Да попитам за готовите каши на HiPP

  • 3 232
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 803
е на 7 месеца и трябват поне 3 млечни хранения

# 16
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
е на 7 месеца и трябват поне 3 млечни хранения


 Peace
Съгласна съм, просто отбелязвам какво е заместване на млечно хранене, а именно въвеждане на различна храна от мляко, което пък съвсем не означава, че във въпросната храна не трябва да присъства млечен продукт  Grinning

Последна редакция: пн, 02 окт 2006, 22:37 от doniboni

# 17
  • Мнения: 7 803
да де  Peace ама нали си говорим в контекста на питането  Rolling Eyes та затова ми е чудно как ще стане, а иначе си абсолютно права

# 18
  • Мнения: 4 399
Давала съм такива каши, или по-скоро бих ги нарекла пюрета, точно на следобедното хранене. Но аз не съм го заместила, защото след пюрето и давам още 100-120 мл мляко. Освен това специално към тези   пюрета добавям и от съответната зърнена каша защото те са предимно плодови. Но в повечето случаи си правя кашите с плодови пюрета, безмлечни каши и малко АМ. Съмнявам се че можеш да заместиш цяло хранене с едно такова бурканче ако не му добавиш още нещо.

# 19
  • Враца
  • Мнения: 109
Много благодаря за отговорите!
В момента е с хрема и доктора препоръча да изчакам с въвеждането на нови храни.Така че ще давам по натам, пък дали ще го засити тази пълнозърнеста каша ще си покаже май детето.
Още един път благодаря!

# 20
  • Мнения: 6 164
Крис яде "Лека нощ" за следобедно, като сме навън и не нося неговата, тази с банана само тя няма глутен. Него никога нищо не го е запичало, затова не мога да ти отговоря на този въпрос.

Какво като е с пълномаслено мляко?
newsm78

# 21
  • Мнения: 949
АЗ давам такива каши от 4 месец,като изцяло замества ме млякото.

# 22
  • Мнения: 2 197
Доколкото знам следобедната закуска се прави точно, за да се замести млечно хранене, като тенденцията е да се стигне до плодова каша или пюре БЕЗ дохранване. Защото е тъпо дете на 5-6 месеца да яде мляко 5 пъти на ден, просто няма нужда от толкова калории, а има нужда от разнообразни съставки, които може да получи от плодовете и зеленчуците. То затова има бебета на 5 месеца тежащи 8,5 кг.

# 23
  • Мнения: 3 042
Доколкото знам следобедната закуска се прави точно, за да се замести млечно хранене, като тенденцията е да се стигне до плодова каша или пюре БЕЗ дохранване. Защото е тъпо дете на 5-6 месеца да яде мляко 5 пъти на ден, просто няма нужда от толкова калории, а има нужда от разнообразни съставки, които може да получи от плодовете и зеленчуците. То затова има бебета на 5 месеца тежащи 8,5 кг.

Да така е, но в следобедната закуска трябва да присъства млякото т.е обикновенно се дава млечно-плодов исел, млечна каша или други десерти с мляко. Ако се дава безмлечна каша е добре да и се добави АМ. В тази възраст млякото е много необходимо на детето.

Разбира се всяка майка решава какво да даде. Ако прецени, че може без мляко нейна право е да даде и такава следобедна закуска.

# 24
  • Враца
  • Мнения: 109
Мили мами, отново за млечните каши "Лека нощ"!
Дадох почти цялото количество- 190 гр.- за закуска.Два часа по-късно акото беше зелено - спаначено зелено.Педиатъра твърди, че това е от въпросната каша "Лека нощ" с банан.Възможно ли е да е от кашата? Препоръча два дни да пие само мляко.Давам само от тази каша, защото другите съдържат глутен, който още не съм въвела.
Какво ще ме посъветвате?
Благодаря!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 457
Какво точно съдържа въпросната каша Лека нощ, освен банан разбира се?
Според мен и количеството 190 гр. си е малко множко, особено като се има предвид, че за пръв път я опитва детето.

# 26
  • Мнения: 3 042
Мили мами, отново за млечните каши "Лека нощ"!
Дадох почти цялото количество- 190 гр.- за закуска.Два часа по-късно акото беше зелено - спаначено зелено.Педиатъра твърди, че това е от въпросната каша "Лека нощ" с банан.Възможно ли е да е от кашата? Препоръча два дни да пие само мляко.Давам само от тази каша, защото другите съдържат глутен, който още не съм въвела.
Какво ще ме посъветвате?
Благодаря!

Не съм имала абсолютно никакви проблеми с която и да било от кашите "Лека нощ".
Тази банановата съдържа оризово брашно, а и бананът също запича, така, че е напълно възможно да предизвика запек.  Thinking Но пък зелен цвят на акото - едва ли.
Моят син и с разхлабващи храни и със запичащи все си беше запечен, така, че аз я предпочитах точно тази, защото само тя съдържа 50% мляко /поне само на тази го пишеше/.

# 27
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Зелено ако може и от настинка,остави го детето на диета да сте спокойни.

# 28
  • Мнения: 1 284
и аз замествам следобедното с тези каши няма нужда от мляко Peace

# 29
  • Мнения: 2 885
boto, има деца на АМ/кърма на 5-6 месеца изцяло и се чувстват добре. Просто са късно захранени. Party
Такави каши давах 11-ти месец за следобедна закуска, но в 10-ти месец въведох глутен.
Да не забравяме, че съдържат и % мляко все пак.
Все още продължаваме да си пием АМ по 2 пъти на ден и ядем на кухня.

Общи условия

Активация на акаунт