а при вас как е?...

  • 1 446
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 999


Това, че твоята Криси "става в 8ч със зор", както пишеш, ме кара да си мисля, че сънят й през нощта не й е достатъчен. А имате ли си някакъв вечерен ритуал преди лягане, който да я успокои и настрои за сън? При нас това е четеното на приказка.

да, и приказки четем, и куклите приспиваме, и филмчета сме пускали анимационни, ама видях че ефектът е точно обратен на търсения Sad 

и аз съм на мнение, че сънят през нощта не й е достатъчен, ама още не мога да намеря начина да я карам да заспива по-рано  Cry

А може и да не е от това. Аз ставам "със зор" колкото и време да съм спала, Дариа е същата. Може би дъщеря ти е 'сова' като нашето семейство. Може да има ниско кръвно и то също й пречи да скача радостно сутрин от леглото. Давай й кафето сутрин, не вечер  hahaha

# 16
  • Мнения: 46 518
... Никол, при вас просто режима е изместен. Щом става в 12, значи тогава закусва, в 4 обядва, после спи и после следобедна закуска в 8 и т.н. нали? На мен лично не ми допада идеята, но виждам, че е доста масово. Особено ако съдя по това как, когато ние отиваме в София ленд към 10 - никой няма, а като си тръгваме в 12 децата идват на тълпи. Явно няма да обядват и спят в София ленд нали Joy

Мне точно така  Grinning обядва в 12-13 ч., яде следобедна закуска в 16-17 ч., вечеря в 19-20 ч.. Вечер преди лягане и сутрин към 7-8 ч. (в полусънено състояние) пие Нестле джуниър.

Следобеден сън няма, нуждата от сън си я задоволява наведнъж, за 12-13 часа.

От раждането до сега заспива сама, няма ритуали, няма натискане, ляга, когато й се доспи, с една единствена цел- заспиване Grinning сама си показва кога иска да играем, кога да четем приказки, кога да рисуваме, съответно и кога да спим  Peace

Някои имат нужда да спят наведнъж в денонощието, други да си го разделят на нощен и следобеден сън, трети на нощен и 2 следобедни, еднакви хора няма, затова казвам на майката, която е пуснала темата- води се по твоето дете, не е здравословен проблем, няма място за притеснение  Grinning



Лично аз съм отгледана по строг режим, резултатът- нощна птица, която е най-продуктивна нощем, за всички изпити едно време учех само тогава, ако имам някаква работа- само на тъмно мога да се съсредоточа, общо взето мине ли 24 часа и отварям ей такива очи  Shocked  Joy

Пиша, пиша, а дали остана някой буден да го прочете  Blush Hug

# 17
  • Мнения: 5 577
Моя Иван е като София железен в режима си, и заспива сам.
С тая разлика, че заспива в 20:00 и става в 7:00.
Винаги е бил така, не помня и не мога да си представя да ми се мота из краката след 20:00 и да се занимавам с него. Ляга си, ние с баща му си вечеряме, гледаме си ТВ спокойно. Е, съботра и неделя не се наспиваме до късно, но пък ни е готино вечер.

Ето, различно е, всеки си спи като му се доспива.

# 18
  • Мнения: 2 757
На 11 часа спане липса на сън ли му викаш?  newsm78  Съвсем нормално е на тази възраст. И някои бебета дори спят по толкова. И на сестра ми 2г и 8 месечния син спи по 11 часа на ден примерно - от 22 до 7 и после след обяд 2 часа

# 19
  • Мнения: 9 990
До една годинка-лягаше в 8, ставаше в 8.
После тръгна на ясла-ставаше в 7, на обяд спи около час, вечер-към 20.30-21.00 часа.
Сега е по-голяма /3г10м/и отказва следобедният сън та-ставаме в 6.30, следобеден сън твърди , че няма/ почивала, но не спяла Rolling Eyes, събота и неделя също не спи/ вечер ляга към 21.00-21.30.Почивните дни не спи до 9-10, става към 8, при положение, че се е излежавала и при положение, че даже да почива не ляга следобед.
така че според мен понякога си е до организъм.

