Вечна борба с нередовен цикъл...

  • 1 446
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте! Не знам вече към кого да се обърна... Цикъла ми невинаги е бил редовен. Има периоди от около година-две, в които всичко е наред. Е, сега не е един от тях.. Последната ми сага започна през 2019 когато за пореден път имах проблеми с цикъла - няколко месеца подред ми закъсняваше и след това ми идваше през 10 дни. Отидох на АГ, изписа ми Джаз (ок). Пиех ги година. Когато ги спрях(март 2020) всичко беше наред 2/3 месеца. След което отново започна да ми идва веднъж на два месеца.. отидох пак на АГ. Ехографи, цитонамазки,  хормони, бях и на ендокринолог. Уж сичко било наред..ама цикъл няма! Изписаха ми фолиева к-на която пия вече от няколко месеца, междувременно продължава да ми идва през 60 дни, а този път вече минаха 70 дни от последната ми менструация!!...Писна ми да ходя на лекари само да ми изписват хормони за предизвикване на цикъл/противозачатъчни, които действат абсолютно еднократно за мен! Pensive
В случай, че е важно- на 26г съм, нямам деца, с нормално здраве и телосложение съм..

Въпроса ми е - какво друго мога да направя? Явно от АГ и ендокриноложката не мога да очаквам някакви "находки", но към какъв специалист да се обърна, който да ми обърне повече внимание? Хематолог - може ли да има връзка?не знам и аз вече...Pensive

Ако случайно някой е минал по моя път и то с щастлив изход - безкрайно ще съм благодарна на съвет!

# 1
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Абе... Докато бяхме гаджета с жената и тя беше така. Като роди две деца и всичко си дойде на мястото.
Действай!       Wink

# 2
  • Мнения: X
При мен с възрастта започна да ми "играе" цикъла - не толкова, както при теб, но идваше на 29-34-31-28-33-37 дена и подобни. Започнах да пия витекс - билка, в таблетна форма от аптеката, и заковах цикъла след месец-два на 29 дена. Принципно не съм по алтернативните методи, но ми повлия много добре, включително планирано забременях. Може и самовнушение да е или пък случайност, но съм доволна. Ако искаш, проучи я.

# 3
  • Мнения: 15
hellothere, сменете лекарите. АГ, който е и ендокринолог едновременно, наистина трудно се намира, и аз не съм намерила. Може би в клиника по репродуктивни проблеми има такъв специалист?
П.С - витекса си съдържа хормон, имайте предвид, когато обмисляте дали да го приемате

# 4
  • Мнения: 2 613
Да, минала съм по този път, но се оправих от само себе си. Винаги съм била с нередовен цикъл. От младо момиче та докато стана на 36 - 37 години рядко имах 3 поредни мензиса. С тази разлика, че аз бях и още съм с наднормено тегло. Уж поликистозни яйчници, уж висок тостестерон, даже в ония години направо ми бяха заявили, че аз деца трудно ще имам. С нередовният си цикъл забременях два пъти от първия месец опити. Преди да зачена второто дете нямах цикъл от април до юни. След ражданията същата работа - кога дойде, кога прескочи, вечно тестове за бременност правех Joy 2011 година правих 90 дневната диета, свалих 12 кг и след това не знам какво стана, но цикъла ми стана редовен на 26-28 дена. И така е до ден днешен, въпреки, че свалените кг отдавна са върнати и пак съм с наднормено тегло. Сякаш нещо се рефрешна в организма ми след тая диета. Нямам поликистозни яйчници, нямам висок тостестерон.
Много е изнервящо да не ти е редовен цикъла, особено ако не плануваш да имаш деца. Вечно напрежение, очакване, не можеш да си нагласиш почивка, плаж, прием на лекарства. Трябва да има някаква причина, за да не ти идва. Опитвала ли си народна медицина,билки, добавки? Смени лекарите ако трябва и почни всички изследвания отначало. Млада си, има надежда да се оправят нещата. Между другото, познавам доста жени, които цял живот са така.

