Пари и помощ за тях в семейството

  • 6 450
  • 137
  •   1
Отговори
# 135
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
За 17 години заедно с мъжа ми,  имам 3 в които съм ходила на работа. Абсолютно той издържа семейството ни,  никога не ме е ограничавал  в нищо.
Имаше само един тежък здравословен период (тогава започнах да работя), в който загубихме почти изплатена къща в САЩ и държахме 6 цифрена сума от неуспешни операции там. Тогава за поех всичко и със спестяванията които имах от преди да се запознаем, платих операциите му в България,  става,  рехабилитация и автомобил. Няма мое  няма твое. Всичко е общо.

# 136
  • Мнения: 2 986
Най - добре е да ги оставя някъде и да взимаш, когато ти трябва.
Аз не съм искала на мъжа ми пари, имах спестявания, и той не се бута да ми дава де. Ако ти трябва нещо казваш си.

# 137
  • Мнения: 138
Никога не сме имали общ бюджет, в буквалния смисъл, т.е. да си събираме парите на едно място. Всеки плаща определени неща, например аз плащам всички сметки, а той частната градина на детето. Храна пазарим и двамата, не се е налагало да правим разчети за това. Може би е така, защото изкарваме добри пари. В общи линии аз разполагам изцяло с моя доход, а по-големите масрафи...като почивки и др. ги плаща той. Имаше един период, по време на майчинство, когато стоиш на някакви 380 лв., но не помня тогава да съм се молила за пари...отивах и си взимах, колкото ми трябват. На мнение съм, че мъжът трябва да е стабилен и да е в състояние да издържа сам семейството - ако това се наложи и в извънредните ситуации, за които питаш! Но, според мен, няма по-хубаво от това човек да има и лични пари - трудно ми е да си представя да висна само на мъжа ми, би ми било адски неудобно и ограничаващо - освен ако не е милионер, но уви, чак такъв не е! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт