От коя марка съдомиялни сте доволни? - Тема номер 3

  • 35 106
  • 738
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 76
Добър ден на всички в темата!
Обмислям покупка на първа съдомиялна. Ще бъде вградена. Бюджета е 600 - 650 лв. Спрях се на Беко - заради гаранцията 5 г.
Бих искала да попитам за мнението ви за този модел
https://www.technopolis.bg/bg/S%C3%A0domiyalni-za-vgrazhdane/S%C … paign=lowerfunnel
Благодаря на отзовалите се!

# 466
  • Мнения: 2 741
Аз имам този модел от 3 години и с кеф се отървах от него и го пратих на село, а за апартамента си взех АЕГ.
Въобще не съм доволна- постоянно трябваше да премивам след нея, нито тави бяха измити като хората, нито тенджери, приборите ми в третата кошница почти винаги бяха неизмити. Дори и на най- дългата програма и с включено допълнителното рамо да работи пак не измиваше като хората.

Ползвам Феъри Платинум и двуфазния Сомат гел, просто с АЕГто се родих.

# 467
  • Мнения: 79
Аз имам този модел от 3 години и с кеф се отървах от него и го пратих на село, а за апартамента си взех АЕГ.
Въобще не съм доволна- постоянно трябваше да премивам след нея, нито тави бяха измити като хората, нито тенджери, приборите ми в третата кошница почти винаги бяха неизмити. Дори и на най- дългата програма и с включено допълнителното рамо да работи пак не измиваше като хората.

Ползвам Феъри Платинум и двуфазния Сомат гел, просто с АЕГто се родих.
Кой модел е AEG

# 468
# 469
  • Мнения: 353
Някой ползва ли съдомиялна с транспортни дефекти.дали си струва

# 470
  • София
  • Мнения: 8 561
Съдомиялна не, но ползвам сушилня и фурна - нямам никакви оплаквания. Миялна си взех Whirlpool, нова. Работи си добре, не мия нищо на ръка, не накисвам съдове...не я мисля изобщо.

# 471
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Това с накисването е все едно да си изпера дрехите на ръка и след това в пералнята. Нулев смисъл с излишни разходи.

# 472
  • София
  • Мнения: 6 010
Добре, а как бихте процедирали с тавата от макарони на фурна? Онзи ден я мих и не останах очарована от резултата. Сложих я точно над дюзите с таблетка Сомат голд и програма за тенджери и тави. Самата тава имаше засъхнало участъци защото макароните се ядат на порции и само под последното парче беше още незасъхнало.

# 473
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Изтъргвам ги хубаво и пускам на най-дългата програма, с най-високи градуси с предмиене. Слагам Сомат таблетки и двуфазен за предмиене. Всичко блести.

# 474
  • Мнения: 2 313
Почиствате ли периодично съдомиялните и с какво - с обикновена таблетка за чинии или някакви по-специални?

# 475
  • Мнения: 47 981
Моята за 7 години два пъти съм я пускала на програма почистване Sunglasses пуска се всеки ден, поне по веднъж, често повече пъти. Напоследък се запуши едната перка и май ще я сменяме. Та с две думи, препоръчвам да си ги почиствате Simple Smile

# 476
  • София
  • Мнения: 8 561
Обсъждано е в темата, почистваме с препарати за почистване на съдомиялна - течен или таблетки. Аз лично с ето тези https://www.ebag.bg/categories/drugi-za-sdomiialna/853
Със загоряло нямам проблем - Fairy platinum ползвам. Случва се по тавите (обикновени, май са алпака) да остане понякога някоя точка, която супер лесно се отлепя с пръст. Ако мия повечко загорели и засъхнали съдове, първо пускам програма изплакване (10-на минути джурка само с вода) и след това нормална програма за миене. По тигани (стомана) и стъклени съдове никога нищо засъхнало не е оставало. На Интензивна програма мие всичко от раз без значение какъв материал и от кога е засъхнало.

Последна редакция: чт, 21 окт 2021, 22:24 от ToniShu

# 477
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз трябва да си разгледам програмите по-подробно значи Simple Smile Дори не знаех, че има предмиене или, че мога да сложа и таблетка и гел за две отделни миенета.
Но аз моята Кубка не я жаля, доста експериментирам с какво как ще се справи.

# 478
  • София
  • Мнения: 10 309
Малко ме е яд, че ви открих чак сега, миналата седмица сменихме съдомиялната в апартамента с поредния Бош, взехме ето тази, мие добре, но ми липсва отварянето на вратата след края на миенето...
https://www.technomarket.bg/mialni/bosch-sms4hvi31e-09183563

# 479
  • Мнения: 2 325
Nad, тази функция с отварянето на вратата след край на програмата не се ли добавя. До колкото разбрах от темата може да се включи/ изключи допълнително. Виж в книжката.

Общи условия

Активация на акаунт