Раждане след три хернии

  • 547
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, мили мами,
Предварително се извинявам, ако вече е дискутирана такава тема, но не открих отговор на въпроса си Simple Smile
Бременна съм в 26 г.с., проследяващият ми бременността доктор, каза че въпросът за раждането ще се реши от друг доктор в болницата.. както и да е.
Имам една операция в ранна детска възраст и през 2019 г имам лапароскопска операция от херния, като по време на операцията се е установила нова херния на старото място (пъпа). Нямам поставено платно. Според вас, как би било най-добре раждането в този случай?
Моля, не ме нападайте, тъй като имам известни опасения и просто питам, ако някоя е била в подобна ситуция, дали може да сподели опит.
Благодаря предварително, на всички отзовали се Simple Smile

# 1
  • Мнения: 468
Здравейте, нямам опит ,но според мен,втората ви операция е скорошна,видя ли са се и други проблеми,по разумното и щадящото за този вид проблеми е раждане секцио,няма да се напъвате,няма да се смъкнат органи,при нормално раждане рискувате нова херния.Допитайте се, ако имате възможност и до хирург,говорете и с АГ,който ще ви изражда,но моето мнение е по щадящото в случая!Всичко добро!

# 2
  • Мнения: 4
Благодаря за отговора. Проследяващият бременността лекар, ще изроди бебето, но каза че преценката коя жена как ще роди е на друг лекар...

# 3
  • Мнения: 468
Благодаря за отговора. Проследяващият бременността лекар, ще изроди бебето, но каза че преценката коя жена как ще роди е на друг лекар...
.          Това е много странно,в България ли сте,как така друг,а не проследяващият и израждащият ви ще реши как да се случи това!?Ако ви изражда случаен екип,да,но!?

# 4
  • Мнения: 4
Благодаря за отговора. Проследяващият бременността лекар, ще изроди бебето, но каза че преценката коя жена как ще роди е на друг лекар...
.          Това е много странно,в България ли сте,как така друг,а не проследяващият и израждащият ви ще реши как да се случи това!?Ако ви изражда случаен екип,да,но!?
Да, в България е.

# 5
  • Мнения: 6 764
Аз бих се консултирала и със специалиста, който е извършил предходната операция.
Отделно наистина е странно, че следящия прехвърля отговорността към друг и то в какъв момент се очаква да се случи това? Когато ви изтекат водите и вече сте в болница, звучи несериозно.
И при двете ми бременностти следящия е и израждащ и всичко около раждането коментирам и обсъждам с нея. Ако има замесено състояние, което би имало отражение при раждането, ме насочва към специалист за мнение, с което да се съобрази. При първата бременност беше нефролог, сега кардиолог.

Общи условия

Активация на акаунт