Употреба на стерилизатор за шишета?

  • 4 065
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 877
Стерилизация-само в началото до около 2-ри месец един път на ден,после миене с вряла вода ,сапун и четки.Моето дете не искаше да суче още от следродилно и там се изцеждах,но след всяко хранене стерилизирах,тъй като в болницата хигиената не е цветуща...

# 16
Използвам стерилизатор на Chicco доволна сам но стерилизирам шишетата 2/3 пъти на ден през другото време мия с 4етка и вряла вода,но ти сама най-добре ще си прецениш Peace

# 17
  • Мнения: 316
Засега мия шишетата с топла вода и стерилизирам след всяко хранене, а веднъж на ден ги мия с препарат за съдове и след това стерилизирам. Стерилизацията на шишетата от АМ след всяко хранене наистина е много важна.

П.С. Не бях взела стерилизатор предварително, защото мислех, че ще сме на кърма. После взех шишета комплект за новородено и стерилизатор на Авент и съм много доволна.

# 18
  • Мнения: 1 555
Ами за мен е задължително да се стерилизират шишетата на бебето !!!  Naughty
Използвах стерилизатор за микровълнова и съм страшно доволна на Авент е. Изварявах шишетата до преди 2 седмици, нито ми е пречело, нито пък ми е било досадно !

# 19
  • Мнения: 689
Ако не кърмиш, трябва да имаш стерилизатор, защото първо е по-чисто и хигиенично и второ - става бързо/за 5 мин./ Аз ползвах стерилизатор на Др.Браун и същите шишета. Много съм доволна. Спестявах си много време и труд, и шишета бяха безупречно чисти, не се захабяваха бързо, както става със стерилизирането в тенджера на котлона.

# 20
  • Мнения: 46 518
За шишетата от мляко е задължително, не си струва да рискуваш.
Всички вършат еднаква работа, избери най-евтиния, аз ползвах "Чико".
Стерилизирах до 1 годинка.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 826
Аз продължавам да стерелизирам.
Нищо не ми пречи след като ги измия да ги бутна в микровълновата.

# 22
  • Мнения: 390
А който няма микровълнова-как може да стерилизира?Това ми е бъдещето на мен и ми е голяма тъмна Индия.

# 23
  • Мнения: 4 621
Аз стерилизирах до 7-8 месец. Ползвах стерилизатор за микровълнова на Авент и съм много доволна Peace

# 24
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз стерилизирам всяка вечер шишетата и помпата си. През деня ги измивам само с гореща вода. Имам стерилизатор на Чико за микровълнова и съм доволна от него.
А който няма микровълнова-как може да стерилизира?Това ми е бъдещето на мен и ми е голяма тъмна Индия.

Който няма микровълнова или изварява шишенцата и бибероните в тенджера както го правят все още в болниците и както е било на времето или си купува електрически стерилизатор.

# 25
  • Мнения: 127
Може би стерилизирането до 6 месец е най- приемливо. Аз обаче, стерилизирах осем месеца, защото синчето е алергично и съответно с по - слаба имунна система. Използвах стерилизатор за микровълнова на АВЕНТ - много съм доволна, побира много неща. Водата я преварявах до годинката.

 Peace

# 26
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Стерилизирах шишетата до 6-тия месец.Използвах стерилизатор за МВ на Чико - много съм доволна. Peace
И аз така.Даже продължавам да го правя.

# 27
  • Мнения: 1 165
аз стерилизирам след всяко хранене и съм решила да спра ,когато малката започни да лази и да си слага всичко в устата. Peaceползвам стерилизатора на авент за микровълнова.

# 28
  • Мнения: 6 164
Естествено, че стерилизацията при 100о не може да се сравни с четка и вода.
И аз съм с на Чико за МВ и още си го позлвам и ще си го ползвам и занапред, докато пие мляко. Стерилизирането не ми губи нито време, нито усилия.[/color]

# 29
  • Мнения: 1 186
Според мен е задължително стерелезирането поне до 6 месеца-ние сега сме на 9 месеца и стерелизирам вечер направо всички използвани шишета защото все пак от АМ остава по шишето мазно и е по добре стерилизация Peace
Аз имам на CHICCO-електрическия стерилизатор и съм много доволна от него-събирам 3-6 шишета  и е много практичен Peace

Общи условия

Активация на акаунт