"Бременна ли си съм?" - тема бързи въпроси и отговори 53

  • 33 849
  • 730
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 6 726
Здравейте ,мами! Имам един въпрос към вас, на 21-на години съм и от 2 месеца с приятелят ми правим опити за бебе... имам 3 отрицателни теста, но имам и симптоми на бременност, не знам какво да правя и как да постъпя. Моля каже ми вие имали ли сте подобен случай и възможно ли е да съм бременна , но тостовете да ме лъжат?!
Е щом имате 3 отрицателни тестове не знам на кое да повярвате, че не сте бременна. Какъв ви е симптома на бременност?

# 676
  • Мнения: 3
Гърдите ми са страшно издути и чувствителни, болят ме страшно много, имам болки ниско долу в корема.

# 677
  • София
  • Мнения: 6 726
И все пак това не е само симптом на бременност ами и на предстояща менструация. А колко дни ви закъснява?

# 678
# 679
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 354
Закъсненията в цикъла може да се държат и на ановулаторен цикъл, на по-късна овулация и на задържан фоликул, или на хормонален дисбаланс. Симптомите в начална бременност са много леки и се дублират с ПМС, а ако до момента не е имало ПМС, всяко отклонение от хормоните може да е мимикрия на бременност без такава. Но закъснение и отрицателни тестове - почти невъзможно, освен ако не са всички дефектни, което клони към 0.

Подути гърди, подут корем, силни миризми, гадене и т.н са типични симптоми за висок прогестерон, но той трябва да е  висок във втора фаза на цикъла и спада рязко ако няма имплантирана яйцеклетка, заради което настъпва менструацията. Затова тези симптоми не гарантират бременност.

# 680
  • София
  • Мнения: 6 726
С 3 отрицателни теста явно не сте бременна. Посъветвайте се с гинеколог на друго може да се дължи закъснението.

# 681
  • Мнения: 1 847
Ако закъснението е на календарче само, не със засечена овулация е възможно дори да нямате закъснение.

# 682
  • Мнения: 25 610
...имам 3 отрицателни теста, но имам и симптоми на бременност, не знам какво да правя и как да постъпя. Моля каже ми вие имали ли сте подобен случай и възможно ли е да съм бременна , но тостовете да ме лъжат?!

Най-верният симптом на бременност е положителният тест. Плюс потвърждение от гинеколог.
Всички останали „симптоми“ са толкова подвеждащи, че просто не си струва да се обсъждат.

# 683
  • Мнения: 47
Здравейте ,мами! Имам един въпрос към вас, на 21-на години съм и от 2 месеца с приятелят ми правим опити за бебе... имам 3 отрицателни теста, но имам и симптоми на бременност, не знам какво да правя и как да постъпя. Моля каже ми вие имали ли сте подобен случай и възможно ли е да съм бременна , но тостовете да ме лъжат?!
Виж миличка и аз съм на 21г. като преживяла не 2 месеца ,а почти година кошмара отрицателни тестове и постоянни опити и втълпявания,че имам симптоми и че съм бременна въпреки отрицателните тестове ще кажа,че симптомите идват във втори месец,а не преди закъснението и повярвай ми ще ги разпознаеш защото нямат общо с това което пише в интернет(чела съм мнооого),бременна съм в 3 месец и е ужас от 1 месец лежа и съм в безтегловност,гади ми се дори от вода,умирам от глад ,а ми се гади от всичко..В интернет пише такива фантасмагории но ще кажа,че гаденето не е като обикновенното гадене но докато не се случи няма да разбереш..
Ако толкова много ти е премисли си пусни кръвен и най-важното не го мисли дали ще стане бебе или не,при нас така стана..докато го мислех месеци не се получаваше но март месец вдигнах ръце и ми беше все тая вече и ето ме бременна..
Желая ти успех!

# 684
  • Мнения: 327
Здравейте, много отдавна не съм писала тук. Цикъла ми е 29 дни,като последният беше на 05.05,овулацията следена с тестове и този път определено разбрах кога е. Ову беше на 19ти сряда,трябва да ми дойде на 03.06. С ММ този път се обичахме само веднъж (нямахме възможност за повече) сутринта на 19ти. Ама когато една жена мечтае толкова време за бебче и е останал един тест,е като луд с картечница. Това е теста от тази сутрин, имам още 3-4дни до цикъл. Дали е изпарителна,защото и преди ми се е случвало.  Чертичката се появи на няма и първата минута

# 685
  • Мнения: 7 898
Не мисля че е изпарителна. Доста ярка е за такава. Ако искаш пусни си кръвен тест и след 10 дена можеш направо да отидеш на преглед при лекар.

# 686
  • Мнения: 1 804
Не прилича на изпарителна. Пък и щом е в първата минута Stuck Out Tongue Аз след тест с такава яркост, веднага записах час при доки и се видя точица.

# 687
  • София
  • Мнения: 6 726
Здравейте, много отдавна не съм писала тук. Цикъла ми е 29 дни,като последният беше на 05.05,овулацията следена с тестове и този път определено разбрах кога е. Ову беше на 19ти сряда,трябва да ми дойде на 03.06. С ММ този път се обичахме само веднъж (нямахме възможност за повече) сутринта на 19ти. Ама когато една жена мечтае толкова време за бебче и е останал един тест,е като луд с картечница. Това е теста от тази сутрин, имам още 3-4дни до цикъл. Дали е изпарителна,защото и преди ми се е случвало.  Чертичката се появи на няма и първата минута
Честито и лека бременност!

# 688
  • Мнения: 7 898
Не прилича на изпарителна. Пък и щом е в първата минута Stuck Out Tongue Аз след тест с такава яркост, веднага записах час при доки и се видя точица.

Не подвеждай жената! Тя има още 3 дена до датата на което трябва да и дойде, така че няма как нещо да се види!
Наситеността на чертата не показва дали може да се види нещо! Втората черта показва само и единствено дали има бременост!

# 689
  • Мнения: 327
Да да много добре съм запозната с това,кога трябва да отида на преглед (ако е бременност). Симптоми нямам нищо по различно от това да си е като всеки месец преди цикъл, ПМС и болки в гърдите. Абсолютно нищо друго, на моменти болките са си толкова силни,че все едно всеки момент ще ми дойде. Просто се чудих дали е изпарителна или си е втората истинска чертичка. Благодаря ви момичета, много сте мили.

Общи условия

Активация на акаунт