Здравейте моля за помощ - удар в главата

  • 822
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте мами имам следния въпрос понеже съм много притеснена , преди точно почти 7 дни си ударих главата в кухнята отпред вдясно между челото и темето, бързах страшно много и не помня колко силен да е бил удара , нямам болка нито цицина , понеже пия аспирин протект и прочетох в интернет ,че дори от лек удар мога да получа кръвоизлив в мозъка и съм много уплашена , вече е почти седми ден и не знам възобразявам ли си вече от силния стрес или ме боли наистина главата тъпа болка близо до ушите или отгоре , не съм повръщала или световъртеж да съм имала тия дни.Моля ви за помощ и съвет дали има от какво да се страхувам.Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 59
Нямаш проблем! Казвам го като човек имал няколко по-сериозни удара в главата през годините. Това с кръвоизлива се случва при наистина Много силни удари, а и си проличава до 48 … макс 72 часа.

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Мисля, че си въобразявате. Колко да е силен удар в кухненски шкаф?
Има хора, които цял живот пият сериозни кръворазреждащи от типа на Синтром, със сигурност и на тя се случва да се ударят тук- там, било то и по главата.

# 3
  • Мнения: 6
Благодаря ви , просто като четох из интернет и се наплаших понеже глава не ме е боляла по такъв начин и вечер се случва може би като го мисля толкова дълго и се притеснявам ...

# 4
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
То при кръвоизлив в мозъка има и други симптоми, а главоболието може да е породено от един куп причини.

# 5
  • Мнения: 9 711
Защо не потърсихте лекарска помощ, а пуснахте тема тук?

# 6
  • Мнения: 6
Защо не потърсихте лекарска помощ, а пуснахте тема тук?
защото нямам симптомите , а ако ида на лекар знам какво следва рентген който облъчва много и има много вреди от него затова , въпроса ми е ако някой  е бил в подобна ситуация да даде съвет и дали има симптоми мозъчния кръвоизлив Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 10 331
Колко да облъчи един рентген? Joy Пък и ако приемем, че има вероятност да имаш мозъчен кръвоизлив надали рентген ще ти правят само на главата. А и съотношението ползи/вреди е ясно. Но нямаш симптоми на мозъчен кръвоизлив.

# 8
  • Мнения: 6
да понеже в живота ми имам много ситуации на напразни страхове понеже имам хипохондрия , миналата година от одраскано желязо умрях от страх цял месец ,че имам тетанус ...

# 9
  • София
  • Мнения: 10 331
В такъв случай отиваш на лекар, не си губиш ценно време от живота да се притесняваш. За всеки такъв случай ти говоря. По-добре два часа до лекар и обратно напразно от месец страх.

# 10
  • Мнения: 6
да ти кажа ли лично мнение, от такива неща съм се нагледала и наслушала че ме е страх да ида и на лекар понеже нямам голяма вярва и пак ми остават съмненията
https://www.arsmedica.bg/aktualno/%D1%81%D1%83%D0%B1%D0%B4%D1%83 … D0%BB%D0%B8%D0%B2
 попаднах на тази статия където пише , че има '"светъл период" който може да продължи дори месеци след удара...

Последна редакция: нд, 14 апр 2024, 00:10 от Nina977

# 11
  • Мнения: 4 204
От кое се страхуваш повече? От кръвоизлив или от облъчването от един скенер? Реши кое от двете и действай, или не действай. От персистиращ теоретичен страх няма файда.

# 12
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Какъв скенер? Няма никаква причина да й се прави скенер. Минала е седмица, няма симптоми на кръвоизлив.

# 13
  • София
  • Мнения: 10 331
Да знаеш, че и докато четеш от телефона и си търсиш симптоми  се облъчваш, а инфото, което намираш (понеже в нета всеки си пише каквото си реши, а и ти го интерпретираш както си решиш) е не по-малко опасно от лошите лекари.

# 14
  • Мнения: 4 204
Функционални оплаквания се лекуват най-добре със скенер- с негативния резултат. А ако в под 1% има шанс и да се намери нещо- е, пак е по-добре да е овреме.

Общи условия

Активация на акаунт