Любители на кучета - 115

  • 25 258
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 887
Черпя ви виртуално една тортичка, че днес съм рожденничка! 🎂

Честита да си, Мери, само здраве и хубави емоции! И да си все така отзивчива! Simple SmileFlowers HibiscusBalloon

# 61
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Здравейте!
В началото/средата на април се очаква да вземем нашето шушулче(дакелче) и въпросът ми е - бихте ли препоръчали клиника в София и имате ли мнение за Ветеринарен център "Свети Антим"( насочили сме се към нея, защото ни е удобна, като местоположение)?
 Ще се радвам, ако има още дакелчета тук и бихте дали съвети, които са специфични за тях. ^^
Поздравления за избора на породата. Предишните ми 2 кучета бяха дакели. Толкова ги обичам, че не исках да се разделя с още един...На разположение съм за въпроси!
Трябва да знаете, дакелът е голям човек, интелигентен, със свое мнение за живота, доминантен. Ще ви обича много, а пък вие него още повече!
За въпросната клиника, нямам мнение. Прочете отзивите в нета.

# 62
  • Мнения: 145
Мери, да си жива и здрава, само хубави емоции и кучешки прегръдки! Heart Поздравявам те с нещо, което аз съм правила Simple Smile

Скрит текст:
Саксийките са истински тортички, цветята са от захар и вафлена хартия, а щайгата е от медено тесто Simple Smile

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 632
Еее,Ванила,браво бе момиче.
Страхотни са! Ако не каза,нямаше да разбера,че не са истински.

Клиент и фен съм ти,да знаеш Blush

# 64
  • Мнения: 294
Здравейте!
В началото/средата на април се очаква да вземем нашето шушулче(дакелче) и въпросът ми е - бихте ли препоръчали клиника в София и имате ли мнение за Ветеринарен център "Свети Антим"( насочили сме се към нея, защото ни е удобна, като местоположение)?
 Ще се радвам, ако има още дакелчета тук и бихте дали съвети, които са специфични за тях. ^^
Поздравления за избора на породата. Предишните ми 2 кучета бяха дакели. Толкова ги обичам, че не исках да се разделя с още един...На разположение съм за въпроси!
Трябва да знаете, дакелът е голям човек, интелигентен, със свое мнение за живота, доминантен. Ще ви обича много, а пък вие него още повече!
За въпросната клиника, нямам мнение. Прочете отзивите в нета.

Благодаря много!
Ние до този момент не сме имали куче и нямаме много опит, но прочетох информация относно учене на навици, а и в бъдеще на определени команди, които ще са от полза, когато е навън и тичка..ноо имаме време до този етап. Grinning
Разглеждах и четох за различни храни...шампоани за бъдещи бани, но разчитам на бъдещият ни ветеринар да ме насочва в тези неща правилно( мисля в нас, ако се нацапа или нещо друго да третирам само с вода, а ако положението е много намацано с нещо, се чудя за бебешки шампоан).
Ако може да ми кажете и какво ви е мнението за тези кожени кокали, защото съм останала с впечатление, че не са много добра идея, но пък в същото време са хубаво занимание, докато е самичко(защото и на двамата ни се налага дда ходим на работа;( )?
Относно заниманията/забавленията съм в процен на влизане на релефни играчки, които се надявам да го успокояват в процесът със зъбките, друг тип играчка е  тип топчица, в която се поставят лакомства и също така тип плюшки с въженца, но също така знам че не всички плюшени играчки са подходящи/безвредни за кучета и ще се радвам, ако ме посъветвате с какво трябва да внимаваме ^^
Също така знам от една група във ФБ за френски булдочета, че за козината е полезно рибеното масло и се чудя дали ще е добре, като поотрасне малко да му даваме по малко? и относно техните проблеми с гръбнак- какво бихте препоръчали, за да избегнем тези проблеми в бъдеще?
Ще имаме още въпроси, но когато е факт малкото момче.. ще ви досаждам пак ^^

# 65
  • София
  • Мнения: 829
Здравейте!
В началото/средата на април се очаква да вземем нашето шушулче(дакелче) и въпросът ми е - бихте ли препоръчали клиника в София и имате ли мнение за Ветеринарен център "Свети Антим"( насочили сме се към нея, защото ни е удобна, като местоположение)?
 Ще се радвам, ако има още дакелчета тук и бихте дали съвети, които са специфични за тях. ^^
Честито за малкото шушулче и като го вземете да си платите данъка Grin Преки впечатления нямам за породата,но от клиниката съм доволна,преди водех котараците там и нямаше проблем,не съм попадала на един и същи доктор ,но винаги са вземали адекватни мерки.Освен това е денонощна,поне беше,ако нещо не се е променило,имат техника и специалисти.