Последна редакция: ср, 24 фев 2021, 20:10 от мекичка*

# 5
  • Мнения: 11 298
И защо приемате, че след като на всички цикъла е на 30 дни то и вашия обезателно трябва да стане такъв? Ами приемете, че за вас е добре цикъла ви да е нередовен.
Например ако не обработвате добре естрогена /т.е. той не се катаболизира правилно то организма ви ще задейства всички механизми да отделяте възможно най-малко естроген/ т.е. цикъла ви ще е нередовен и на големи интервали. Има и много други причини организма ви да се опитва да създаде собствен ритъм за ваше добро.
Според мен трябва да подходите по коренно различен и по-малко емоционален начин. Изследвали сте се - постъпили сте правилно и сте здрава. Това е добрата новина!
Потърсете и приемайте хормоно балансиращи препарати като алое, Агнес /адамово дърво/, мака /ако нямате ендометриоза/, златно биле, билки като бял равнеж, еньовче и т.н. Балансирайте хормоните си като цяло, а не да настоявате да ви идва всеки месец.
Започнете да си мерите температурата преди ставане сутрин и пишете в дневник. Разберете кога имате овулация и какво всъщност става с вас в тези дълги периоди без цикъл. Това ще ви е от полза и да не се притеснявате дали не сте бременна и кога може да забременеете. Температурата се мери вагинално или ректално.  Има тема тук във форума и много умно и компетентно момиче, което я води - денис.
Хомеопатията също може да ви помогне да потигнете баланс и така желания редовен цикъл.
Подходете към себе си с грижа и внимание, а не да настоявате да ви идва и това е.

# 6
  • Мнения: 4
Уж поликистозни яйчници, уж висок тостестерон, даже в ония години направо ми бяха заявили, че аз деца трудно ще имам. С нередовният си цикъл забременях два пъти от първия месец опити. Преди да зачена второто дете нямах цикъл от април до юни. След ражданията същата работа - кога дойде, кога прескочи, вечно тестове за бременност правех Joy
Това, което са ви казали е отвратително, и имам куп приятелки, на които лекарите бързат да им го съобщят..имам чувството, че кеф им прави! Изобщо не се замислят как може да повлияе това на едно момиче психически.. И да, само аз си знам колко пари съм им направила на тези с тестовете Laughing

И защо приемате, че след като на всички цикъла е на 30 дни то и вашия обезателно трябва да стане такъв? Ами приемете, че за вас е добре цикъла ви да е нередовен.
Например ако не обработвате добре естрогена /т.е. той не се катаболизира правилно то организма ви ще задейства всички механизми да отделяте възможно най-малко естроген/ т.е. цикъла ви ще е нередовен и на големи интервали. Има и много други причини организма ви да се опитва да създаде собствен ритъм за ваше добро.
Според мен трябва да подходите по коренно различен и по-малко емоционален начин. Изследвали сте се - постъпили сте правилно и сте здрава. Това е добрата новина!
Потърсете и приемайте хормоно балансиращи препарати като алое, Агнес /адамово дърво/, мака /ако нямате ендометриоза/, златно биле, билки като бял равнеж, еньовче и т.н. Балансирайте хормоните си като цяло, а не да настоявате да ви идва всеки месец.
Започнете да си мерите температурата преди ставане сутрин и пишете в дневник. Разберете кога имате овулация и какво всъщност става с вас в тези дълги периоди без цикъл. Това ще ви е от полза и да не се притеснявате дали не сте бременна и кога може да забременеете. Температурата се мери вагинално или ректално.  Има тема тук във форума и много умно и компетентно момиче, което я води - денис.
Хомеопатията също може да ви помогне да потигнете баланс и така желания редовен цикъл.
Подходете към себе си с грижа и внимание, а не да настоявате да ви идва и това е.

Подхождам към ситуацията като здравословен проблем, защото досега всички лекари към които съм била са го трятирали като такъв... Първият, при когото ходих от много чудене дори ми беше намерил някакви кисти?!, които в последствие се оказа, че нямам... Следващата АГ, при която съм и в момента, вечно се опитва да ми предизвиква цикъла както описах, зашото "не било нормално"....
Честно казано никой лекар до сега не ми е обяснявал, че това може и да е нормално, по начина по който ми обясняват всички тук от личен опит. Винаги се опитват с нещо да ме тъпчат и "лекуват".. Но с всяка година все повече се убеждавам, че на лекари сляпа вяра не трябва да се има..
Четейки коментарите тук, мисля да направя това което и аз съм усещала за нормално - просто да се пусна по течението и да гледам като цяло да съм здрава...И да се надявам че ще се оправя от само себе си или с времето като някои от вас..

Последна редакция: чт, 25 фев 2021, 09:58 от hellothere

# 7
  • Мнения: 52
И аз бях така,идваше ми понякога през три месеца,но откакто родих нещата си дойдоха на мястото.

Общи условия

Активация на акаунт