# 20
  • Мнения: 5 877
Става в 7:30 - 8, в детската градина спи - не знам от колко часа, но някъде в три и половина ги вдигат, вечер заспива към 9 - 9:30. От 4 вечери - сама. Вечерята, банята, пижамата, приказката, светнатата лампа и 2-3 минути гушкане.
не съм факир на режимите, много често нарушаваме ритъма по наша вина - водим я някъде вечер... тогава почва да мрънка, че й се спи.
Но ако някой от елементите на ритуала не е изпълнен, не заспива. Абсурд да заспи, без да съм й дала нещо за вечеря (ако и да не е гладна), без да съм я мила или без да съм й чела приказка. Алгоритъмът й се губи и може да се кокори до среднощ.

# 21
  • Мнения: 11 607
Режима при нас зависи от това колко е спал малкият в детската. Когато се е наспал добре, вечер лягането е същински ужас, особено ако на мен ми се спи,че 2 не виждам! Но общо взето като си легнем всичките, Йоан иска не иска ляга и той и така. Гледа кака си и батко си,че също са си легнали и той като няма какво да прави - ляга и заспива! Имаме ритуал на обличане на пижамата и цуни гуни преди лягане,но после - всеки да си заспива! След ритуала си лягам и аз и не ме закачат за нищо. Общо взето настава спокойствие и всеки си е в леглото!

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
На 11 часа спане липса на сън ли му викаш?  newsm78  Съвсем нормално е на тази възраст. И някои бебета дори спят по толкова. И на сестра ми 2г и 8 месечния син спи по 11 часа на ден примерно - от 22 до 7 и после след обяд 2 часа

А, недей така. Аз до 25 си годишнина спях по 12 часа в денонощие.  Embarassed Иначе ми беше криво. Дариа е на 2 и 4 месеца и се наспива с 15 часа някъде. Във всеки случай нощем задължително 11-12 часа + през деня колкото успее.

# 23
  • Мнения: 268
сутрин става в 7:00 - 7:30, в детската градина спи около 2 часа, вечер заспива към 9 - 9:30. През лятото като не беше на градина си лягаше около 22:30 и спеше до 08:00, но още първият път като я събудих рано за градина, вечерта заспа на фотьойла в 9:00, докато оправях леглото. Затова опитай да я събудиш една сутрин с час по-рано и вечерта е възможно да пожелае да си легне по-рано и така след няколко дни ще си промени режима.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 104
Затова опитай да я събудиш една сутрин с час по-рано и вечерта е възможно да пожелае да си легне по-рано и така след няколко дни ще си промени режима.

е да, ама и да я събудя по-рано, тя нали пак ще си спи 2 часа по обяд в детската...

# 25
  • Мнения: 268
При Ави става така, че когато я събудя по-рано сутрин, двата часа сън в градината не са й напълно достатъчни, уморява се по-бързо следобед и си ляга по-рано. Така си го обяснявам. След градина не е нервна, но към 20:00 започва да нервничи и капризничи, затова започваме с вечерния тоалет и около 21:00 обикновено е в леглото, а след 15 минути е заспала.

# 26
  • Мнения: 268
В крайна сметка пак спи по 11-12 часа на денонощие, които са й достатъчни, но поне са в "по-нормално" време.

# 27
  • Мнения: 179
Уф,ставаме към 7.30-7.45 за детската с малко сърдения и някое лакомство/знам,че не ередно/.Лягането ни е мъка,към 21.30 започва подготовката,но дори и да легне не заспива веднага,а ни чака и ние да си легнем.Въобще един филм не можем да изгледаме като хората,да не говорим за нещо друго........ Embarassed

# 28
  • София
  • Мнения: 3 679
Таня става в 7:30 - 7:45, защото трябва да ходи на ясла. Уикендите си поспива до 9. Вечер ляга към 21:30 - 22:00. Приспиваме се около половин час. На обяд спи в яслата от 13:00 до 15:30, а вкъщи като е от 14:00 до 17:00.
Обаче мойто дете е доста поспаливо, и като бебе много спеше и сега е така - на мен се е метнала явно  Laughing

# 29
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Става между 6.30-7.15 сутрин (без значение уикенд или делничен ден), спи обикновено към 1.30-2 часа през деня (между 12.30-2 часа). Вечер си ляга, след като сме се къпали, гушкали  Hug и чели поне 2 приказки и заспива между 7.30 и 8.30 часа.

Така че има поне 11 часа сън нощем и още към 2 часа денем. Дневният сън сам си го търси и е готов да спинка както и вечер сам си казва да ходим да спим  Party

Общи условия

Активация на акаунт