БАЗЕДОВА БОЛЕСТ ТЕМА 12

  • 27 565
  • 818
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 106
Аз съм на Ел тироксин и Тирозол едновременно. Този месец обаче ми дойде 5 дни по-рано. Това дали има връзка с хапчета или? И получавам сърцебиене понякога. А беше спряло.. Дали Ел тироксин ми идва повече? Чак на 22 съм на преглед... Пффф, омръзна ми....

# 76
  • Мнения: 37
Аз съм на Ел тироксин и Тирозол едновременно. Този месец обаче ми дойде 5 дни по-рано. Това дали има връзка с хапчета или? И получавам сърцебиене понякога. А беше спряло.. Дали Ел тироксин ми идва повече? Чак на 22 съм на преглед... Пффф, омръзна ми....

аз като бях хипер не ми идваше ,сега този месец станах хипо и 10 дни обилно и не спира

# 77
  • Мнения: 11 737
Без кафе и цигара. На чисто тироксина, поне 30 минути. А най-добре се усвоява 1,5-2 часа преди храна и кафета.

Относно МЦ, не хапчетата влияят, а движението на хормоните. 5 дни по-рано при цикъл 26-35 дни не е аномалия. Но ако МЦ идва на 21-25 дни, тогава 5 дни по-рано не е в норма. Но зависи. Еднократно ако е и не се повтори и потрети, може просто и от стрес, смяна на време и т. н.

# 78
  • Мнения: 1 538
Възможно ли е едностранно, болезнено подуване на щж при базед ?
Сестра ми имаше преди 15 години, успешно го излекува, но от 10 дни е със симптоми, ТСХ е около 0.200, т.е, хипер. Но ме притеснява увеличената жлеза.

# 79
  • Мнения: 11 737
При мен така се поду когато отключих Базед. Първо от едната страна, после от другата. Не помня в какъв интервал. Но имаше интервал няколко дни между подуванията.

# 80
  • Мнения: 1 538
Надявам се да уредя час идната седмица, можеш ли да ми препоръчаш добър ендо в София ?
Към Ендокринологията съм се насочила.

# 81
  • Мнения: 106
Надявам се да уредя час идната седмица, можеш ли да ми препоръчаш добър ендо в София ?
Доктор Емил Начев.
Към Ендокринологията съм се насочила.

# 82
  • Мнения: 2 817
Надявам се да уредя час идната седмица, можеш ли да ми препоръчаш добър ендо в София ?
Към Ендокринологията съм се насочила.

Доц. Томова.

# 83
  • Мнения: 1 538
Начев преглежда само платено, ще проверя за доц. Томова, благодаря ви !

# 84
  • Мнения: 2 817
Начев преглежда само платено, ще проверя за доц. Томова, благодаря ви !

Доц. Томова работи и с направления. Аз така ходя при нея. Много културна жена, обръща внимание. Доволна съм.

# 85
  • Мнения: 1 538
Сега четох добри отзиви и за д-р Лазарова.
Ще звъня в понеделник, дано да имаме късмет и скоро да запишем час. Разбрах, че ако се назначат допълнителни изследвания, то те се заплащат, ако няма прием в клиниката, а ехографа и той ли се заплаща ? Изобщо по ЗК минава само прегледа и дискусията, така ли ?
Много, много благодаря за мненията, пожелавам на всички много здраве !

# 86
  • София
  • Мнения: 3 880
Хейй, как сте?Simple Smile не съм ви проверявала скоро🌷🌷🌷

# 87
  • Мнения: 106
Мърдам, хипо, хипер. Дано някой ми каже някой ден какво съм😂.

# 88
  • Мнения: 1 372
Аз още боря ковида. Половината карантина мина и вече съм на един антибиотик на 12 часа, че бях на два😀. После ще се почват изследвания. Случвала се е преходна тиреотоксикоза в следствие ковид, та ще видим.

# 89
  • Мнения: 306
Здравейте , забелязах, че едното ми око е по-отворено, леко е изпъкнало Disappointed моля, помагайте... какво да направя?

Общи условия

Активация на акаунт