Отново въпрос за попарата...

  • 1 479
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 271
IVKA&MIMI  не знам дали е много. Моята педиатърка така ми каза. Синът ми с по малко захар не я яде.

И моят син си обича по-сладичкото , сега правя попарата с мед, но преди с повечко захар. Слагам 3 сухара, повечко сирене ( много го обича), и малко немско масло.

# 16
  • Мнения: 1 186
IVKA&MIMI  не знам дали е много. Моята педиатърка така ми каза. Синът ми с по малко захар не я яде.
А бе питам защото мен ме е страх да слагам малко повече от кафяна лъжица на каквото и да е-нали има хиляди писанки че била много вредна за бебчетата newsm78 newsm78 newsm78
И затова се зачудих newsm78
  bouquet То и ние обичаме сладичко ама гледам да не правя сладко

# 17
  • Мнения: 2 897

И моят син си обича по-сладичкото , сега правя попарата с мед, но преди с повечко захар. Слагам 3 сухара, повечко сирене ( много го обича), и малко немско масло.

Мед ли?Не е ли рано за мед newsm78

# 18
  • Мнения: 122
Мед се дава най- рано след втората година, а по добре след третата.
Кафявата захар е по безобидна.Аз слагам такава.

# 19
  • Мнения: 2 897
Днес му приготвих попарката-мръщи се и не иска да я яде,не му харесва определено noЩе пробваме пак след известно време...
Иначе му правих и овесени ядки,пасирани с АМ,за допълнителен вкус и гъстота добавям и една-две лъжици безглутенова каша.Кашата е Фризокрем-ориз,царевица и четири плода.По принцип не я харесва,защото му е много сладка,но заедно с овесените ядки или в комбинация с просо направо я обожава PeaceТака че,споделих и аз каква ми е алтернативата за закуска при нехаресване на попара Wink

# 20
  • Мнения: 832
Не я прави с чай от лайка NaughtyМного пъти сме обсъждали причините.
 Купувах обикновен чай от шипка от магазините, или аптеката, няма значение марката.Сухар на Пападопулус и краве сирене.Пропорциите са следни в началото:един сухар, сирене колкото кибритена кутийка и масло колкото нокътя на малкия ти пръст.Ако това количество му е малко, увеличаваш постепенно.Захар никога не съм слагала.
 
А защо не чай от лайка. Аз не знам причините. Какво му е на чая от лайка, аз все си мисля, че е полезен. Аз на моето дете  и с чай от лайка правя.

# 21
  • Мнения: 6 164
Повдигам една стара тема, за да не пускам нова.
Не се справям с тези рецепти - за да достигна нужното количество ми става много рядка, направо през биберон да я пие става... А ако искам да я сгъстя трябва да стане с 3 сухара! Казаха ми, че е много. Тогава? С максимум 100 мл ли да се няде? newsm78 Като иначе по 200 си изяжда от другите видове храни. Как да е същото количество, гъста, но с по-малко съдържание?

# 22
  • Мнения: 337
Пробвай да не слагаш сладко в попарата. Моя син не я харесваше сладка, а аз мислех че изобщо не харесва попара  Embarassed оказа се че иска само сухарче със сиренце и водичка Simple Smile

Мисти не сте ли много малки за попара ???

# 23
  • Мнения: 122
повечко сирене

# 24
  • Мнения: 186
Аз я правя с три сухара, сирене, колкото кибритена кутийка, и половин чаена лъжичка краве масло. Никога не съм слагала захар. Дъщеря ми много я харесва и винаги си я изяжда цялата.

# 25
  • Мнения: 202
Аз я правя с 2 сухара /по препоръка на педиатъра,а сме на почти 11 месеца/, сирене колкото кибритена кутийка,140 мл вода,половин ч.л. масло и 1-2 лъжички гранулиран чай на Хип.Консистенцията нито е течна,нито е гъста-средна работа.

# 26
  • Мнения: 5 026
 Сухари "Goldies", масло-обикновено,българско, сирене-козе (имам домашно). Обезсолявам го добре. До сега съм я правила само с вода. Божидар хапва по 4 сухарчета на ядене  Laughing -на мама лакомийката  Laughing

# 27
  • Мнения: 5 362
Какво значение има марката на чая или сухара или сиренето. Важното е сиренето да е изкиснато. Сухара да е бял...пробвала съм с черен и стои на трици, не го ще. Пропорциите сама ще ги улучиш с времето...пробвай първо с едно сухарче и вода или чай да го покрие. Виж за маслото наистина вносното си е по-добро от всяко българско.
Peace
А за захарта-аз не слагам никога.

Общи условия

Активация на акаунт