлагане и нищожни възможности за строителство на първо място.Колежка веднъж направи разбивка на парите за гориво ако живеете в Тракия, но работите в центъра.За 20 години разхода излиза много над разликата в цената на жилища в Тракия и Каменица 1.Като купувате в по отдалечен квартал вие разхода за предвижване няма да го избегнете спестявайки си от цената на кв/м.Но хората работят ремоут и това е без значение в случая.

# 201
  • Мнения: 7 776
Да, цените в Каменица са страшно надути и не отговарят на себестойността на имота, да купя нещо, което трябва да избоча и ремонтирам изцяло за парите на ново, обзаведено  е абсолютен абсурд и колкото и хората да завишават цената, никой оценител няма да даде подобна оценка. Аз бюджет не съм обявявала, но самия факт, че съм изключила този квартал, означава, че не ме интересува.
Не ми трябва топ квартал или топ център, това не ми е условие, условие ми е квадратурата, зелени площи, добри комуникации, ако е по-отдалечено, т.е. градски транспорт.Щом не бихте живяла там, добре, кажете защо, иначе поста ви е безполезен.
П.С. къща в планината до София имам, не ми трябва гледка в Пловдив, не ми трябва къща в Пловдив, трябва ми апартамент, разбирам чудесно защо хората имат и търсят имоти в периферията на града, била съм в тази ситуация преди 5 години, силно подкрепям този стил ня живот, но в случая не това се търси в казуса.

Трафикът също не ми е проблем, в София смятам е доста по-натоварен и дори наличието на метро не променя този факт. В момента пътуваме постоянно с кола.
 Но би било хубаво пеша на 30-40 мин път да имам магазини, площадки, градини,училища и т.н. бих предпочела градски транспорт или ходене пеша в Пловдив. Беше ми полезно да разбера за липсата на инфраструктура при строежа на новите комплекси, ще обърна специално внимание на това.
 Благодаря, Кокора, това ми беше изключително полезно!

# 202
  • Мнения: 481
За Тракия има доза истината казаното, този проект на Инса Ойл който започна не знам дали ще се реализира в този грандомански вид.За голяма част от констатациите съм съгласна с kokopapa.Тракия е отдалечн квартал безспроно и аз за това казах, че е добре ако се работи в района.Но Смирненски да е топ квартала е повече от пресилено.Никога всичко отвъд ЖП линията на Копривщица няма да бъде топ!В онази посока топ район е мястото около Васил Априлов, 2РУ и ВМИ-което си е район централен.Смирненски не е топ квартал най-малкото защото там има да се строи докато свят светува.Топ-места са райони с всички екстри на градската среда, с ограничено предлагане и нищожни възможности за строителство на първо място.Колежка веднъж направи разбивка на парите за гориво ако живеете в Тракия, но работите в центъра.За 20 години разхода излиза много над разликата в цената на жилища в Тракия и Каменица 1.Като купувате в по отдалечен квартал вие разхода за предвижване няма да го избегнете спестявайки си от цената на кв/м.Но хората работят ремоут и това е без значение в случая.

Може би не се изразих добре - въпреки, че не живея там за мен Смирненски в момент е топ, особено района около Мол Пловдив, Лидл, Кауфланд, Имат си разкошен зелен парк за спорт Отдих и култура + Гребната база+бъдещия парк на Гарнизонна фурна+Младежки хълм. Въпроса бе за зелени места за спорт и разходка на домашни любимци...е мисля, че там има чудесни възможности за това + всички големи вериги магазини+училища+болници на килограм Simple Smile

# 203
  • Пловдив
  • Мнения: 1 570
Аз ще напиша лично мнение. Живяла съм дълго време в супер център, сега живея в Южен, работя в района на ВМИ, а сина ми живя в Тракия.
Според мен, за хора които работят от дома си, и имат деца, Тракия е най-подходящ. Той е град в града, имаш всичко - магазини, лекари, банки, заведения, детски градини, училища. Широки улици и все още достатъчно междублоково пространство.
Около ВМИ е безобразно скъпо заради чуждестранните студенти, а няма нищо като детски площадки или зелени площи. Имаше до Кауфланд и Лидл, но сега ще ги застроят.
В Южен е малка какафония, аз си го харесвам, но става все по-пренаселено.
P.S. Сега видях поста над моя. Района на Кауфланд и Лидл не е Смирненски, а се води район Младежи хълм. По цени на ново строителство е колкото център. Двата нови проекта, които догодина започват да строят там, са с цени 1400 евро на квадрат, при това само на чертеж все още.

Последна редакция: нд, 28 ное 2021, 10:31 от *Дорис*

# 204
  • Мнения: 481
*Дорис* приемам забележката Simple Smile И аз съм част от орките населили града ви и си мислех че всичко след прелеза се води един квартал там.

# 205
  • Мнения: 433
В Тракия освен 60-те блока в следващите месеци започват и застрояване на поляната пред Олимпия. Сградата ще е огромна с 1200 апартамента. На мен лично квартала много ми харесва, но след 5 години ще е пренаселен като Кичука и Смирненски :/

# 206
  • Пловдив
  • Мнения: 209
Да наистина Тракия е като град в града и ако човек си работи наоколо или в квартала изобщо не му трябва друго.Явно и предлагане ще има много голямо и сериозна възможност за избор на апартаменти.Така е и в Смирненски, също и в Северен (Филипово, Гагарин) отвъд бул.Дунав.Там са се развихрили ПИМК, а в Захарна Фабрика около захарния завод на бул.България нещо умопомрачаващо щеше да започва Таха Рахман.
Това за което говориш Дорис да не е роял гардън 3 и 4, ама то е до мола по скоро и е началото на Смирненски.

# 207
  • Пловдив
  • Мнения: 40 845
В Тракия освен 60-те блока в следващите месеци започват и застрояване на поляната пред Олимпия. Сградата ще е огромна с 1200 апартамента. На мен лично квартала много ми харесва, но след 5 години ще е пренаселен като Кичука и Смирненски :/
това пък от къде дойде? Реклама ли има за нов строеж?

# 208
  • Мнения: 433
В Тракия освен 60-те блока в следващите месеци започват и застрояване на поляната пред Олимпия. Сградата ще е огромна с 1200 апартамента. На мен лично квартала много ми харесва, но след 5 години ще е пренаселен като Кичука и Смирненски :/
това пък от къде дойде? Реклама ли има за нов строеж?
Има, да. Не си измислям.

# 209
  • Пловдив
  • Мнения: 40 845
Дай информация, де...

Общи условия

Активация на акаунт