Ноемврийски бебчета 2021

  • 31 245
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: X
Пренатален тест не е задьлжителен , това е лично решение на всяка майка и баща по отделно . Аз лично си го правих заради предишни кофти опит с анеуплодии, Други жени си го правят ако просто искат спокойствие или са над 30 години например , защото БХС реално е статистика която често стряска дамите , и е по скоро по важна за органите на бебето а не толкова за тоя даун защото е математическо изчисление

# 676
  • Мнения: 648
Здравей, няма задължителни изследвания, но пренаталния тест според мен е важен и е хубаво всеки да го направи. Той открива аномалии в хромозомите и заболявания като Синдром на Даун, Патау и д-р. С него може да разбереш и със сигурност пола на бебчето. Ранният скрининг,който се прави до 13-14 седмица, пък отчита дали всички органи и системи на бебето са наред. С други думи, сега ако не дай Боже има проблем, може да се прекъсне бременността и ти дава спокойствие, че всичко е наред. Силно препоръчителни са и двата теста ако си над 35г. Пренаталния тест се плаща, ранния скрининг мисля, че се включва в женската консултация.

# 677
  • Мнения: X
Скрининга не се включва при добри специалисти обаче Simple Smile Аз днес пуснах моя Пренатест за 23 хромозоми и господи дано всичко е наред , до седмица ще знам отговора

# 678
  • Мнения: 209
Радинела, не е задължителен пренаталния тест, но се препоръчва за жени над 35 години. Там получаваш категорични резултати относно синдромите и други, според това което е в пакета. Доколкото се ориентирах, всеобщото мнение е, че направиш ли пренатален тест, няма смисъл от БХС. С тази точност на резултатите няма драма както при БХС с какво съотношение са вероятностите за аномалии. Прави се след 10та ГС.
Здравейте и от мен, искам да попитам задължително ли е да се прави този пренатален тест? Моята АГ ми каза, че ще ме праща където трябва, а всъщност никъде не е засега. Започва да ми води женската консултация и ме прати на кръвните изследвания,като резултатите от тях са в нормата. По мое саморешение ще си записвам час в понеделник за БХС, за ФМ мисля да остане тази късната в 20+седмица. Сега съм в 12+3г.с. Какво бихте направили вие?

# 679
  • Мнения: 8
На 28 съм. Мисля да изчакам да видя какво ще каже и доктора, при който ще ходя за БХС. Ако той каже за пренаталния тест да го направя, ще го направя.
Здравей, няма задължителни изследвания, но пренаталния тест според мен е важен и е хубаво всеки да го направи. Той открива аномалии в хромозомите и заболявания като Синдром на Даун, Патау и д-р. С него може да разбереш и със сигурност пола на бебчето. Ранният скрининг,който се прави до 13-14 седмица, пък отчита дали всички органи и системи на бебето са наред. С други думи, сега ако не дай Боже има проблем, може да се прекъсне бременността и ти дава спокойствие, че всичко е наред. Силно препоръчителни са и двата теста ако си над 35г. Пренаталния тест се плаща, ранния скрининг мисля, че се включва в женската консултация.

# 680
  • Мнения: 780
Лично според мен е задължително да направиш:
БХС и ФМ ако си под 35 + пренетален тест ако имаш възможност или се налага и е препоръчан от гинеколог, защото си е голяма сума.
Ако си над 35 пренатални я тест не трябва да се пропуска(или си имала предишни аномалии, или има проблем намерен след БХС, който е статистика и за да се уверил на 99% пускаш пренатални я тест).

ПП: Радинела и аз като теб постъпих. На 26г съм.  Изчакахме резултатите и слава Богу всичко е наред. Сигурна съм, че и при теб ще е така!

