Дете на 7г си удари главата

  • 1 254
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте на всички,ще съм благодарна на всички които се включат в темата. В петък баткото ми на 7г,в училище по време на голямото междучасие бягайки ,пада и си удря главата отстрани 3пръста над ухото,като продължава да играе.Като го взех ми обясни какво е станало,имаше цицина на главата,и аз то заведох при Лл за всеки случай . Той го прегледа,гледа му очите,ушите и каза че всичко е наред,да го наблюдавам 24часа,за повръщане,световъртеж,главоболие  и т.н.Слава Богу нямаше нищо .В събота вечер каза че леко го заболяла главата,но след 2 мин.каза че му е минала. В неделя всичко си беше добре. Днес го заведох на училище,чухме се сутринта и каза че всичко е наред.Но одеве като го взех и се качи в колата,каза че нещо го е боцнало(така го описа)отзад на главата ми показа,и каза че му е минало. И сега вече съм в паника ,изчетох какво ли не из нета,за сътресение,травми,хематоми и още неща ...и нз какво да правя.Да го водя ли някъде,утре имаме час за невролог ,но аз ще откача. Какво да правя.Притеснявам се да няма скрита травма...Всички лекари твърдят че няма нищо притеснително,но немога да се успокоя.  Хубав ден на всички!

# 1
  • Мнения: 3 323
Привет. Като дете и възрастна много си удрях главата. Последният ми по-сериозен удар беше в метална входна врата. Такава болка беше, че чак се разревах. Болеше ме около две седмици след удара като нямах нито виене на свят, нито повръщане - нито съм ходила на лекар. Ако имах някой от тези симптоми вероятно щях да ида. Да боли си няколко седмици. Нормално е.

# 2
  • Мнения: 5 273
Аз преди година след удар на дъщерята в главата ( по скоро удари скулата си ), я заведох директно в спешното. Въпреки че казаха че вероятно й няма нищо, все пак й направиха снимка. Ако ви притеснява положението най добре идете на снимка.

# 3
  • Мнения: 6 764
Възможно ли е да е просто съвпадение, а вие да го свързвате с удара и да се плашите? Да се в боцнал на яката на дреха, на някакъв предмет? Все пак са минали цели 3 дни от случката, ако имаше нещо, досега да се прояви по-сериозно, не някакви моментни усещания, които са нормални и без да си ударил главата си.
Моето дете е много разсеяна и често се случва да си блъсне главата във врата, люлка, стена. Понякога усеща болка няколко дни след това, което не е странно, защото все пак е удар. Когато си ударите крак/ръка също усещате болка няколко дни.
Дано всичко е наред!

# 4
  • София
  • Мнения: 6 726
Здравейте на всички,ще съм благодарна на всички които се включат в темата. В петък баткото ми на 7г,в училище по време на голямото междучасие бягайки ,пада и си удря главата отстрани 3пръста над ухото,като продължава да играе.Като го взех ми обясни какво е станало,имаше цицина на главата,и аз то заведох при Лл за всеки случай . Той го прегледа,гледа му очите,ушите и каза че всичко е наред,да го наблюдавам 24часа,за повръщане,световъртеж,главоболие  и т.н.Слава Богу нямаше нищо .В събота вечер каза че леко го заболяла главата,но след 2 мин.каза че му е минала. В неделя всичко си беше добре. Днес го заведох на училище,чухме се сутринта и каза че всичко е наред.Но одеве като го взех и се качи в колата,каза че нещо го е боцнало(така го описа)отзад на главата ми показа,и каза че му е минало. И сега вече съм в паника ,изчетох какво ли не из нета,за сътресение,травми,хематоми и още неща ...и нз какво да правя.Да го водя ли някъде,утре имаме час за невролог ,но аз ще откача. Какво да правя.Притеснявам се да няма скрита травма...Всички лекари твърдят че няма нищо притеснително,но немога да се успокоя.  Хубав ден на всички!

Щом от лекар не може да се успокойте ние тук как да го направим? Аз също съм си удряла главата, но и съм следяла за всички посочени неща по-горе. Мисля, че на детето му няма нищо все пак и той ви го казва Simple Smile Незнам защо ви е чак невролог, но щом ще сте по-спокойна заведете го.

Общи условия

Активация на акаунт