В колко часа водите детето си на градина?

  • 3 223
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Жалко, че не може 2 опции.
Между 7:30 и 8:30, според зависи от това как сме се събудили, колко време им трябва да се нагушкаме (сутрин задължително идват в нашето легло и се гушкаме 4-мата), да ги облека (обикновено Еса е готова и чака до вратата, а Кика крещи и тича наоколо пи голо дупе).
Вече работя и в офиса (на половин ден), но започвам в 9 ч., а работата ми е на няколко спирки с трамвая.
Тези дни ходиха за помалко, но вече започват да остават по цял ден и ще ги водим сутрин с таткото. Той е от 8:30 на работа, но е с кола и вероятно ще гледаме между 8 и 8:15 да сме успели да отидем, да ги преоблечем и да ги оставим.

На мен ми казаха, че може да ходят и по-късно, но закуската (и то само след обаждане) им се пази до 9 ч., а за обеда задължително трябва да знаят дали децата ще са там или не.

Градината е съвсем близко до нас и предпочитам така, защото не зависим от градски транспорт или кола за водене и прибиране. Ако се наложи, може баба ми (тя живее близо до нас) да ги прибере, както и за прибирането възможностите са повече (мъжът ми, майка ми, баща ми и т.н.). Не се налага сутрин децата да вървят дълго (и двете са поспалани и сутрин поне още час дремят прави). В студеното време няма да мисля как ще се приберем, когато натрупа сняг. При това, точно срещу градината е кабинетът на педиатърката ни и при нужда (дано да няма такава) мога да ги взема, да минем бързо през нея и да се приберем.  Понеже само сутрин съм в офиса, а следобед работя от вкъщи, ще мога да си преценявам кога да ги взема (дали в 15:30 ч. след сън и закуска или по-късно). В нашата градина предпочитат всички деца да обядват и да спят там, за да не дразнят останалите.

# 16
  • Мнения: 1 809
Градините и яслите си имат правилници за вътрешния ред, съгласно него детето трябва да е най-късно 8.30 там и максимум 9.00 ако е закусило в къщи,защото няма да се пази закуска след това.Възможно е обаче да се подаде допълнителна молба и детето ти да е на "свободен прием" така персонала ще знае,че можеш да доведеш детето си напр. в 10 часа и да го вземеш в 14.00

Аз лично Хриси я водя в 8-8.30 защото инак трябва да е закусила в къщи, което е "мисия невъзможна" понеже със ставането тя започва да се пазари,че няма да ходи,че не е хубаво и т.н.
Не работя в момента и предпочитам градината да ми е близо до вкъщи, предвид това,че съм бременна и ще ми е трудно да ходя далеч както сега,така и след като се роди бебешора  Wink

# 17
  • Мнения: 4 629
Водя сина ми между 8 и 8:30. Нашата градина отваря в 8 и децата трябва да са там преди 9:15. Близо ми е до вкъщи - на 10 минути и ми е много удобно  Grinning

# 18
  • Мнения: 1 437
7.30-8.00 най-късно,защото съм на работа от 8.30.Ако го заведа след 8.00 със сигурност закъснявам. Вечер го вземам към 17.30 часа и той е един от последните. Cry

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Гласувах с 8:30-9:00, но истината е, че се случва честичко и след 9 да я водя.
За целта съм подписала декларация, която дават в нашата градина, че да, и да я заведа след 8:30, ще има манджа за нея (освен ако не се обадя преди 8:30, че няма да я водя).

Градината не ми е нито близо до дома, нито до работата. Но е много хубава. Базова по изкуствата за града. От работа ми е 10 минути бърз ход, което е сравнително прилично, зимата ще видим как ще драпаме...

# 20
  • Мнения: 3 611
8:25 най - късно е в ДГ, щото 8:30 почва zакуската.

# 21
  • Мнения: 8 505
8-8.30.
Не работя все още,но имах работа за вършене, от когато я пуснах на ясла до съвсем скоро.
Близо до вкъщи ми е по-удобно.

# 22
  • Мнения: 844
Отговорих 730-8.00 ч. В 8.00 ч. започваме работа, но се придвижваме с колата. Може би ще трябва да ги водим не по-късно от 7.30, защото ми се случва много често да закъсняваме с по 10 минути, което не е приемливо.  Thinking

# 23
  • Мнения: 1 526
В 7.30 .  Аз от 8ч. трябва да почвам работа. Но все закъснявам...

# 24
  • Мнения: 3 777
Водя го преди 7 и 30, защото пътят ми до работа е 1 час.
Внимателно, няколко пъти обясних, защо го водя тогава, а не по късно, наблягайки на това, че всеки си има работно време и трябва да го спазва.
Яслата е в квартала на път за работа, първо е удобно, второ там където работя, ясли няма.
Взема го свекърва ми, защото и двамата с мъжа с колите се прибираме не по рано от 19 часа, в най-добрият случай.

# 25
  • Мнения: 3 491
Ако започвам работа по-късно - оставям Александър малко преди 9, след като качим брат му в 8.30 на училищния автобус. Ако работя от 9 сутринта, го оставям в 8 и после се връщаме с брат му да чакаме на автобуса. При всички положения гледам обаче да са закусили и двамата у дома, те и без това се събуждат гладни. В противен случай рискувам сутрешен стрес.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 105
или аз или татко й или и двамата я водим в 8.30, защото от 9 сме на работа. имаме късмета, че и службите, и дома ни са си в един и същи квартал, а градината е на 3 минути с бавен ход от вкъщи  Laughing

# 27
  • Мнения: 397
Аз също съм облагодетелствана, че градината ни е в близост до службата и до вкъщи. Почвам работа в 9:00, така, че водя малкия към 8:20-8:30ч., тъй като в 8:30ч. им почва закуската. И тъй като сутрин поспиваме до по-късно и се оправяме в последния момент, след като го оставя в градината - си пийвам спокойно задължителната си доза кафе в близкото кафене преди да започна работа!!!

# 28
  • Мнения: 399
И ние отиваме в интервала м/у 8:20 и 8:30- Искат ги 8:30 най-късно да са в градината.
Аз започвам работа в 9:30, така че имам време за сутрешно кафе след това:)
Таткото го взима, тъй като аз съм до 18 на работа.

# 29
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 187
В яслата Гого го искат най-късно до 8, ако ще закусва там.
Ради, в градината - до 8.30.
Баща им ги води на път за работа до 8 - оставя ги един след друг. Аз в момента не работя, но и като работех, воденето и вземането беше работа на таткото (излизах от нас в 7, а и той е с кола).
Предпочитам яслата и градината да са близо до нас Peace

Общи условия

Активация на акаунт