Колики

  • 2 511
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте ! На 23 дена сме и сме с ужасни колики. Давам на бебчо лефакс , но като , че ли не помага вече толкова. Мисля , че трябва да изключа още храни от менюто си , че да не му се отразява зле на коремчето. Та , въпросът ми е : Какво не трябва/трябва да хапвам/пия , че да се чувства добре бебчо?

# 1
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Давайте към Лефакса капки с лактаза - Био Амика например. Това беше комбинацията, която много помогна на сина ми. Лефакса помага да пръцкат по-лесно, Био амиката помагат да разграждат млякото.

# 2
  • Мнения: 6 539
Не мога да дам съвет нищо не ни помогна...ужасни колики до 4месец Cry
Подобни на Био Амика не съм давала за разграждане на млякото,може би там ми беше грешката 🙄

Давайте към Лефакса капки с лактаза - Био Амика например. Това беше комбинацията, която много помогна на сина ми. Лефакса помага да пръцкат по-лесно, Био амиката помагат да разграждат млякото.
Само да попитам иначе и двата вида капки ли се слагат  едновременно на едно хранене с ам директно в шишето?Или се редуват ?

# 3
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Едновременно и то направо в устата или с лъжичка. В млякото рискуваш бебчето да не го изпие цялото и да не поеме нужната доза. Иначе коликите продължават до към 4тия месец, защото тогава организма на бебето запопва сам да произвежда нужното количество лактаза за да се справя с млякто. Така каза нашия педиатър. Обикновено тези капки като Био Амика се дават до 4 месеца.

# 4
  • Несебър
  • Мнения: 529
Гушкане, носене и кърмене. Най-добрите лекове за колики. 🙂

# 5
  • София
  • Мнения: 2 515
На моето дете помогнаха Абоколикен, изпръцкваше се добре и не го болеше коремчето. Не съм се  ограничавала много в храната, освен стандартното - да не ям люто и тежки храни. И да - гушкане и кърмене също помогнаха.

# 6
  • Мнения: 6
На моето дете помогнаха Абоколикен, изпръцкваше се добре и не го болеше коремчето. Не съм се  ограничавала много в храната, освен стандартното - да не ям люто и тежки храни. И да - гушкане и кърмене също помогнаха.

Благодаря Ви!
От вчера сме на Абоколикен , засега е малко по-добре , но пием и чайчето на Хип с копър. И да ... разбира се , че се кърмим и най-вече гушкаме 🥰

# 7
  • Несебър
  • Мнения: 529
Оптималният вариант е до 6 месеца да е само на кърма и АМ. След стартиране на захранването може да дадете. Също така се бяхте оплакали, че АМ не ви засища детето. Защо искате да давате чай като единствено ще му се пълни стомаха с течности без хранителна стойност?

# 8
  • Мнения: 770
Оптималният вариант е до 6 месеца да е само на кърма и АМ. След стартиране на захранването може да дадете. Също така се бяхте оплакали, че АМ не ви засища детето. Защо искате да давате чай като единствено ще му се пълни стомаха с течности без хранителна стойност?
Много близки и познати ми маха чай от копър не сме пили от този чай за това попитах...
Вчера си хапнах ме 2 лъжички пюре от тиква хареса му.
Даже се изака след това
От два дни не беше  акъл...

# 9
  • Несебър
  • Мнения: 529
За кърмено бебе е нормално и по няколко дни да не се изхожда. Ако не изпитва дискомфорт - всичко е наред. Останете засега само на кърма или АМ - най-добрият вариант. 🙂

# 10
  • Мнения: 22
Ако не искате да давате на бебето чай, може и майката да го пие (разбира се става въпрос за кърмеща майка). Моето бебе е на 40дена и от 3-тата седмица като се почна с едни колики, направо пищеше от болка. Не съм му давала лекарства, ами изключих някои храни от менюто си (прясно мляко, шоколад, фъстъци, бобови храни) и пия чай от копър по 200мл три пъти на ден. Той все още има газове, които го притесняват и понякога пак плаче от тях, но има много голяма разлика от в началото, когато направо пищеше от болка. Предпочитам да не му давам лекарства, ако не е много наложително. За сега само на кърма и витамини 😊😊

Общи условия

Активация на акаунт