Пролет се задава, ДЕСЕТОКЛАСНИК на училище с приятели се надява

  • 40 626
  • 729
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 12 004
Аз при Димитрова съм ходила и съм доволна. Мазнейкова също е вариант. За Марков имам особено мнение, но то няма доктор, от който всички да са доволни. Много интуито персоне е тази работа. Simple Smile

# 511
  • Мнения: 8 767
Благодаря ви,момичета!Темата е безценна!
    Аз май зарязвам алкохола и ще минавам на розовите хапченца,тия мои деца ще ме подлудят.

# 512
  • София
  • Мнения: 584
Марулета, честито! Прекрасна новина! Всичко да върви безпроблемно и после, да се похвалиш!
При нас, тийнът го кара лежерно. Предстоят му 3 НВО-то/АЕ по желание/, но не се е напрегнал. Повече го вълнува купона за РД. Организацията, този път, ще оставя на баща му. Аз се забих в един ремонт на вилата и го редувам с работа и градинарство. Тийнът, сам да се оправя с НВО-тата. Казах, каквото имаше. Направих, каквото трябва, говорих, говорих.....но не мога да уча вместо него. Отказа допълнителните уроци, които му предложих. Можело и без тях. Хм, ще видим! Каквото покаже, това и ще получи. Една година му остава до пълнолетие, ако досега не е разбрал /надявам се, че е/, колко е важно образованието,да му мисли!

# 513
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Марулета, сестра ми, която роди преди 2 месеца ходи при д-р Мария Янкова за фетална морфология и скрининг. Много беше доволна!

# 514
  • София
  • Мнения: 12 004
ТМ, това НВО не си заслужава говоренето. Аз съм оставила девойката сама да реши дали ще се явява. Още не е решила.

# 515
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Марулткеееее, честито, страхотна новина! Всичко да върви по мед и масло! Heart
За фетална и биохимичен не мога да дам съвет, аз директно правих амнио и двата пъти (фактор възраст). Но пък за доктор с две ръце препоръчвам Румен Велев, който ми следи и двете бременности и води ражданията.

Сега, по прозаичната тема - наборката го е ударила на живот (има гадже, много свестно момче). Предупреди ме, че ще се опита да изкара поне 3 на матурите и да не й се сърдя много. Казах да не си го слага на сърцето. Иначе е наредила 6 по почти всичко, с 1-2 изключения. И иска да работи нещо, каквото и да е.

# 516
  • Мнения: 8 767
Божее,вЕрно че и НВО имахме на главите си тази година!!!Той и наборът сигурно е забравил , или поне се спотайва.Не знам дали ще се яви.Знам,че ако не го направи класната му ще ме направи на салата,ама ИЧ тамън не ми дреме!!!
Днес и утре учат малко по-така,каквото и да значи това,щото се организира изпращане на абитуриенти.Моичкият ме информира преди малко,че щял да пропусне някои часове,щото щял да ходи на изпращането на гаджето, да се снимали.Помолих го да се разбере с учители за отсъствията.
   За другото,ко да ви кажа- голям кеф,ама много голям.На зет ми майка му почина половин година преди сватбата,изненадващо и бързо.От тогава за всичко съм аз.И сега това е дена такава емоция,която не знам как да опиша.Хем са ми деца,едни такива вятърничави,хем ги очаква страхотно събитие и отговорност.Щерката е хормонална каша- побърква ни.Всичко й мирише гадно,дразни я как исоставяме обувките на стъпката,ако ходим при тях......Абе лудница.Добре,е все пак са отделно,зет ми да си я търпи.Иначе щях да я изгоня,честно.Вчера драмата беше ФМ и БХС.Решихме я.Днес още не знам каква е,ама няма да мине без хич.На работа - колежката й се пръска с парфюм,от който все й се гади,отваря прозореца,затваря прозореца,колегата цял ден хрупа нещо.Вчера я оставиха сама в стая,другите бяха извън офиса,що е сама,скучно й е...Абе луда работа.
    Ние като че ли бяхме по-мъжки момичета.Не се глезехме чак така едно време.Аз и с двамата до последно не се спрях.

