Априлски мами 2021 - тема 4

  • 37 405
  • 649
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 427
Извинявайте момичета, отклонявам малко темата с един въпрос- днес имам силни менструални болки и се чудя нормално ли е, не си спомням предния път дали съм имала, минаха 20 дни от секциото...

# 586
  • Мнения: 94
Момичета и аз имам въпрос по същата тема, но аз пък съм другата крайност - почти нямам течение вече, и чак се притеснявам. Миналият път около 2 месеца имах. Сега съм 20ти ден от нормално раждане.

# 587
  • Мнения: 86
И аз имам много малко,  на 16-ти ден от раждането. Докторът ми каза между 30-ти и 40-ти ден след раждането да отида на профилактичен преглед. Според мен не е повод за притеснение, че почти нямаме.

# 588
  • Мнения: 1 210
Layla, тук можеш да погледнеш за скоковете в растежа: https://naninanibebe.com/calendar/ И при нас има тези моменти и съчетани с колики става ужас.

Рейчъл, не знам и аз колко е нормално, но да не би да ти идва менструацията или не е възможно толкова скоро? Освен да отидеш на преглед, ако продължат болките и не е еднократно.

За лохиите при всеки е индивидуално. Нормално е да са 20 дена, както е нормално да са и 40.

# 589
  • Мнения: 427
Момичета и аз имам въпрос по същата тема, но аз пък съм другата крайност - почти нямам течение вече, и чак се притеснявам. Миналият път около 2 месеца имах. Сега съм 20ти ден от нормално раждане.

Не се притеснявай, при мен предния път приключи всичко на 14-15 ден, а сега също не мога да кажа че има кой знае какво, през ден ако има по няколко капки и това е...
Ще се обаждам май на лекарката, а и доста се по натоварих днес- 100 пъти клекнах, качвах поне 20 пъти стълбите до горния етаж и какво ли още не. Тъпа работа 😒

# 590
  • Мнения: 297
Момичета, това изключително полезна тема по повод кърменето. На началната страница има супер изчерпателна информация за почти всички въпроси, които си задаваме всеки ден -  https://www.bg-mamma.com/?topic=1312421
colorful_life, теглото се смята от изписването, т.е. когато вече бебето е свалило. Това ми отговори един от топ педиатрите в София, а и в България - д-р Пламен Масларски - Аджибадем Сити Клиник сърдечно-съдов център - на Околовръстното. Не работи по здравна каса -първичен преглед -около 80лв, вторичен преглед в рамките на 1 месец от първичния - 38 лв. Изключително добър, интелигентен, мил, внимателен и невероятен диагностик. Съпругата му е завеждаща неоантологията в Токуда - също топ специалист. И двамата при по-специфични проблеми(не дай си боже) насочват към правилните лекари.

# 591
  • ...
  • Мнения: 513
Здравейте момичета, днес се роди Калина - 3680, 50 см, нормално раждане, 1 ден след термин.

# 592
  • Мнения: 297
    Evangeliya, честита Калина! Да е здрава, щастлива и да расте безгрижна!!!

    # 593
    • Мнения: 372
    Еее, честито Евангелия! Тъкмо за Великден ще сте вкъщи, ако всичко е наред. Simple Smile Бъдете здрави с малката Калина и леко възстановяване на мама. Simple Smile)

    Fia37, благодаря за пояснението. Исках да се ориентирам приблизително дали бебока наддава добре и преди консултацията другата седмица.

    Мами, отчитам се и аз.. оказва се, че от поне седмица има колики малката госпожица. Понеже са сравнително по-леки и търпими още, не съм успяла да ги разпозная и си мислех, че я прехранвам. Стискам палци да си останат търпими, като сега ни предписа педиатърката да пробваме био Амика.

    П.П. темата за бебенцата дали не трябва да се премести. Видях, че има теми за родените съответните месеци, подобно на тези с термините, но не за всеки месец.

    Последна редакция: чт, 29 апр 2021, 12:08 от colorful_life

    # 594
    • Мнения: 427
    Честито бебе Калина Simple Smile страхотно име, едно от любимите ми, всички хора които познавам с това име са страхотни- мъже и жени!

    # 595
    • ...
    • Мнения: 513
    Благодаря, момичета ♥️ малката е като малко зверче смуче здраво 😁 зърната вече ме болят дано да помогне лансилох. Сега си виждам корема отдолу... имам за съжаление доста стрий. Какви кремчета ползвате за вече излезли? Ще навреди ли на кърменето?

    # 596
    • Мнения: 178
    Най-после и аз да се похваля😊с бебе Амира 51см 3кг тази сутрин нормално раждане ,имам доста шевове ,но се надявам да се възстановя бързо 😊Честито на новите мами💋

    # 597
    • Мнения: 250
    Здравейте ,на 20.04 се роди и бебе Даниел 4200 .Беше секцио и една седмица преди термин,незнам как щях да се справя ,ако беше естествено и на термин.

    # 598
    • Мнения: 1 210
    Честити нови бебета! ❤

    # 599
    • Мнения: 2 124
    Да са честити и новите бебчета!
    Забелязвам една тенденция - повечето от бебетата, родени през пандемията, са с доста високо тегло!

    Днес след консултацията сме + 2 см на ръст и един килограм от изписването, т.е. 4.80 кг. Дрехи с размер 74 едва и стават на мънинката... И май има бебешко акне, което не е много зле и дано не се влоши.

    Общи условия

    Активация на акаунт