На море с бебе

  • 6 847
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 13 082
Винаги съм носила термометър, Панадол и вомитусхил. Нищо друго. Аптеки има навсякъде при нужда.
И синята книжка, ако се наложи преглед.

# 46
  • Мнения: 286
Аз съм си приготвила по една чантичка и за нас и за бебето и си ги нося навсякъде. В чантата на малката има термометър, тоалетно несесерче, Панадол, фенистил, микроклизми, дефламол, низита спрей, куул пач, слънцезащитен крем, спрей против насекоми, крем за след ухапване от насекоми, хипоалергенни лепенки, риванол, спирт, пудра за рани. Преди годинката и вит. Д. Доста неща са, но чантата си ми е готова и не ги приготвям всеки път, така че не ми коства нищо. Само проверявам сроковете на годност. И така ми е спокойно, че съм подготвена.

# 47
  • Мнения: 6 764
Откакто бяхме в Троян, в самия град, не някъде наоколо и в 20:30ч започна внезапно повръщане и се оказа, че няма нито една работеща аптека, в аптечката на рецепция на хотела имаха само Аспирин, вече нося всичко с мен. Първата аптека отваряше в 9:00, мъжа ми ходи да стои отпред да чака да отворят. Даже не беше уикенд, а делничен ден. Единственото нещо, което не бях взела, нещо против повръщане, защото срока беше изтекъл и го извадих от несесерчето. Малката беше тогава на 1г4м.

# 48
  • Мнения: 1 355
Определено си необходимо взимането на лекарства от първа необходимост, аз лично не бих разчитала на това да има денонощна аптека, защото на много места няма. Дори в Плевен нямаме, а градът не е малък. В Обзор, където ходихме преди 1 седмица, също нямат денонощна аптека. Не претендирам да съм запозната, но най-вероятно в голяма част от малките градчета по морето нямат такъв лукс като денонощна аптека.

# 49
  • София
  • Мнения: 7 990
А да попитам с какви лекарства се запасяват е за 6-7 месечно бебе? Thinking
На първото ни море педиатърката ни даде списък и дозировки, ако се наложи.
Най-общо: температуропонижаващи, против разстройство, против повръщане, против дехидратация, против изгаряне, противоалергични, капки за нос.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 402
Единствено мисля да взема термометър, аспиратор за нос, физиологичен р-р, куул пачове, Панадол и пробиотик. Другото, ако се наложи от аптека ще е.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 1 912
Задължително ще вземем панадол, Нурофен, термометър, нещо за повръщане, нещо за разстройство, спрей против комари/ насекоми.
Сега, като прочетох част от мненията ще включа и лепенки, спирт и пудра за рани. В Гърция не ми се иска да търся аптека за този тип неща от първа необходимост.
Малката ще е на 10 месеца и малко на морето.

Общи условия

Активация на акаунт