# 66
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Не го къпете често с шампоан. Винаги само кучешки. Те не се цапат, достатъчно е една мокра кърпа при нужда. Мразят водата.
Аз давам и кокали от пресована кожа. Хубаво е да има играчки, както и негово място.
Ще спи най-вероятно при вас, обаче.
Не обича да е сам.
Обича одеалата, да се завива.
За гръбначните проблеми, мисля е до селекция и късмет. Едното ми момче нямаше, едното имаше.
Ето това е Марто

А това е настоящото ми куче, Леон

# 67
  • Мнения: 989
Някой пръчки ли каза Simple Smile


За пресованите кокали - нашата ги гризкаше с кеф, докато един останал на половина не й се залепи два пъти за небцето, и приключихме с тях.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 6 007
Данък:

Не съм фен на кожените кокали, Елза много повръщаше от тях. Гумени Конгове по-добре.

# 69
  • Мнения: 294
Благодаря много за съветите!
Ами на този етап имаме 2 налични играчки, в които се слагат наградки - топка с едни нещица тип "зъби" и едно като пръчка с празно място в нея, но знам за играчките на Kong и с известната си издръжливост и смятам да се снабдим в бъдеще.

А относно всякакви такива играчки за дъвчене, които са така да се каже груби...има ли период, в който не е добре да им се дава на малки кученца, защото все пак си е бебенце.

# 70
  • sofia
  • Мнения: 3 706
На колко дни ще дойде кученцето при вас?
След вторият месец, мисля кучешките играчки са си ок. Само съобразете размерът им.
Кученцето миниатюрен, или стандартен дакел ще бъде?

# 71
  • Мнения: 294
Ами кученцето се е родило на 18-19 февруари и понеже го взимаме от страна на бащата и с неговата собственичка се чухме и се разбрахме, че след около 30 дена ще се чуем ии ще се разберем... четох някъде, че ги дават малките кученца на около 45-50 дена и затова сме се подготвили за около 10-11 април, но когато те кажат, че ще е подходящо да се вземе, защото не бързаме и не искаме да го отбиват от майката ...
Иначе имаме снимка само на бащата дакел, който изглежда стандартен дакел. Честно да ви кажа, че търсехме доста време и се оказа доста трудно и нямахме претенции дали ще е мини или стандартен дакел.

В мен се крие огромно притеснение, защото ще си е много малко бебе и  се успокоявам с това, че ще спинка повече.. подготвили сме се за това аз да си взема малко отпуска, за да може все пак първите дни да свикне и да се отпусне за "пакости", а после имаме възможност да се прибираме по обяд и да му се отделя нужно време за хапване,  игра за изморяване и да спинка до същинското ни прибиране. Затова мисля повече за занимателни играчки в бъдеще, за да може когато е самичък да са му интересни и във времето, когато ние сме с него да не са приоритет такъв тип играчки, които да го карат сам да играе. За жалост нямаме друго животно, което да му прави компания..освен една водна костенурка.
Надявам се да нямам грешно мислене и да се учим взаимно с него.

# 72
  • Мнения: 989
По отношение на твърди играчки бих препоръчала кафеено дърво. Замества желанието на кученцето да дъвче мебелите ви Simple Smile А и помага за смяна на зъбите.

# 73
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Alesanas, ще бъдеш чудесен стопанин на дакел!
Спокойно, ще се учите заедно!
Хубаво е кученцето да е пона на 2 месеца, когато го вземете. Така ще си е посукало достатъчно, а и мама ще го е научила на разни работи.
Хубаво е, когато сте си в къщи да играете и да го изморявате. Така, когато ви няма то ще спи.

# 74
  • Мнения: 294
Много полезно, изключително много благодаря!!! при бързо търсене само тук го намерих, но предполагам в повечето зоомагазини се предлага?
https://www.zooplus.bg/shop/kucheta/lakomstva_za_duvchene/chewie … a_davchene/641718  

Благодаря много за куража! Моят приятел ме бъзика, че хората щом ме видят колко съм "луда" на тази тема ще се стреснат къде дават кученцето и че ще бъде мнооого глезено Grinning но това го отдавам, че страшно много обичам животни и ще е първото куче ^^

Ами тогава, като говорихме и това казах на жената, че за нас е важно да е достатъчно време с майка си и да суче колкото трябва, за да му е дадено всичко полезно.
Но за нас(реално аз съм си "лудата" от нас двамата, защото го приемам за много отговорно нещо ) вълнението  е от няколко дена и  се подготвяме с играчки,одеалце,легълце, пелени и всякакви неща, за да може да имаме всичко и да сме добре подготвени.

Също така, когато дойде време да ходим на работа мисля да се занимавам сутрин с него за около 30-40 минути, за да може после да спинка и да дойде време за обяд. Надявам се след време да не съжалявам за това, че рано ще го науча да става, но когато дойде време за излизане навън ще имаме време сутрин за разходка, а аз за разсънване.

Последна редакция: чт, 04 мар 2021, 16:51 от Alesanas

Общи условия

Активация на акаунт