# 681
  • Мнения: X
От БХС има смисл винаги защото там не гледат само риска от даун а и органите на бебето , сърдце , Черва , инт .Така че пренаталния тест не отменя БХС , Също се гледат и артериите и рисковете от прееклампсия.
Радинела, не е задължителен пренаталния тест, но се препоръчва за жени над 35 години. Там получаваш категорични резултати относно синдромите и други, според това което е в пакета. Доколкото се ориентирах, всеобщото мнение е, че направиш ли пренатален тест, няма смисъл от БХС. С тази точност на резултатите няма драма както при БХС с какво съотношение са вероятностите за аномалии. Прави се след 10та ГС.
Здравейте и от мен, искам да попитам задължително ли е да се прави този пренатален тест? Моята АГ ми каза, че ще ме праща където трябва, а всъщност никъде не е засега. Започва да ми води женската консултация и ме прати на кръвните изследвания,като резултатите от тях са в нормата. По мое саморешение ще си записвам час в понеделник за БХС, за ФМ мисля да остане тази късната в 20+седмица. Сега съм в 12+3г.с. Какво бихте направили вие?

# 682
  • Мнения: 209
Това не е ли при ФМ? А БХС е само кръвното изследване? Вече и аз се обърках... Thinking
Всъщност няма значение, ще правя и БХС, записана съм за 17.05 + 1ва ФМ.

А днес ми излезем резултата от пренаталния тест, всичко е ок. Доволна съм, макар че не съм и имала съмнения някакви, аз съм от по-спокойните бременни, без шаш и паника. Simple Smile А, казаха ни и пола, както си мислех, ще е момченце. Blush
От БХС има смисл винаги защото там не гледат само риска от даун а и органите на бебето , сърдце , Черва , инт .Така че пренаталния тест не отменя БХС , Също се гледат и артериите и рисковете от прееклампсия.

# 683
  • Мнения: 1 038
Скрининга не се включва при добри специалисти обаче Simple Smile Аз днес пуснах моя Пренатест за 23 хромозоми и господи дано всичко е наред , до седмица ще знам отговора

Стискам палци всичко да е наред!Чакам добри новини Simple Smile къде го пусна

# 684
  • Мнения: X
Те тия БХС и и фетални са толкова кашкави че кой ли няма да объркат Simple Smile Но и при двете се гледа , БХС не е само кръвно изследване а и ултразвуково и на база на кръв и ултразвук там някак си измисляват риска от даун . Но гледат все пак и органите де Simple Smile

Аз моя го пуснах в Афродита ( Вижън тест ) защото обмислям живот и здраве и за стволовите клетки и ше ми дадът и отстъпка за съхранение на тиа Фючър хелт

# 685
  • Мнения: 1 038
Те тия БХС и и фетални са толкова кашкави че кой ли няма да объркат Simple Smile Но и при двете се гледа , БХС не е само кръвно изследване а и ултразвуково и на база на кръв и ултразвук там някак си измисляват риска от даун . Но гледат все пак и органите де Simple Smile

Аз моя го пуснах в Афродита ( Вижън тест ) защото обмислям живот и здраве и за стволовите клетки и ше ми дадът и отстъпка за съхранение на тиа Фючър хелт

Аз съм на 7ми на БХС и мисля,че ще ме насочи към Матернити 21+
Ако не беше епикантуса на малката и арсата ,мисля,че нямаше да пусна пренатален тест.Слава Богу при нея всичко е наред,като порасне сама ще прецени,дали да махне епиканта.

# 686
  • Мнения: X
аз щях да правя натернити но видях че всъщност нямали лиценз , някой беше проучил и казал , и реших да не рискувам , а и да ползвам после отстъпката от банката за стволови клетки

# 687
  • Мнения: 209
И аз правих Вижън в Афродита, но на документа с резултатите виждам инфо само за анеуплодиите с броя хромозоми, не виждам резултатите за Даун, Патау и третия не го помня. Момичето, което звънна, каза че всичко е тип топ, така пише и в мейла, но сега се чудя, защо не виждам тези резултати. Някоя да е правила теста там, да ми даде малко инфо? Иначе мисля утре да звънна.

# 688
  • Мнения: X
Е това е де анеуплодия с броя хромозоми Simple Smile ако искаш качи снимка ( без имената ти ) да те орентирам .

# 689
  • Мнения: 209
Разгадах го. Simple Smile

Последна редакция: чт, 06 май 2021, 03:43 от Briseis_Bee

Общи условия

Активация на акаунт