за боледуването в Първа група

  • 1 253
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 429
Май като нас няма ден и половина изкарахме на градина, а вече шести ден сме болни. От начало имаше само леко зачервено гърло, после стана една такава, че я заболяха ушенцата, лаеща кашлица  и минахме на АБ  и Вентолин. Това беше първото ходена на градина,на ясла не е ходила и в интерес на истината не е боледувала така, случвало се, но такава гадория като тази не беше ни се случвала.

# 16
  • Мнения: 5 877
Разсополиви се, после й мина (от само себе си). Аз обичайно хремата не я броя за болест, връчвам пакетче кърпички и толкоз. Към лечение преминавам, ако е затруднено дишането.
Обаче се чудя дали да не й подсилвам организма с нещо за зимата, имуностимулант някакъв може би? Ще си ваксинирате ли децата срещу грип?

# 17
  • Мнения: 479
Когато Теди беше в първа група, ходи точно 4 пъти по 4 дена. Не можеше да изкара и седмица на градина. През останалото време беше все болен. Ама не с хрема, а от пневмония, бронхит, гнойна ангина, след които се възстановяваше дълго. Та така след като след  поредното боледуване (10 дена след последната доза антибиотик) се разболя от пневмония, решихме да му направим дълга зимна ваканция. Остана си вкъщи до април-май. После го пратихме на планина при нашите  Laughing
Във втора група (миналата година) беше съвсем различно. Детето ли порасна, организмът ли му укрепна... не знам. Но сме изкарвали по много повече от 4 присъствени дни, чукам на дърво. Моля се и тази година да е така.

Обаче се чудя дали да не й подсилвам организма с нещо за зимата, имуностимулант някакъв може би? Ще си ваксинирате ли децата срещу грип?

Относно имуностимолантите: опитвали сме с някакви на билкова основа (Езберитокс, ако не се лъжа), но Теди се оказа алергичен. А що се отнася до ваксините - ваксинираме се всяка година. Него го ваксинираме също. Но ваксината предпазва само от отделни щамове на грипа, не и от тежките вирусни и бактериални инфекции, каквито са пневмониите, примерно.
Аз гледам да му давам много лимони през зимата; профилактично билков чай с мед и мултивитамини (обикновено Мултисаностол)

# 18
  • Мнения: 3 161
Последните 10 дни си бяхме у дома по болест (след 4 дни на градина). Днес я водих на градина, понеже остана съвсем лека хрема, но следобед ходихме до педката и я питах за този феномен, който споменавате - с непрестанните сополи. И тя обясни нещо от сорта (дано съм схванала правилно), че един и същ вирус минава през няколко деца в групата и като се завърти, мутира, и те отново си го предават един на друг, така че реално имунитет не се изгражда. Та нейният съвет беше да не пращам Ирина, докато не се излекува напълно от хремата, защото е много по-податлива така. Тъкмо си мислех как ще прекарам последния месец от бременността, ходейки на дневни прожекции в кино Одеон или шматкайки се по магазините, докато Ирина е на градина, ама не  Mr. Green.

# 19
  • Мнения: 3 663
точно вчера четох в babycenter  по този въпрос
оказва се, че обичайните настинки се причиняват от над 200 вида вирусчета
разбира се, някои (да не кажа повечето по мое лично мнение) от тях детето може изобщо да не срещне в живота си
с едно боледуване се придобива имунитет само към един вирус
счита се за нормално дете, което не посещава ясли/ДГ да боледува 4-5 пъти годишно
а такова посещаващо детско заведение е обичайно да боледува до 12 пъти в годината (което реално е всеки месец)
честото боледуване обикновено продължава първия сезон в яслата/градината, след което боледуванията чувствително се разреждат
за болест се счита температурата, хрема и кашлица (без Т) продължаващи над 2 седмици и ако детето дори без Т се държи като болно - отпаднало, не играе, предпочита да лежи...
хремата при вирусните заболявания прераства от прозрачна в жълтеникави или зеленикави секрети
не се препоръчват никакви капки без лекарско предписания
децата боледуват повече през зимата, защото от отоплението в стаите лигавицата в нослето се изсушава и е по податлива на вируси (бел.ред. - извод - спете без парно и на студено Simple Smile)
как да лекуваме детето при настинка - много течности, морска вода в нослето (без да се прекалява, за да не се изсуши прекалено лигавицата) и антиперитици при нужда
как да предпазим детето то настинки - правилно хранене (много плодове, сокове и зеленчуци), правилно обличане, разходки и игри навън ежедневно, подходящ прием на течности и добър баланс между физическа активност и сън
за имуностимулатори никъде нищо не се споменаваше, аз лично ги недолюбвам по-скоро...
та това е статията в общи линии
дано да съм била от полза   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт