COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 315 266
  • 22 610
  •   1
Отговори
# 13 845
  • София
  • Мнения: 15 169
При тези експерименти изискват официален негативен тест.
И пред нашите дискотеки ли го правят?
Ние тук нямаме мерки, освен учениците, та за какво да го правят... Да видим служебното правителство какво ще направи, че то с толкова разпускане и хубаво време на всеки би било трудно да въвежда мерки. Това си беше капан, не случайно никой не иска да падне в него.
Според мене (като си спомням как цяло лято президентът обясняваше по ТВ как маските ни пречат да протестираме) и като е ясно каква е нагласата на всички партии за мерките, единственото, което може да се случи в бъдеще, е да отменят извънредната обстановка, или както се казваше
Абе, не бих била много сигурна. В момента, колкото и да не ми се ще да го призная, сал Борисов има капацитет да въведе отново някакви мерки. И той го знае, затова разхлаби докрай всичко. Хич не е невъзможно да се яви на бял кон есента и да затегне. Например.
И как да няма общо с политиката, Нотарис, естествено, че има. В момента няма друга болна тема в нито едно общество. Всеки, който успее по някакъв начин да се справи така, че максимален бройк хора да са доволни, е герой. Никой, дори и най-диванните сред нас, не може да издържа повече мерки и драма, това е истината. Същото важи и за издържането на още болест и смърт. Просто една година е твърде много, а пандемиите продължават две години поне и ситуацията у нас не е съвсем ок, заради ниския процент ваксинирани. Дано сега напреднат в този план, че иначе ни чака още една ужасна година.

# 13 846
  • При семейството си
  • Мнения: 7 875
За 1 година пандемия и 30 години промени кога сме били точно като Европа (в частност Германия), че май 2021 година да сме? Положението с пандемията у нас се подобрява, факт, бавно - славно, но се.

# 13 847
  • Мнения: 12 123
И най-удачно точно сега е да се експериментира:
Клубно парти в Ливърпул ще покаже дали ще рестартират масовите събития
Около 3000 души изпълниха снощи клуб в английския град Ливърпул като част от експеримент на властите за завръщане към масови събития в условията на коронавирусната пандемия, пише Би Би Си, цитирана от БТА. Посетителите на клубното събитие не трябваше да носят маска и да спазват социална дистанция, но трябваше да имат негативен резултат от тест коронавируса. Целта е да се провери дали масовите събития биха могли да бъдат рестартирани там където ваксинационната кампания е успешна и случаите на коронавирусна зараза намаляват.
Второ подобно събитие ще има и днес.

Всъщност точно от нас в България не е редно да звучат упреци по този въпрос, защото тук същият такъв експеримент се провежда в национален мащаб. Само дето не знаем дали си имаме вече "индиец" при нас, знаем само, че се е появил при комшиите. А тези вируси са като хлебарките - има ли ги при съседите, значи просто не си ги видял още твоите...

Необходими са такива "проекти", които на този етап са контролирани преди да се стартират всички тези събития - концерти, фестивали, публика по стадионите.

Иначе данните от днес са

# 13 848
  • Мнения: 6 331
Добре, ясно, моля та ми (ни) кажеш, като запозната, както е отношението на французите към техните нелеки мерки.
Защото при нас няма недоволни, поне аз не виждам.

# 13 849
  • Немция
  • Мнения: 7 729

Това са починали, които не са имали следи от вируса при PCR теста, извършен на всеки труп, който пристигне при патолога за аутопсия. Някои от починалите не са имали вируса в белите дробове, а в други органи.
- Сега виждаме, че вирусът може да се появи там, където абсолютно не сме предполагали, че можем да го открием, казва Елизабет Енглунд.
Имаме в широкия ни роднински кръг в България случай на рядко увреждане след ковид.
Възрастна жена на около 70,изкарала е първоначално леко ковид, но вследствие коронавирусът причинява рядък енцефалит на гръбначния й стълб и сега е инвалидизирана на количка.

# 13 850
  • София
  • Мнения: 15 169
Добре, ясно, моля та ми (ни) кажеш, като запозната, както е отношението на французите към техните нелеки мерки.
Защото при нас няма недоволни, поне аз не виждам.
Санитарна диктатура го наричат една част, но и разбират, че иначе ще има в пъти повече починали. Тук никой не мисли за това. Нормално. Така беше комуникирана пандемията. След първоначалните шок и ужас се настани едно "имаме легла" и толкова. Жал ми е само за децата. Затова изобщо коментирам франсетата, които иначе не бих казала, че са ми любими.
И да, маргиналите във Франция са много по-тежък случай от нашите, но това не означава, че и тук не можеше да се учи повече присъствено. Можеше. И щеше да е по-добре за всички в дългосрочен план.

# 13 851
  • Мнения: 12 123
Интересно какво щеше да е мнението на французите, ако бяха с леки мерки, но трябваше с връзки да търсят места в болниците за близките си

# 13 852
  • София
  • Мнения: 15 169
Интересно какво щеше да е мнението на французите, ако бяха с леки мерки, но трябваше с връзки да търсят места в болниците за близките си
То се видя при испанците – най-лежерните в ЕС. Като стана трагедия миналата пролет и забравиха, че са недисциплинирани, та и до днес ако в София видим някой с маска навън той е най-вероятно испанец. Там не са им казвали, че имат легла, не са им щадили психиката, видяха всички как Зимния дворец стана морга и се съобразяват.

# 13 853
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Отпускат, но не съвсем.
Имаше план за отваряне на антракционни паркове, зоологически градини, фитнеси, музеи и т.н. на 22 май. Днес казаха че няма да стане.

Заведенията са само на тераси от 12 до 18.. Тези дни е 10 градуса. Ентусиасти има, когато не вали.

Иначе, да. Децата са на училище. И като се замисля само на ДО основното училище беше 5 седмици, а средното 8. От 17 август до 17 декември бяхме плътно. След 17 май до края на юни се увеличават дните отново. Матурите по всички предмети ще си бъдат, както обикновено.

# 13 854
  • Мнения: X
Бояна, спри се малко с тези фантазии за дисциплинираните испанци. Все пак и тези извън София срещаме испанци. А и маските понеже са голямата мярка.

# 13 855
  • София
  • Мнения: 62 595
Хората носят маски там, където безкомпромисно глобяват за неносене. Виж ги нашенци колко са хрисими в Гърция - носят си маските и внимават със скоростите, защото си знаят, че ще ги глобят.

# 13 856
  • София
  • Мнения: 15 169
Бояна, спри се малко с тези фантазии за дисциплинираните испанци. Все пак и тези извън София срещаме испанци. А и маските понеже са голямата мярка.
За пръв път ги споменавам, та спирам веднага Wink Просто там съм живяла през една част от годината за 20 години и се учудвам, че са се трогнали, затова ги споменавам. Иначе всеки път казвам, че хората не са особено различни в различните страни. Ние не сме някакво изключение в Европа, управлението ни е различно, само толкова.

# 13 857
  • Мнения: 5 015
А в норвжкия град Олесюн има голям брой заразени в един ресторант. 23 броя за един ден, над 50 установени с връзка в ресторанта. Ресторантът не спазвал мерките срещу разпространение на зараза и е причинил най-големия брой заразени в града от началото на пандемията.
Толкова му трябва на едно градче - един ресторант да не спазва мерките, сред които и това гостите да не седят на необходимото разстояние едни от други, наред с лошата хигиена.

# 13 858
  • Мнения: 6 331
И как стана тоя номер, да не е имало емигрантска сватба.

# 13 859
  • При семейството си
  • Мнения: 7 875
Новите данни:
https://coronavirus.bg/

466 нови
минус 115 хоспитализирани
минус 4 интензивни
45 починали
5755 ваксинирани.

Общи условия

Активация на акаунт