COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 215 413
  • 22 610
  •   1
Отговори
# 9 750
  • София
  • Мнения: 11 478
Майка ми ми каза, че туко що личната и се обадила да дойде във вторник и щяла да я ваксинира с Пфайзер. Майка ми обаче иска да не е на работа и предпочита да е петък, за да е два дни вкъщи за всеки случай, ако има странични реакции. Аз честно казано съм скептична за Пфайзер съхранен при личен лекар, но уж личната я уверила, че има необходимите условия за съхранение в кабинета.
Moже до няколко дни да се съхранява на по-ниски температури, мисля че е писано многократно.
Хайде сега - вторник-петък-връбница.... да отива жената и да се ваксинира, още повече, данните са, че след първа доза на Файзер (както и на Модерна) страничните ефекти не са така изразени, както след втората доза от същите ваксини..., т.е. - обратно на Астра Зенека.

# 9 751
  • Мнения: 571
UK
Защо не можете да получите различна втора доза, ако първата ви е била Оксфорд?

Това е "зона без доказателства", когато става въпрос за това дали хората биха могли да получат различна ваксина като втора доза, ако са имали първа доза AstraZeneca, каза експерт.

Професор Антъни Харден каза, че е по-безопасно хората да се придържат към типа ваксина, който са имали за първата си доза.

Заместник-председателят на JCVI каза на Good Morning Britain: „В момента се работи по използването на различни видове ваксини, но ние просто нямаме тези данни и нямаме данни за безопасността при това.

"Досега най-сигурният вариант в момента би бил да получим същия тип ваксина. Хората не трябва да губят доверие в тази ваксина Оксфорд-АстраЗенека, това е страхотна ваксина."

Той каза, че фактът, че малкият брой случаи на кръвен съсирек е открит сред 20-те милиона доставени дози, "просто ви показва колко бдителни сме"

"Ние просто искахме да бъдем честни и отворени с обществеността и да вземаме решенията си по този начин", добави той.

SkyNews

# 9 752
  • Мнения: 9 676
Дейзи, защо майка ти не си вземе 2 дни отпуска ако се притеснява от странични ефекти? Заслужава си, ако държи да е с Файзер. За момента май все още са кът тези ваксини, така че отвори ли се възможност - отиваш. В смисъл, ако за някой е важна ваксинацията моето разбиране е, че претенциите трябва да останат малко на заден план.

# 9 753
  • Мнения: 4 976
Майка ми ми каза, че туко що личната и се обадила да дойде във вторник и щяла да я ваксинира с Пфайзер. Майка ми обаче иска да не е на работа и предпочита да е петък, за да е два дни вкъщи за всеки случай, ако има странични реакции. Аз честно казано съм скептична за Пфайзер съхранен при личен лекар, но уж личната я уверила, че има необходимите условия за съхранение в кабинета.
Moже до няколко дни да се съхранява на по-ниски температури, мисля че е писано многократно.
Хайде сега - вторник-петък-връбница.... да отива жената и да се ваксинира, още повече, данните са, че след първа доза на Файзер (както и на Модерна) страничните ефекти не са така изразени, както след втората доза от същите ваксини..., т.е. - обратноо на Астра Зенека.
То човек нали знаеш се застрахова за всеки случай, нищо, че може да му няма нищо после. Личната й се обадила с конкретен час и ден, явно има нещо в предвид и си организира пациентите.

# 9 754
  • Мнения: 9 276
Да, моята втора доза е след по-малко от месец. Каквото и да решат дотогава се надявам да я получа по един или друг начин, дори с друга ваксина. Наистина голяма каша.

# 9 755
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Едва ли има значение каква ще е втората доза.

Нито пък дали имаш антитела

# 9 756
  • Мнения: 9 127
Вижте колко много надвишава нашата надвишена смъртност на 1 млн, надвишената  смъртност във всички останали страни в момента

# 9 757
  • Мнения: 4 976
Дейзи, защо майка ти не си вземе 2 дни отпуска ако се притеснява от странични ефекти? Заслужава си, ако държи да е с Файзер. За момента май все още са кът тези ваксини, така че отвори ли се възможност - отиваш. В смисъл, ако за някой е важна ваксинацията моето разбиране е, че претенциите трябва да останат малко на заден план.
Така е. Тя го мисли също така - ще пита, ако може друг ден, ако не може щяла да мисли кой да в замести. Искала също и антитела да изследва преди ваксината, защото след като боледува ноември все още не ги е изследвала. Отлага, защото я е страх да ходи сега в лаборатории. Някои знае ли кои лаборатории в София не се правят ковид тестове? Имаме наблизо Бодимед.

# 9 758
  • Мнения: 18 507
Едва ли има значение каква ще е втората доза.

Това няма как да се твърди с лека ръка. Щом ваксина може да има страничен ефект, който се хваща едва след няколко стотин хиляди ваксинирани, че даже и милиони, аз лично не искам втора доза от друга ваксина без да е минала комбинацията от двете ваксини като минимум клинични изпитвания. От странична реакция с честота 0.000345%  (цифрите след 0 са случайни, мястото им след десетичната запетая - не) на ваксина, минала клинични изпитвания, не ме е страх, от неизпитвана комбинация между ваксини - да.

# 9 759
  • Мнения: 9 276
Не ме е страх изобщо от комбинация между различни ваксини. Единствено може да има някакъв проблем с ефективността,  но при положение, че се очаква тя да се повиши, дори това не го отчитам като проблем.

# 9 760
  • Мнения: 4 976
Нашата лична казала днес, че взела два флакона и затова ги организира сега пациентите при нея. Обяснила на майка ми, че ще има и занапред Пфайзер уж. Посъветвала я да види първо антителата и след това щели да решат дали да е следващата седмица.

# 9 761
  • Мнения: 9 676
Ами аз при централата на Цибалаб видях, че са изнесли фургон на паркинга на бизнес сграда Сердика и пише Ковид 19, мисля че там правят пср-ите. Съответно предполагам, че в другата лаборатория в самата сграда правят само стандарти изследвания.

# 9 762
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
То
Едва ли има значение каква ще е втората доза.

Това няма как да се твърди с лека ръка. Щом ваксина може да има страничен ефект, който се хваща едва след няколко стотин хиляди ваксинирани, че даже и милиони, аз лично не искам втора доза от друга ваксина без да е минала комбинацията от двете ваксини като минимум клинични изпитвания. От странична реакция с честота 0.000345%  (цифрите след 0 са случайни, мястото им след десетичната запетая - не) на ваксина, минала клинични изпитвания, не ме е страх, от неизпитвана комбинация между ваксини - да.


Тогава да не се ваксинираме срещу нищо повече, че може да не повлияе добре предишната ваксина

# 9 763
  • Мнения: 1 547
Голямо канене и калесване при нас с тия ваксини. С бъклица и дрян. Ма с тая ли, с оная ли, днес ли, утре ли. Хората по стадионите ги наорганизираха и наваксинираха.

# 9 764
  • Мнения: 4 976
Ами аз при централата на Цибалаб видях, че са изнесли фургон на паркинга на бизнес сграда Сердика и пише Ковид 19, мисля че там правят пср-ите. Съответно предполагам, че в другата лаборатория в самата сграда правят само стандарти изследвания.
Благодаря за информацията. Говореше се, че има лаборатории, които не правят ПСР и антигенни тестове, но не помня кои бяха.

Общи условия

Активация на акаунт