Темата за СТИВЪН КИНГ - №15

  • 44 325
  • 519
  •   1
Отговори
# 390
  • España
  • Мнения: 342
Забранява за преиздаване Гняв заради престрелка в едно училище. Мисля че през 1988 година, двата извършители казват че са са вдъхновили от тази книга.
Тук в сайтовете за книги втора употреба върви между 50 и 250 евро, зависи от изданието.
И аз я имах като живеех в България, не знам дали я пази майка ми още, истински ценна е за колекционерите.

# 391
  • Варна
  • Мнения: 2 033
Относно " Гняв" трябва да се следят разните фейсбук групи за книги втора ръка както и платформи като олх. " Гняв" се намира на цена около 10-20 лв. За мен с колекционерска стойност е " Гробиште за думашни любимци". Досега не съм виждала някой да я продава. Има само една обява в книжен пазар, но цената е убийствена. Simple Smile
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 20 юни 2023, 15:51 от floren

# 392
  • Там където
  • Мнения: 792
Заинтригувахте ме.. или не съм чела Гняв или съм го забравила Simple Smile Има я в читанка- https://chitanka.info/text/1565-gnjav

# 393
  • София
  • Мнения: 314
Гняв успях да я намеря за никакви пари, а " Гробиште за думашни любимци" го засичах няколко пъти, последния път го даваха за 200 лева, които бях готова да дам, но състоянието на книгата беше потресаващо. Sad

# 394
  • Мнения: 6 222
Гняв и аз я имам,една от малкото стари които не съм взимала от библиотеката.Чела съм и аз за забраната за преиздаване,те на американците малко им трябва да психясат.
Това Гробиште не знаех,че е толкова скъпо.

# 395
  • Мнения: 68 659
Имам го, моето е много запазено издание..колко давате Joy

# 396
  • Мнения: 21 469
Аз имам най-старото Гробище на Плеяда, със страшното детенце на корицата и без правописната грешка. То ли върви по 200 кинта?

# 397
  • Варна
  • Мнения: 2 033
Имам го, моето е много запазено издание..колко давате Joy

Организирай търг. Веднага се включвам в него с 3 щайги ягоди? Тъкмо ще имаш я за сладко, я за компот. Smiley

Iris04, търси се изданието с правописните грешки в заглавието . Плеяда малко бройки напечатаха и продадоха от него. Simple Smile

# 398
  • Мнения: 2 856
Наистина ли са я издали с тези правописни грешки? Това е потресаващо! Редактор,  коректор, издател ...... Как може да се допусне подобна неграмотност?

И аз имам първите издания на Гняв, Гробище за домашни любимци,  Сейлъмс Лот. Бях върл фен на Краля. И все още съм.

# 399
  • Мнения: 10 182
Грешката в това заглавие е нарочна, в оригиналното- също има такава. Прочетете за причината, преди да критикувате. Може да се намери достатъчно информация в нета.

# 400
  • Мнения: 2 856
За мен е неправилно. Как читателя да разбере защо заглавието е сгрешено само по корицата? А ако е трябвало да бъде така защо още от първото издание не са го написали грешно?
В нета не се намира лесно обяснението на тази "грешка".
Информацията  насочва единствено към бг мама и коментарите в темата тук.

# 401
  • Мнения: 9 706
Почитателите на Кинг знаем

# 402
  • Мнения: 68 659
Не всички издания са със сгрешено заглавие.

# 403
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Оригиналното заглавие на английски също е с правописна грешка. Не е приумица на българския издател, не се възмущавайте толкова.

# 404
  • Мнения: 5 358
Може би на български е нямало друг избор, но на мен ми е малко странен този избор на заглавие. Но истинската причина да се търси точно това издание е, че то е най-пълното. Не се знае точно колко текст липсва в останалите, но фактите са си факти. Едно време и "Момичето, което обичаше Том Гордън" държеше доста висока цена.

Общи условия

Активация на акаунт