# 517
  • Мнения: 37
Извинявайте, че нахълтвам така в темата , но си мисля от няколко дни за НВО-та  в 10 клас - защо им ги причиняват на децата и по точно на тези, който ще продължат и след 10 г ? Направо побъркаха децата и запознати ли сте тези оценки къде биха се отразили -пишат се в удостоверението за 10клас, но реално нямат значение ако детето продължи за него ще са важни тези в 12 клас нали? Далеч са му тези матури за 10 клас на моето дете, но просто се поразмислих....В 12 клас се държи задължително по БЕЛ и по още един предмет нали? Тоест оценката по математиека от това НВО би ли била от значение?Rolling Eyes

# 518
  • Мнения: 11 674
Не разбирам защо са ви голям проблем тези "матури" в 4-ти и 10-ти клас. Нищо повече от контролно/класно не са. Много ги жалите децата. В крайна сметка това им е задължението - да учат и да ходят на училище. Те и това проспаха, не по тяхна вина, разбира се Grinning
С най-голяма тежест за мен е НВО-то след 7-ми клас.
После са матурите в 12-ти.
Всичко друго е пълнеж.

# 519
  • София
  • Мнения: 1 109
Аз не ги жаля,но не виждам нужда от такова класно или контролно, както го наричате. За учениците, които продължават е излишно. И не сте прави,че няма значение, защото вече на доста места чувам, че учителите ще превръщат точките в оценки и ще им ги пишат.

# 520
  • София
  • Мнения: 7 061
Резултатите от оценяването трябва да излязат до 28.06. По стар обичай, очаквам да се появят точно на 28.юни.
Искате да кажете, че децата ще стоят неоформени до 2 дни преди края на годината?
Нашият учител по математика е един от разработвалите методите за съставяне и оценяване на НВО. Обучаващ лектор е на учители, готвещи ученици за PISA. Казал е на децата, че каквото иска да разбере и оцени, може да си го направи и сам. Масовки не са му нужни. 😁

# 521
  • Варна
  • Мнения: 1 412
Резултатите от оценяването трябва да излязат до 28.06. По стар обичай, очаквам да се появят точно на 28.юни.
Искате да кажете, че децата ще стоят неоформени до 2 дни преди края на годината?
Нашият учител по математика е един от разработвалите методите за съставяне и оценяване на НВО. Обучаващ лектор е на учители, готвещи ученици за PISA. Казал е на децата, че каквото иска да разбере и оцени, може да си го направи и сам. Масовки не са му нужни. 😁
Резултатите от оценяването нямат нищо общо с оформянето на срочни и годишни оценки.

# 522
  • Мнения: 11 674
Аз не ги жаля,но не виждам нужда от такова класно или контролно, както го наричате. За учениците, които продължават е излишно. И не сте прави,че няма значение, защото вече на доста места чувам, че учителите ще превръщат точките в оценки и ще им ги пишат.

И да им пишат ще е текуща оценка, не срочна или годишна.
Пък, ако само въз основа на този изпит си съставя мнение за даден ученик ... да го знам и в учителя.

# 523
  • София
  • Мнения: 7 061
Аз не ги жаля,но не виждам нужда от такова класно или контролно, както го наричате. За учениците, които продължават е излишно. И не сте прави,че няма значение, защото вече на доста места чувам, че учителите ще превръщат точките в оценки и ще им ги пишат.
Савова, постът ми беше във връзка с това.

# 524
  • Мнения: 37
Подкрепям казаното и го споделям!!!

Аз не ги жаля,но не виждам нужда от такова класно или контролно, както го наричате. За учениците, които продължават е излишно. И не сте прави,че няма значение, защото вече на доста места чувам, че учителите ще превръщат точките в оценки и ще им ги пишат.

Общи условия

Активация на акаунт