Зъбки и ваксини

  • 705
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте мами.... Много съм притеснена  ивея в Англия и днес беше първата ваксинация на дъщеря ми в UK тя е на 1 годинка. Сложиха и 4 ваксини на веднъж една от която многовалентна. Не я прегледаха нито ме информираха, че не се слага ваксина при никнещо зъбче, а аз предопредих за това... Много съм притеснена преди малко научих, че не се слага при никнене.... Какво може да се случи моля помогнете ми и кажете дали ви се е случвало?

Последна редакция: ср, 24 фев 2021, 01:11 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 7 776
И като как не се слага при никнене? Че то един зъб може един месец да излиза?

# 2
  • Мнения: 46 489
Не всеки зъб излиза със симптом, как ще разбереш, че расте Grinning
Не знам кой ти го е казал, но нямаш основания за притеснение.

От 6 месеца до 2 г. и половина все някой зъб излиза, не съм чувала за такова правило, което да отлага ваксинацията, нито някога са ни питали. В България съм.

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Няма такова нещо.
Явно са ти го казали, защото се смята, че при зъбоникнене имунитетът отслабва и е по- вероятно да лепне някой вирус, но това е само в сферата на вероятностите.

# 4
  • Германия
  • Мнения: 865
На дъщеря ми всички ваксини са правени, когато трябва. Не сме отлагали заради зъби. А тя ги изкара по 3 4 на месец. Не се треножи. Нищо няма да и стане.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Никога не съм чувала, че зъбоникненето е противопоказно за слагане на ваксина. Няма такова нещо, то от един момент нататък постоянно има някой никнещ зъб.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 726
За Англия няма да се учудя, че не слагат при зъбоникнене Grinning Да ви успокоя тук в България първата ваксина е няколко часа след раждането на детето. Слагат се и дори когато му никнат зъбки. Не е противопоказно и няма такова нещо.

Общи условия

Активация на акаунт